• WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO- ETAP GMINNY

      13.01.2022

      11.01.2022 r. Odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. I miejsce zajęła Yagoda Siwczyk, uczennica klasy VIII a ( p.Elwira Kopczyńska). II miejsce zajęła Iga Pięciak, uczennica klasy VII b (p. T. Krupa). III miejsce zajęła Kimberly Siwczyk, uczennica klasy VI a (p.T. Krupa). Ponadto w konkursie brali udział: Gloria Staszczyszyn, Cyprian Poremba, Patryk Zacharski, Tymoteusz Kleczek, Marika Pawluś, Maja Górniak oraz Zuzanna Zając.

      Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczniom dziękujemy za duże zaangażowanie oraz poświęcenie czasu wolnego w celu pogłębienia swojej już bogatej wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów.

     • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

      06.01.2022

      Nasza szkoła bierze udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". W związku z tym w przyszłym tygodniu w dniach 10-14 stycznia 2022 udostępniamy wszystkim chętnym uczniom, rodzicom i mieszkańcom gminy nasze boisko szkolne, gdzie będzie można przywieźć zalegające w domu elektrośmieci. Zbieramy komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie itp. Nie przyjmujemy zużytych tonerów ani akumulatorów. Zapraszamy do skorzystania z akcji. Wjazd na boisko szkolne będzie możliwy bramą od strony ul. Słonecznej (przy ogródkach działkowych)

     • Mały Olimpijczyk

      06.01.2022

      W ubiegłym tygodniu uczniowie klas IV i młodszych z Branic i Włodzienina wzięli udział w „Małym Olimpijczyku”. Turniej Zabaw i Gier "Mały Olimpijczyk" jest to zbiór ośmiu konkurencji, rozgrywanych na zasadzie wyścigów sztafetowych, zawierających elementy lekkoatletyki (bieg, skok), gimnastyki (przewroty w przód), sportów drużynowych (kozłowanie piłki, prowadzenie slalomem piłeczki tenisowej kijem hokejowym) oraz wiele innych ćwiczeń sprawnościowych. Za każdą konkurencję drużyny otrzymują punkty w zależności od zajętego miejsca. Dziewczynki z naszej szkoły zajęły drugie miejsce natomiast chłopcy z rówieśnikami z Włodzienina wygrali i będą na początku stycznia reprezentować naszą gminę w mistrzostwach powiatu. Dziękujemy Szkole Podstawowej z Włodzienina za miłe przyjęcie i super zabawę w duchu” fair play” . Wszystkim uczniom – sportowcom życzymy w Nowym Roku 2022 dużo sił, zdrowia i samych sukcesów, nie tylko sportowych.

      Skład drużyny dziewcząt: Emilka Alker, Zosia Bocian, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka, Natalia Lisiak, Weronika Kozubek, Yasmin Orman Salim, Oliwia Polaczek, Zuzia Stosur.

      Skład drużyny chłopców: Artur Furman, Oliwier Kudzia, Miłosz Kukuczka, Jan Łabuz, Igor Macyszyn, Stanisław Sak, Ksawery Suzański, Marcel Żarski. Opiekunem naszych drużyn jest Edward Czyszczoń.

     • OBRAZY Z WASZYCH LEKTUR

      17.12.2021

      Długo wyczekiwany i jest. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest animatorem wielu wydarzeń, które odbywać się będą w naszej szkole, zapraszam do udziału w Konkursie Fotograficznym, który dzięki waszemu "oczytaniu" w lekturach, na czas zdalnego nauczania zapewni wam kreatywne spędzenie wolnego czasu. Dziękuję Idze Pięciak za projekt plakatu Powodzenia wasz Bibliotekarz Piotr Wiecha

     • Finał „Mikołajkowej Paczki dla Bezdomniaczka”

      03.12.2021

            22 listopada 2021r. ogłosiliśmy w szkole akcję zbiórki żywności i zabawek dla wybranych zwierząt przebywających w Opolskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt przy ul. Dworcowej 17 w Głubczycach.
      W tym roku wybraliśmy kotkę Zorę, oraz pieska Stefana.
      Dzięki wrażliwości i chęci niesienia pomocy przez nasze dzieci udało się zebrać paczki dla zwierzaków, w których oprócz jedzenia, karmy, smakołyków znalazły się również zabawki.
      W dniu 3.12.2021r. uczniowie szkoły spakowali paczki z prezentami, które trafiły do naszych milusińskich.
      Wesołych Świąt życzymy wszystkim podopiecznym Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt w Głubczycach.

       

     • Z podwórka na stadion – Turniej o Puchar Tymbarku

      28.11.2021

      Jedno mistrzostwo i cztery wicemistrzostwa w Powiatowym Turnieju o Puchar Tymbarku. Tak zakończyły się zmagania naszych piłkarek i piłkarzy z rówieśnikami ze szkół powiatu głubczyckiego na naszym branickim stadionie.

      Składy drużyn:

      Mistrzynie powiatu - U12 Dziewczynki: Laura Kupnicka, Klaudia Głowacka, Natalia Lisiak, Emilia Alker, Zosia Bocian, Weronika Kozubek, Julia Surma, Sylwia Andrejczuk, Wiktoria Raszka. Trener Edward Czyszczoń

      Wicemistrzynie powiatu - U10 Dziewczynki: Lena Gawrońska, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka, Amelka Kroczak, Oliwia Polaczek, Zuzia Stosur. Trener Edward Czyszczoń

      Wicemistrzowie powiatu- U8 Chłopcy – Alan Atłachowicz, Bartek Wojtkiewicz, Marcel Kuka, Kuba Łabuz, Tymon Jakubowski. Trener Łukasz Kędzierski

      Wicemistrzowie powiatu- U10 Chłopcy- Kacper Pawęski, Szymon Janocha, Dawid Małyszek, Ilya Kavalenka, Miłosz Kukuczka, Ksawery Suzański, Filip Biernat, Bartek Skrzypiciel. Trener Łukasz Kędzierski

      Wicemistrzowie powiatu- U12 Chłopcy – Igor Telega, Janek Łabuz, Dawid Marchel, Wojtek Herbut, Szymon Zakrzewski, Oliwier Kudzia, Hubert Sykuła, Krzysztof Czarnecki, Łukasz Małyszek. Trener Łukasz Kędzierski

      Drużyna dziewcząt U12 naszej szkoły będzie reprezentowała naszą gminę i powiat głubczycki w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się na wiosnę w Brzegu. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom naszych drużyn za tak dobry wynik i za to, że w tak ekstremalnie zimnych warunkach pogodowych uczestniczyli w piłkarskich zmaganiach. Jeszcze większe podziękowania dla rodziców, którzy pozwolili wziąć udział swoim pociechom w turnieju „Z podwórka na stadion”

     • "Strofy o Ojczyźnie"

      28.11.2021

      Sukcesy recytatorskie naszych uczniów stały się już tradycją. Tym razem swoim kunsztem zachwyciła jury i publiczność Marika Pawluś z klasy VIII C, która w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie" zajęła I miejsce w kategorii klas VII i VIII SP.

      Do konkursu przygotowała Marikę Urszula Sipel-Wiecha. Gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów.

     • Program wsparcia Ministerstwa Edukacji i Nauki

      22.11.2021

       

      Szanowni Państwo,

      zapraszamy do skorzystania z oferty, utworzonej w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli MEiN, Platformy Specjalistyczno-Doradczej (https://pwpp.uksw.edu.pl/). Na stronie dostępne są bezpłatne szkolenia online dla nauczycieli, specjalistów, rodziców i uczniów oraz prowadzone jest doradztwo psychologiczno-pedagogiczne. 

      Platforma Specjalistyczno-Doradcza prężnie się rozwija i aktualnie w ofercie znajdą Państwo następujące obszary wsparcia:

      - prowadzenie bezpłatnego doradztwa psychologicznego i pedagogicznego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów w m. in w następujących obszarach:

      • wsparcie emocjonalne i informacyjne w bieżących trudnych sytuacjach dzieci, młodzieży i dorosłych
      • rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą,
      • praca z zespołem klasowym,
      • przezwyciężanie trudności w komunikacji i w relacjach,
      • przewlekły stres,
      • wsparcie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
      • i inne

      - prowadzenie bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli, rodziców i specjalistów (trenerzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w prowadzeniu szkoleń dla rodziców i nauczycieli). Szkolenia są online, ale powadzone metodą warsztatową, w kontakcie. Aktualnie w ofercie mamy łącznie kilkadziesiąt szkoleń z następujących obszarów:

      • Budowania wspierających relacji z uczniem
      • Wzmacnianie odporności psychicznej
      • Wykorzystania relacji socjoterapeutycznej w codziennej pracy wychowawczej
      • Komunikacji empatycznej opartej o porozumienie bez przemocy,
      • Rozwiązywania sytuacji konfliktowych
      • Radzenia sobie z trudnymi emocjami jak złość, wstyd, poczucie winy,
      • Kompetencje głębokie w pracy nauczyciela
      • Pomoc uczniom z krótkowzrocznością

      - wkrótce nasza oferta poszerzy się o następujące obszary:

       

      • Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
      • Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole

      • Rozwijanie warsztatu metodycznego nauczycieli i wychowawców
      • Profilaktyka zachowań ryzykownych i uzależnień behawioralnych
      • Edukacja domowa
      • i  inne

      Wszystkie szkolenia i konsultacje w ramach poradnictwa są online i bezpłatne. W każdym tygodniu poszerzamy ofertę szkoleń i dostępnych specjalistów.

      Na czacie (min 8 godzin dziennie) pełniony jest dyżur osób służących informacją na temat programu i platformy (w tym wspieranie w procedurze logowania, zapisu na szkolenia oraz nawigacji po stronie)

       

      Platforma umożliwia również uzupełnienie ankiety do badań przeprowadzanych w ramach programu we wrześniu, dla osób, którym nie udało się jej wypełnić w terminie.

       

      Koordynatorem Województwa Opolskiego w Programie "Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli MEiN" jest Pani Beata Marcinkowska, tel.: 517-513-335, mail: b.marcinkowska@mcwe.opole.pl

     • ZOSTAŃ MOIM MIKOŁAJEM

      22.11.2021

      Tak jak w poprzednim roku postanowiliśmy wziąć udział w akcji „Mikołajkowa Paczka dla Bezdomniaczka”, której celem jest zbiórka karmy dla zwierząt z Przytuliska w Głubczycach. Wybraliśmy do obdarowania pieska i kotka.

      Stefan to malutki ok. 6-7-letni piesek, który uwielbia się przytulać. Dla zdrowia przyda się mu każda mokra karma dobrej jakości, np.: Dolina Noteci, Animonda Carny, Lukullus, Rocco i inne lub sucha Bosch, Brit, Josera, Fitmin i inne.

      Zora to jedna z 3 dziewczynek, znalezionych jako maleństwa pod DPS-em. Ucieszą ją kocie zabawki – myszki czy piłeczki, i oczywiście dowolna karma mokra lub sucha dobrej jakości, np. Felix, Smilla, Animonda Carny, Dolina Noteci, Feringa i inne, może być Winston z Rossmana. Prosimy w ich imieniu lepiej kilka puszek lub saszetek lepszej karmy, niż dużo karmy marketowej, bo zwierzaczki w Przytulisku są częściej narażone na różne bakterie czy wirusy.

      Bardzo prosimy wszystkich Uczniów/Rodziców/Nauczycieli/Pracowników o zbiórkę karmy dla naszych przyjaciół. Karmę można zostawiać w wyznaczonych kartonach, które są ustawione przy wejściu do szkoły od ulicy Słonecznej oraz od ulicy Szkolnej w godzinach od 8-15. Termin do 3 grudnia.

     • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

      14.11.2021

      Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze Świętem Niepodległości. Korytarze i sale lekcyjne przybrały biało-czerwone barwy, pojawiły się plakaty tematyczne, wykonane przez klasy I-III i starsze.

      Wszyscy uczestnicy apelu otrzymali kotyliony okolicznościowe, oczywiście zrobione przez naszych uczniów. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji „Hymn dla Niepodległej". Następnie obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny oraz prezentację na temat państwa polskiego od rozbiorów po czasy współczesne. Chętnie dołączaliśmy się do śpiewania pieśni legionowych, a ze wzruszeniem słuchaliśmy wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołów szkolnych.

     • MAMY PROFESORA

      16.11.2021

       

            Miło nam poinformować, że LIDIA SZPAK - nauczycielka Szkoły Podstawowej w Branicach oraz założycielka i kierownik Branickich Mażoretek Kaprys w dn. 14.10.2021r. w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odebrała z rąk Ministra Edukacji i Nauki-Przemysława Czarnka tytuł honorowy

      PROFESORA OŚWIATY.

      Podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukcji Narodowej zorganizowanej 18.10.21r. w           Brzeskim Centrum Kultury Pani Lidia otrzymała też gratulacje od Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka   oraz Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego.

      Ten najwyższy tytuł w polskiej oświacie nadawany jest 25 nauczycielom w Polsce za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

       Lidia Szpak od 35 lat sumiennie pracuje w klasach I-III. Komisja w Opolu oraz Kapituła ds. Profesorów w Warszawie wzięła pod uwagę jakość pracy nauczycielki, m.in. wyniki nauczania, laureatów konkursów, publikacje dotyczące oświaty, przygotowanie studentów do zawodu nauczyciela, dzielenie się doświadczeniem, działalność na rzecz środowiska, promocję regionu w Europie i świecie oraz sukcesy w przygotowaniu wielu pokoleń Branickich Mażoretek Kaprys do najwyższych laurów na arenie międzynarodowej.

