• Jajko wielkanocne

     • PAN JEZUS NA DRODZE KRZYŻOWEJ

    • Gminny Konkurs Języka angielskiego
     ”SUPER BRAIN” 2024

     Zapraszamy do udziału uczniów szkół podstawowych. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII. Jego celem jest doskonalenie znajomości języka angielskiego, rozwijanie umiejętności językowych i motywowanie do nauki.

     Regulamin_XIII_Gminnego_Konkursu_Jezyka_angielskiego_SUPER_BRAIN_(1).docx

     Zgloszenie_do_konkursu_Super_Brain_(1)(1)(1).doc

     slowka_super_brain.pdf

      

      

      

    •                                                   

     Stowarzyszenie Edukacyjne

     im. Julianny Junosza-Szaniawskiej

     zd. Oberländer.

     K  o  n  k  u  r  s

     NA  STYPENDIUM

     Jeśli jesteś uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Branicach i zamierzasz kontynuować naukę  w szkole średniej zapoznaj się z Regulaminem Stypendium  im. Julianny Junosza-Szaniawskiej zd. Oberländer.

     Jeżeli spełniasz kryteria tego Regulaminu weź od wychowawcy Twojej klasy komplet dokumentów i po ich wypełnieniu złóż u pani Urszuli Sipel-Wiecha wraz z pisemną pracą (wymaganą w Regulaminie).

     Termin składania wniosków o przyznanie stypendium upływa dnia 8marca 2024 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w miesiącu marcu 2024 roku, po zakończeniu półrocza roku szkolnego a jego wynik podany do publicznej wiadomości.

     Konkurs rozstrzygnie Rada Stypendialna złożona z 3 przedstawicieli Stowarzyszenia, jednej osoby reprezentującej Szkołę Podstawową w Branicach oraz jednej osoby reprezentującej Bank Spółdzielczy.

    • "Z uśmiechem mi do twarzy"

     Wojewódzki Turniej Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej

     Regulamin-Turnieju-Stomatologicznego-3.pdf

     zalacznik-nr-4-zrodla-3.pdf

     dsu-prezentacja_summary.pdf

     osoby zainteresowane zapraszamy do Pani Alicji Alferowicz

      

      

    • Serdecznie zapraszam do udziału w Wojewódzkim Konkursie fotograficznym dla klas VI – VIII pt.
     „Sam nie palę i innym odradzam”.

     szczegóły - Pani Magdalena Mikołajczyk

     REGULAMIN_sam_nie_pale_i_innym_odradzam.pdf

     Zalacznik_nr_1.pdf

    • Fizyka i chemia zaliczają się do Twoich ulubionych przedmiotów? Lubisz je zgłębiać i o nich pisać? Możesz zatem wykorzystać swój talent i zawalczyć o nagrody o wysokiej wartości oraz o tytuł mistrzowski!

     Takie możliwości stwarza konkurs Mistrz Chemii i Fizyki organizowany w serwisie edukacyjnym Mathematics.live. Uczestnicy będą się mogli wykazać przygotowując opracowania na wybrane z listy tematy. To świetna okazja do utrwalenia zdobytej już wiedzy, a także zgłębienia nowych zagadnień.

         Konkurs rozpoczyna się w pierwszych dniach czerwca i potrwa do końca sierpnia. Aby   
         dołączyć do konkursu, wystarczy kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej 
         stronie:
     https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-chemii-i-fizyki

         Prawdopodobieństwo zdobycia nagród jest wyjątkowo wysokie! Nagrody otrzyma aż 100  
         najlepszych uczestników. A wartość pojedynczej nagrody sięga dwóch tysięcy złotych!
     Do zdobycia są zarówno nagrody rzeczowe, jak i vouchery do wykorzystania w serwisie z korepetycjami online Tutors.live (https://tutors.live/). Mogą posłużyć np. na naukę języka obcego albo na nadrobienie zaległości w dowolnym przedmiocie szkolnym. Zapisz się do rywalizacji już dziś, a tytuł Mistrza Chemii i Fizyki może być Twój! Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców. Z poważaniem, Zespół Mathematics.live i Dyktanda.pl

     • II edycja konkursu plastycznego – Nasza oPolska wieś widziana oczami dziecka

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. Nasza oPolska wieś widziana oczami dziecka. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i wczesnoszkolnym (7-9 lat).

      Zadanie konkursowe polega na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającą wieś.

      ZAŁOŻENIA KONKURSU

      Konkurs trwa od 27 lipca 2022 r. do 14 września 2022 r. 

