• Konkurs Piosenki w ramach XXII Festiwalu Kultury Powiatowej Baborów 2023

      28.09.2023

      28.09.2023 roku w Młodzieżowym Ośrodku Kultury w Głubczycach odbył się Konkurs Piosenki w ramach XXII Festiwalu Kultury Powiatowej Baborów 2023

      Z naszej szkoły udział wzięły dwa zespoły wokalne PROMYKI ( młodsze i starsze)

      i SZAG (młodsze i starsze) oraz soliści Z radością przyjęliśmy wyniki Jury, która ogłosiła następujący werdykt:

      w kategorii solistów klas 1-3

      I miejsce- Antonina Bomersbach

      II miejsce - Lena Pleśniak

      III miejsce - Iga Mróz

      w kategorii solistów klas 5-8

      III miejsce - Hubert Sykuła

      W kategorii zespoły wokalne

      II miejsce - Promyki (5-8)

      III miejsce SZAG (1-3)

      Serdecznie gratulujemy naszym wszystkim solistom i zespołom wokalnym sukcesu, bo każdy kto na scenie śpiewa już jest wyróżniony

       

     • Konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej

      27.09.2023

      Już 1 października chętni uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wezmą udział w projekcie: "Zajęcia o charakterze sportowo-obronnym oraz pomoc przedmedyczna na strzelnicy KSB w Bliszczycach" z ramach konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej "Przez Sport do Wojska".

      W trakcie pobytu na terenie strzelnicy każdy uczestnik pozna:

      prawidłową technikę marszu z kijkami pod okiem instruktora sportu Nordic Walking Edwarda Czyszczonia.

      Młodzi sportowcy zostaną przeszkoleni przez instruktorów strzelectwa sportowego PZSS - Pawła Dornfelda oraz Patryk Weygand z

      zakresu bezpieczeństwa na strzelnicy i posługiwania się bronią palną (BLOS)

      Po szkoleniach każdy uczestnik otrzyma kije od organizatora i

      pokona trasę 1,8km techniką nordic walking -ścieżkami przyległymi do strzelnicy. Kończąc marsz otrzyma

      posiłek (grill, batony, woda, soki).

      Po posiłku i uzupełnieniu płynów do pracy wezmą się ratownik pola walki, weteran z Afganistanu -Krzysztof Trzebuniak oraz ratownik medyczny Grzegorz Maciura omawiając i praktycznie przedstawiając techniki pierwszej pomocy przedmedycznej (opatrywanie ran, opaska uciskowa itp.).

      Każdy uczestnik otrzymał certyfikat, a najlepsi strzelcy puchar.

      Zadania odbędą się w 2 grupach dziesięcioosobowych.

      DUUUUŻO STRZELANIA

      Każdy uczestnik może oddać z broni palnej:

      pozycji stojącej -15 strzałów z broni krótkiej o kalibrze .22LR;

      leżąc - 15 strzałów z broni długiej o kalibrze .22LR do celu typu biathlon;

      5 strzałów śrutem ze strzelby 12GA do celu typu gwiazda;

      10 strzałów bronią długą-siedząc, karabinkiem AKM 47 -kaliber 7.62x39 do celu metalowego (poper);

      10 strzałów bronią długą- siedząc, karabinkiem AR-15 -kaliber .223rem do tarczy (poper);

      20 strzałów bronią krótką, pistoletem 9mm do tarczy.

      Koszt powyższego pakietu na strzelnicy komercyjnej wynosi ok 500-700 złotych. Dla uczniów z projektu KSB&MON całość za darmo

      Uczeń może zrezygnować z części strzelania. Każdy otrzyma ochronniki słuchu wzroku - będzie miał podczas strzelań indywidualnego opiekuna!

      Zadanie jest już kolejnym cyklem szkoleń w których udział wzięły:

      SP Włodzienin, SP Pietrowice, "Rolniczak" Głubczyce i ZSR Prudnik w dniu 17 września br. na tej samej strzelnicy przez tych samych instruktorach.

      Zapraszam rodziców uczniów do kibicowania swoich pociechom. Dla każdego obecnego opiekuna zapewniamy grill, napoje (a może coś ) Mamy dla opiekunów dodatkowe kijki do marszu.

      Linki do filmu ze szkolenia z dnia 17 września:

      https://youtu.be/A0UfeedOfYg?si=TISAN8u4vL1AU_Oa

      Więcej informacji, zdjęć filmów na FB Klub Strzelecki Branice

      Po godzinie 14.00 na strzelnicę przybędzie szkoła z Kietrza.

      Koordynatorem i autorem projektu jest p. Bartłomiej Pleśniak.

      Zadanie to jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwo Obrony Narodowej w kwocie: 26 850,00 (34 790,00 całość środków).