      Za swą pracę Lidia Szpak dotychczas otrzymała: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej- 2014, dwukrotnie Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty- 2004, 2019, Złoty Krzyż Zasługi-2013, Medal Komisji Edukacji Narodowej-2012, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę-2013, Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego „Animator i Twórca Kultury 2017”, Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” – 2014, Nagrodę i tytuł-Człowiek Roku Powiatu Głubczyckiego 2015, Medal „Zasłużony dla Gminy Branice” – 2013.

                                                                             Serdecznie gratulujemy

                                                       Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach

                                                         

       

         

     • Mistrzostwa Powiatu

      14.11.2021

      W dniu dzisiejszym w naszej hali odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Grano systemem „każdy z każdym” 2 x 10 minut. Przedstawiamy wyniki spotkań. SP Kietrz – ZSP Baborów 5:0, SP Branice – SP 2 Głubczyce 4:2, ZSP Baborów – SP 2 Głubczyce 3:3, SP Kietrz – SP Branice 3:1, SP Branice - ZSP Baborów 1:2, SP Kietrz – SP 2 Głubczyce 3:3. Klasyfikacja końcowa:

      1. SP Kietrz

      2. ZSP Baborów

      3. SP Branice

      4. SP 2 Głubczyce

      Skład naszej drużyny: Filip Olender, Adrian Semmler, Bartosz Lenartowicz, Wojciech Wiater, Oliwier Kudzia, Tomasz Stec, Igor Telega, Łukasz Małyszek. Opiekunem drużyny jest Edward Czyszczoń.

     • KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE!!!

      14.11.2021

                                 

        W Opolu rozstrzygnięto konkurs literacki i plastyczny, organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”.
      Konkurs zorganizowano w ramach projektu pn. „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”i kierowany był do uczniów szkół podstawowych z naszego województwa. Część plastyczna konkursu dedykowana była uczniom klas I – III i polegała na pokazaniu artystycznej wizji świata zdalnego nauczania w dowolnej formie. Adresatami konkursu literackiego byli uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, którzy mieli przysłać prace pisemne na temat doświadczenia zdalnego nauczania.

      Z radością informujemy, że Zofia Bocian z naszej szkoły otrzymała tytuł finalisty konkursu i otrzyma nagrodę za prace plastyczną,a Michałowi Cichoniowi przyznano zaszczytne wyróżnienie.Konkurencja była duża, ponieważ do Opola wpłynęło ponad 1000 prac.Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Lidii Szpak.

         30 września 2021 roku ogłoszono wyniki JUBILEUSZOWEGO XX FESTIWALU KULTURY POWIATOWEJ
      W GŁUBCZYCACH.
      Z naszej szkoły wzięło udział bardzo dużo uczniów. Konkursy odbywały się  online. Zwieńczeniem ich pracy było uzyskanie zaszczytnych miejsc w różnych kategoriach.

      Konkurs Piosenki-

      III miejsce – Mikołaj Mikołajczyk (kategoria klasy I-III),
      II miejsce – Milena Ball ( kategoria klasy V-VIII),III miejsce – Monika Gramatyka (kategoria klasy V-VIII),
      wyróżnienie- Milena Tokarz- (kategoria klasy V-VIII),

      Konkurs Piosenki Obcojęzycznej- III miejsce Marika Pawluś. Uczniowie przygotowani przez Jadwigę Misiurka.

      Konkurs Recytatorski

       III miejsce- Michał Poleszczuk (kategoria klasy I-IV)- przygotowany pod kierunkiem Jolanty Dudek. Wyróżnienie- Lena Gawrońska ( przygotowana przez Jadwigę Misiurka)

      Konkurs Plastyczny-

      II miejsce- Szymon Janocha ( kategoria klasy I-IV)- pod kierunkiem Jolanty Dudek,
      III miejsce- Milena Walecka (kategoria klasy I-IV),  wyróżnienie- Miłosz Kukuczka (kategoria klasy I-IV) pracewykonane pod kierunkiem Czesławy Kasznia,

      wyróżnienie - Karol Antoszczyszyn- praca wykonana pod kierunkiem Lidii Szpak.

      Konkurs Fotograficzny-II miejsce Paulina Piwek (kategoria do 16 r.ż)- klasa VII b
      Konkurs Literacki-wyróżnienie- Iga Pięciak- klasa VII b

      Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych młodych artystów. Gratulujemy laureatom, wyróżnionym  oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach JJJ