      1. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i wczesnoszkolnym (7-9 lat) z województwa opolskiego, których opiekunowie poprawnie wypełnią i dostarczą dokumenty stanowiące załączniki do regulaminu.
      2. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę przekazując ją wraz z dokumentacją (załączniki nr 1, 2, 3 do regulaminu) do Opolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
      3. Technika wykonania jest dowolna. Oczekujemy własnoręcznie wykonanych prac. Praca powinna być w formacie A-4.

      OGŁOSZENIE WYNIKÓW

      Spośród nadesłanych prac Organizator wyłoni zwycięzców za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnionych.

      Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej i warunkach odbioru nagrody za pośrednictwem wiadomości pisemnej (email) lub telefonicznej w ciągu 5 dni roboczych od momentu zakończenia konkursu.

      Publiczna informacja o wygranej zostanie również umieszczona w komentarzu do posta konkursowego na https://www.facebook.com/opolski.oddzial.regionalny.ARiMR/

      • VIII Ogólnopolski Konkurs Edukacji Ekologicznej dla dzieci - Mistrz Recyklingu i Przyjaciele 2022

      • Im mniej śmieci tym więcej surowców wtórnych!

       Czy wiesz ile śmieci wyrzucasz? Jeden worek tygodniowo? Dwa? A może cztery? Ile jest tam plastiku i metali, a ile papieru? Ile szkła? Ile to miesięcznie? A ile w roku?

       Wyobraź sobie, że płacisz ryczałtową stawkę za 12 worków śmieci rocznie. Jeden miesięcznie. Jeśli przekroczysz ten limit, zapłacisz dopłatę za każdy dodatkowo wyrzucony worek. Co zrobisz, aby zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci? W tej grze zdobędziesz punkty albo zmniejszając ich ilość albo oddając jak najwięcej do recyklingu. A najlepsi mogą otrzymać tytuł „Ambasadora sortowania”….

       To jest oczywiście tylko hipotetyczny scenariusz gry planszowej. Już wkrótce poznamy inne, mamy nadzieję, dużo lepsze scenariusze, z których sami chętnie skorzystamy w domu, by lepiej segregować śmieci, kontrolować ich ilość oraz jak najwięcej kierować do recyklingu.

       15-tego stycznia br. startuje 8-ma edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Mistrz Recyklingu i przyjaciele, dla dzieci szkół podstawowych. Konkurs otrzymał patronat Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Gdańsku i Katowicach. W terminie od 15 stycznia 2022 do 30 marca 2022 dzieci z klas 4-6 będą mogły przygotować dwa zadania konkursowe: pierwsze będzie polegało na wymyśleniu scenariusza gry zachęcającej do recyklingu opakowań, a w drugim trzeba przekonać przyjaciół do selektywnej zbiórki i recyklingu elektroodpadów w formie krótkiego filmiku. Wiele rad i wskazówek przekażemy uczestnikom w materiałach edukacyjnych dostępnych na stronie internetowej konkursu: www.chlorofil.com.pl

       Warto podjąć to wyzwanie i zgłosić się do rywalizacji zespołowej: członkowie najlepszego ekozespołu; tego, który otrzyma najwyższą punktację jury, otrzymują nagrody w formie półdniowego wyjazdu związanego z ochroną środowiska.

       Ponadto w terminie 15.01.2022 – 30.03.2022 odbędzie się V wirtualna Liga Recyklingu, rozgrywka internetowa na punkty w dwóch aplikacjach edukacyjnych: Liga Elektrorecyklingu i Przyjaciele Recyklingu. Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: tablety do nauki. W

       tym roku po raz pierwszy przyznamy też nagrody w formie najbardziej potrzebnych pomocy dydaktycznych dwóm najlepszym placówkom edukacyjnym.

       Konkurs promuje edukację ekologiczną oraz doskonali kompetencje kluczowe takie jak korzystanie z technologii informatycznych czy aplikacji internetowych przekazujących wiedzę ekologiczną, nt. postaw i wzorów ekologicznego postępowania, a także recyklingu surowców naturalnych wykorzystywanych do produkcji nowych technologii.

       Odpowiedzi na zadania konkursowe trzeba też świetnie zaprezentować, bo kryteriami oceny będzie nie tylko wiedza uczestników, ale oryginalność w podjęciu tematu czy staranność wykonania zadania. Uczniowie będą pracować w małych zespołach, ucząc się współpracy w grupie, co jest ważnym elementem wychowania.

     • brak danych
    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910 kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8, 48-140 Branice Poland
    • Logowanie