• KARTA ROWEROWA

      30.05.2024

      Jak co roku, pod koniec maja uczniowie naszej szkoły przystępują do egzaminu na swoje pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową. Wiadomości teoretyczne zdobywane podczas zajęć wychowania komunikacyjnego pozwalają przystąpić do egzaminu praktycznego, który odbywa się zawsze pod okiem pana policjanta. W tym roku każdy kto znał znaki i ogólne przepisy zdał również jazdę. Wszyscy uczniowie otrzymają dokumnt przed końcem roku szkolnego. Prowadzący zajęcia Maciej Nowak.

     • #MoveWeek Polska w SP Branice

      30.05.2024

      W dniach 27 – 29.05.2024r. cała Szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu. Jego celem jest promowanie ruchu i aktywności fizycznej.

      27.05 – zajęcia fitness i aerobik z Panią instruktor Żanetą Górecką

      28.05 – sztuki walki, samoobrony z Bartosz Słodkowski, pięciokrotnym mistrzem Europy w taekwondo i mistrzem świata w kickboxingu, zawodnikiem K-1

      29.05 – Sportowy Dzień Dziecka w SP Branice

      Dziękujemy Wszystkim za udział, pomoc w organizacji, Gmina Branice za pyszne zapiekanki oraz lody a Radzie Rodziców za wsparcie

     • Wakacje już wkrótce

      30.05.2024

      Wakacje już wkrótce, dlatego naszą szkołę odwiedzili Policjanci

      W czasie spotkania z klasami I-III przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Nasze dzieci z zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny "EduKredka", a następnie utrwaliły sobie zasady obowiązujące w czasie wakacji. Na zakończenie wszyscy otrzymali prezenty w postaci odblaskowego pieska. Dziękujemy za cenne rady oraz lekcje z bezpieczeństwa

     • Branicki Dzień Dziecka

      30.05.2024

      Wójt Sebastian Baca serdecznie zaprasza wszystkie dzieci (mniejsze i większe) na Branicki Dzień Dziecka - już tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca. Tym razem połączony z Eksplozją Kolorów ... Będzie też możliwość przejazdu ciuchcią po Branicach oraz obok dmuchańców i animacji dla dzieci pojawi się autodrom... Będzie zabawa, będzie się działo...

     • NASI MISTRZOWIE

      30.05.2024

      Ksawery SuzańskiIgor MacyszynOliwier KudziaSzymon JanochaTo skład naszej szkolnej sztafety 4x100m, która nie miała sobie równych na zawodach powiatowych rozegranych w Lisięcicach w ramach Igrzysk Dzieci, wygrała zdecydowanie, uzyskując czas 1.00.58. Wyprzedziła o 4 sekundy sztafetę z Lisięcic i 6 sekund sztafetę z Baborowa.

      Podwójnym Mistrzem Powiatu został Ksawery SuzańskiW konkurencji - rzut piłeczką palantową w najlepszej z prób uzyskał wynik 39m30cm.

      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 3. miejsce w biegu na 600m zajął Alan PawluśGratulujemy.

      Opiekunowie: Edward Czyszczoń , Bartłomiej Pleśniak.

     • "Alicja w zaczarowanej krainie"

      30.05.2024

      Dzisiaj 23.05.2024 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami byli na spektaklu teatralnym pt. "Alicja w zaczarowanej krainie" w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach. Aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa zabrali nas do świata wyobraźni i magii. Za sprawą Alicji w jednej chwili znaleźliśmy się w krainie marzeń. Dzięki fascynującej scenografii, grze świateł, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom mogliśmy przeżyć niesamowite przygody Wszyscy świetnie się bawiliśmy i śpiewaliśmy piosenki wspólnie z aktorami.

     • WYCIECZKA DO BIERKOWIC I ZOO W OPOLU

      23.05.2024

      22.05.2024r uczniowie klas pierwszych i klas drugich wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Opola. Zwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Poznali warunki życia ludności wiejskiej. Podziwiali wnętrza chałup, stary drewniany kościółek, spichlerze, młyn, kuźnię. Miały okazję usiąść w ławce dawnej szkoły i zapoznać się z jej zwyczajami Następnie pojechaliśmy do Ogrodu Zoologicznego. Wszystkie zwierzętabyły cudowne, ale największą frajdę sprawił pokaz karmienia fok

      Humory i pogoda na szczęście dopisały, chociaż bolały nogi.

      Pełni wrażeń, wielu atrakcji i zakupionych pamiątek bezpiecznie wróciliśmy do domu

     • Istebna Koniaków

      23.05.2024

      13 uczniów naszej szkoły (klasa VIIIa, VIIa,b) wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Istebnej, Koniakowa, Wisły i Żywca. Piękna pogoda, bardzo bogaty i ciekawy program oraz przyjacielska atmosfera - to wszystko złożyło się na sukces. Uczniowie wrócili zadowoleni, z ogromem wspomnień i wrażeń, a opiekunki (J. Książek i U. Sipel-Wiecha) z przekonaniem, że mogą być dumne z młodzieży.