      Zespół Szkół w Kietrzu

      Ministerstwo Obrony Narodowej

      Wojsko Polskie

      #PrzezSportDoWojska

      #ministerstwoobronynarodowej

     • Lektura w kinie Helios

      27.09.2023

      Dzisiejsza lekcja w kinie Helios w Kędzierzynie - Koźlu była wspaniałą nauką o prawdziwej, wielkiej miłości i wierności oraz przywiązaniu psa do ludzi. Uczniowie klas 1-3 z zaciekawieniem obejrzeli wzruszającą historię psa Lampo we współczesnej odsłonie na podstawie książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją". Warto przeczytać tę lekturę i porównać obie fabuły.

     • SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY

      26.09.2023

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Branice.
      Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczynamy zbiórkę makulatury.
      Dowóz od ul. Szkolnej do hali sportowej.

      OPISUJEMY; IMIĘ, NAZWISKO/KLASA
      PROSIMY WNOSIĆ MAKULATURĘ DO WYZNACZONEJ SALI NA PIĘTRZE

      02 - 03.10.2023
      (poniedziałek, wtorek) klasy 1 - 3

      04 - 05.10.2023
      (środa, czwartek) klasy 4 - 6

      06.10.2023
      (piątek) klasy 7 - 8

      09.10.2023
      (poniedziałek)
      przedszkola

      makulatura2-big.jpg

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

     • Wykopki - czyli jak pracują rolnicy.

      20.09.2023

      W poniedziałek 18 września uczniowie klas drugich naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w wykopkach. Dzięki uprzejmości Państwa Lenartowiczów, którzy zorganizowali nam zbiórkę i poczęstunek nasi uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca na roli, skąd biorą się ziemniaki i jak wygląda praca na polu.

      Dzieci miały okazję zobaczyć jak wykopuje się i zbiera ziemniaki. Niektóre z nich po raz pierwszy miały okazję zobaczyć sprzęt rolniczy oraz pracę w polu. Na zakończenie czekał na nich kompot i słodki poczęstunek.

      Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę zaskoczyły wszystkich. Lekko zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do szkoły.

     • Stypendyści

      19.09.2023

      W dniach 15-17.09 grupa stypendystów działającego przy naszej szkole STOWARZYSZENIA EDUKACYJNEGO IM. JULIANNY JUNOSZA-SZANIAWSKIEJ ZD. OBERLÄNDER odbyła wycieczkę do Warszawy. Był czas na bardzo serdeczne i ciepłe spotkania z rodziną Państwa Szaniawskich, ale też mnóstwo atrakcji: wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie Fabryki Norblina, udział w multimedialnej wystawie o malarstwie impresjonistycznym „IMMERSIVE MONET & THE IMPRESSIONISTS” i musical WE WILL ROCK YOU w teatrze ROMA.

      Maciek Dereń, Bartek Małyszek, Maja Górniak i Dżesika Pączko mieli też możliwość poznać stolicę, przemierzając ją wzdłuż i wszerz metrem, tramwajami, autobusami i… na piechotę.

      Przekazujemy gorące podziękowania Zarządowi Stowarzyszenia i wszystkim darczyńcom za zorganizowanie i sponsorowanie wyjazdu. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy również do Pana Wójta, Sebastiana Bacy za wsparcie tej wspaniałej inicjatywy.

     • Witaj szkoło!

      04.09.2023

       To właśnie dziś nadszedł czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024. Wszyscy zebraliśmy się na uroczystym apelu, w którym również uczestniczyli Rodzice oraz zastępca Wójta Pani Katarzyna Herbut. Szczególnie powitano uczniów klas 1. Zgodnie z tradycją zostali oni pasowani wielkim ołówkiem na uczniów SP i otrzymali dyplomy oraz upominki. Po apelu udaliśmy się do naszego nowego wspaniałego atrium, które powstało dzięki wielkiemu zaangażowaniu Gminy Branice. Bardzo dziękujemy!

      A wszystkim Uczniom życzymy wielu sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy!

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      01.09.2023

      Poniedziałek 4 września: 7:50 - zbiórka dzieci, które chcą uczestniczyć w Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 8:00 - Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 9:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na głównym placu szkoły - od strony ul. Szkolnej. Po uroczystej akademii odbędą się spotkania klas z wychowawcami. Dowozy poranne odbywają się zgodnie z rozkładem jazdy autobusów. Odwóz przewidziany jest na godzinę ok. 10:30. Świetlica w tym dniu pracuje normalnie tj. od 6:45

       

     • Zakończenie roku kl. 1-3

      27.06.2023

      Wreszcie nadszedł czas na upragniony wypoczynek, wymarzone wakacje23 czerwca 2023 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.Uczniowie z klas I-III w tym dniu udali się na mszę świętą do Bazyliki Świętej Rodziny w Branicach. Następnie o godz 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły Pani Wicedyrektor Aneta Pelc przywitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po odśpiewaniu hymnu, nadszedł upragniony przez uczniów moment wręczenia przez wychowawców dyplomów i nagród oraz podziękowań dla Rodziców za aktywną pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie części oficjalnej naszej uroczystości do sali przyszli ze słodkościami Państwo Łucja i Mieczysław Lenartowiczowie. Nasi ulubieni pracownicy szkoły w tym roku odchodzą na zasłużoną emeryturę Uczniowie w podzięce i z życzeniami radośnie zaśpiewali "Sto lat" Uroczystości klas I-III zakończyliśmy piosenkami i wierszami. Pani Dyrektor złożyła życzenia miłych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

     • Zakończenie roku kl 4-8

      27.06.2023

      Dnia 23 czerwca o godz.8.00 klasy 4-8 zebrały się w hali sportowej, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2022/2023. Jednocześnie dla uczniów klas VIII był to ostatni dzień, kiedy wspólnie zgromadzili się na apelu jako uczniowie SP. Oprócz uczniów i pracowników szkoły uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Wójt Gminy Branice Pan Sebastian Baca, Pani Katarzyna Herbut, s.Daniela i pani Agnieszka Surma z zaprzyjaźnionego ,,Ziarenka” oraz rodzice uczniów. Podczas części oficjalnej akademii oprócz tradycyjnego przekazania władzy, pożegnaliśmy Państwa Łucję i Mieczysława Lenartowiczów, odchodzący na zasłużoną emeryturę. Później głos przejęli uczniowie klas ósmych, którzy przygotowali program artystyczny. Następnie zostali nagrodzeni uczniowie klas ósmych, biorący udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, w działalności artystycznej i wolontariackiej. Także uczniowie klas 4-7, wyróżniający się w nauce, zostali nagrodzeni pamiątkowymi książkami. Podziękowania złożono również Rodzicom klas 8.,którzy aktywnie wspierali działania szkoły. Łez wzruszenia nie było końca. Naszym Absolwentom życzymy powodzenia w kolejnym etapie życia, a przede wszystkim „rozwijajcie skrzydła” i spełniajcie Wasze marzenia. Zaś wszystkim Uczniom, Pracownikom szkoły życzymy wakacyjnego, słonecznego wypoczynku i ...do zobaczenia we wrześniu.

     • Emerytura

      27.06.2023

      W piątek pożegnaliśmy naszych Emerytów. Panią Łucję i Mieczysława Lenartowiczów. Pani Łucja po 7, pan Mieczysław po 23 latach pracy w Szkole Podstawowej w Branicach doczekali zasłużonej emerytury. Dziękujemy z serca za zaangażowanie, ogrom pracy i życzliwości, których doświadczaliśmy od Was każdego dnia.

      Życzymy wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia i pogody ducha.

     • LEKCJE W PLENERZE

      21.06.2023

      16.06.2023 r. nauczyciele A. Alferowicz, T. Krupa, Ł. Kędzierski i M.Nowak przeprowadzili z uczniami klas IV I Va LEKCJE W PLENERZE. Myśląc o przestrzeni edukacyjnej stwierdzili, że warto wychodzić za szkolne mury. Takie rozwiązania korzystnie wpływają na uczniów, rozwijają ich postawy, wyobraźnię i umiejętności obserwacji. Dzięki tym zajęciom dzieci tym razem poznały środowisko życia bobrów dowiedziały się co to jest zbiornik retencyjny, jaką pełni rolę. Poznały ciekawe miejsca w naszej gminie: wieżę widokową i Park Historii Militarnej we Włodzieninie Dziękujemy za udostępnienie tych obiektów Panu A. Korusowi, K. Isańskiemu oraz za pogadankę Panu Dyrektorowi K. Kinalowi.

     • Konkurs Recytatorski

      18.06.2023

      Dzisiaj 16.06.2023 roku odbył się Konkurs Recytatorski w Kietrzu w ramach

      XXII Festiwalu Kultury Powiatowej Baborów 2023Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice klasy trzeciej Lena Gawrońska i Zosia Telega Dziewczynki zaprezentowały na scenie wiersze Jana Brzechwy: "Kaczka dziwaczka" i "Żaba" Konkurs był na bardzo wysokim poziomieWszyscy uczestnicy stanęli na wysokosci zadania. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dużo sukcesów

     • Emerytura

      18.06.2023

      Ostatnie koszenie. Po 23 latach sumiennej i rzetelnej pracy.

      Panie Mietku DZIĘKUJEMY za życzliwość, cierpliwość, pomysłowość i codzienną pomoc. Życzymy zdrowia, uśmiechu i wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910 kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8, 48-140 Branice Poland
   • Logowanie