      Szczególne podziękowania należą się Panu Mieczysławowi Lenartowiczowi za umożliwienie nam wizyty w Nadleśnictwie Wisła (gdzie zwiedziliśmy m.in. wolierową hodowlę głuszców) oraz Burmistrzowi Żywca za zaproszenie do Urzędu Miasta i Muzeum Regionalnego. A wisienką na torcie był rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim.

     • Warszawa

      20.05.2024

      Wycieczka Warszawa fajna sprawa. 15-17 maj. Uczniowie klas 5 i 6 przez trzy dni zwiedzali stolicę naszego państwa. Pogoda była idealna wiec bogaty program wypełniony był z nawiązką. W pierwszy dzień zwiedziliśmy stadion narodowy i najważniejsze zakamarki tego obiektu. Największą atrakcją była szatnia oraz łaźnie reprezentacji Polski. Ten punkt programu zwiedziliśmy dzięki Panu Wójtowi i UG, który wykupił nam wstęp. Następnie z Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę miasta oraz odwiedziliśmy pobliskie Złote Tarasy. Kolejny dzień to CNK Kopernik, tutaj pełno doświadczeń, ciekawostek i nowości technicznych, a na koniec laboratoria chemiczne, fizyczne i robotyka. Byliśmy prawie cały dzień, a i tak czasu było mało. Dzień zakończyliśmy lodami i spacerem wzdłuż Wisły. Trzeci dzień bardziej intensywny, już z przewodnikiem. Na początek Sejm, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Belweder, Łazienki, Starówka i na koniec Zamek Królewski. Do domu wróciliśmy zdrowo i bezpiecznie, co najważniejsze. Przez cały pobyt opiekunów: Panią Alicję Alferowicz, Panią Karolinę Świerkosz, Pana Łukasza Kędzierskiego i Macieja Nowaka oraz wszystkich uczniów gościł hotel UW Sokrates. Wyżywienie przepyszne, nikt nie marudził A Pan kierowca Zbigniew Burzyński, znający Warszawę bardzo dobrze był dodatkowym atutem. Odbywał tam kiedyś służbę wojskową, więc dopowiadał nam różne ciekawostki poruszając się bez nawigacji. Cześć 1 zdjęć Cd nastąpi.

     • Egazmin Ósmoklasisty

      20.05.2024

      Zakończyliśmy trzydniowe zmagania z Egzaminem Ósmoklasisty lekki stresik i nutka niepewności towarzyszyła każdemu, ale daliśmy radę! Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki, które każdy Ósmoklasista otrzyma 3 lipca.

      Dziękujemy Paniom pracującym w kuchni za to, że zadbały o naszych Uczniów i każdego dnia czekały na nich z pysznym poczęstunkiem.

      Na zakończenie tradycyjnie wspólne zdjęcie

     • Tarnowskie Góry

      20.05.2024

      To był wspaniały wyjazd klas trzecich do Tarnowskich Gór. Najwięcej emocji wzbudził rejs łodziami w podziemnych korytarzach Sztolni Czarnego Pstrąga, wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Liczne atrakcje w Parku Wodnym również dostarczyły dzieciom wiele radości. Wkrótce videorelacja.

     • Przedszkolaki w szkole

      12.05.2024

      Serdecznie witamy!

      9 maja przedszkolaki, które od września będą uczyć się w szkole, ponownie nas odwiedziły. Tym razem przyszły ze swoimi paniami. Pod okiem przyszłych wychowawczyń wykonywały ciekawe eksperymenty. Różnokolorowe wulkany udały się wspaniale i wzbudziły wiele emocji. W dużej hali sportowej z radością uczestniczyły w grach i zabawach,

      a później wspólnie z pierwszakami śpiewały

      i tańczyły. Na koniec wypiły smaczny koktajl owocowy, który samodzielnie zrobiły. Do zobaczenia po wakacjach.

     • The Super Brain Vocabulary Contest

      12.05.2024

      W czwartek 25.04 w naszej szkole odbył się XIV gminny etap konkursu języka angielskiego The Super Brain Vocabulary Contest. W tegorocznej edycji wzięło udział 32 uczniów z 5 szkół powiatu głubczyckiego.

      1 miejsce w konkursie zajął Kacper Krauze - uczeń SP Włodzienin.

      2 miejsce ex aequo zajęły Martyna Foryś i Sara Staszczyszyn - uczennice naszej szkoły

      3 miejsce zajęła Kimberly Siwczyk - również uczennica naszej szkoły.

      Wszystkim dziękujemy za udział, a Gmina Branice dziękujemy za ufundowanie nagród

     • W wirtualnej rzeczywistosci

      12.05.2024

      W wirtualnej rzeczywistosci - lekcja biologii z Viar 3D To kolejny krok, który czeka nas w niedalekiej przyszłości. Dzięki VR mogliśmy przenieść się do innej rzeczywistości i przeżywać rzeczy, które dotychczas były dla nas niedostępne. VR pomaga w treningu umiejętności miękkich, co więcej, z danych PwC wynika, że możemy się dzięki temu uczyć czterokrotnie szybciej! Dziękuję siostrze Danieli za wgłębienie nas w tajniki tej metody. Człowiek uczy się całe życie i to jest pięknie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie