• Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

      26.06.2024

      Czas rozwinąć skrzydła! Pod takim hasłem odbyło się u nas zakończenie roku szkolnego 2023/2024. O godz.9.00 zebraliśmy się wszyscy w hali sportowej, gdzie tradycyjnie odśpiewaliśmy hymn i została przekazana władza nowemu Samorządowi Uczniowskiemu. W tej części apelu uroczyście pożegnaliśmy Panią Joannę Książek, która odchodzi na zasłużoną emeryturę oraz siostrę Barbarę, która przechodzi na inną placówkę. Następnie uczniowie klas 1-8 wyróżniający się w nauce zostali nagrodzeni pamiątkowymi książkami. Potem głos zabrali uczniowie klas 8, którzy słowem i piosenką pożegnali się z nami. Naszym Absolwentom życzymy więc powodzenia w kolejnym etapie życia - rozwijajcie skrzydła i spełniajcie marzenia.

      A wszystkim uczniom, pracownikom szkoły życzymy wakacyjnego wypoczynku i ... do zobaczenia we wrześniu!

     • W Domu Pomocy Społecznej

      26.06.2024

      Wczoraj 19.06.2024 r zespoły wokalne SZAG i PROMYKI były z programem artystycznym w Domu Pomocy Społecznej w Bliszczycach Pogoda dopisała Głosy nie zawiodły

      Młodzież pięknie zaprezentowała się na scenie Na koniec zaśpiewaliśmy

      Sto lat Następnie dziewczynki wręczyły laurki pracownikom, mieszkańcom oraz przybyłym gościom Integracja z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej udała się Dziękujemy za prezenty i bogaty poczęstunek Serdecznie dziękujemy Pani kierownik Agacie Mróz za zaproszenieoraz całemu personelowi za miło spędzony czas

     • Wakacje tuż

      26.06.2024

       Kończy się rok szkolny 2023-2024 i nasze zajęcia @LaboratoriaPrzyszlosci również Czas na podsumowanie Przez dziesięć miesięcy doskonaliliśmy nasze umiejętności kulinarne, plastyczne, techniczne, muzyczne i inne Mieliśmy szereg pięknych i ciekawych zajęć Wzbogaciliśmy nasza wiedzę, zainteresowania, rozwijaliśmy swoje zdolności . Bawiąc, uczyliśmy się Nasze buźki były zawsze radosne i uśmiechnięte Do zobaczenia za dwa miesiące

     • ,,Olimpusek 2024"

      13.06.2024

      W tym tygodniu z Warszawy otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiej olimpiady ,,Olimpusek 2024". W konkursie klas trzecich uczestniczyło aż 4476 najlepszych matematyków z całej Polski. Uczniowie z klas 3a i 3b naszej szkoły wypadli wspaniałe. Ich średni wynik był dużo wyższy niż w województwie i w kraju. Do olimpiady uczniów przygotowały wychowawczynie- Teresa Malinowska i Lidia Szpak. Dyrektor wraz z gratulacjami wręczył dziś małym matematykom dyplomy, nagrody książkowe i gry sprawnościowe.Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Kuka, Oskar Leszczyński, Maciej Wiewiórka, Aleksandra Gramatyka, Alan Atłachowicz, Laura Literska, Lena Literska, Michalina Bocian, Lena Olszewska. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.

     • Gala wręczenia nagród

      13.06.2024

      W dniu 6 czerwca 2024r. w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród za udział w konkursach.

      W konkursie plastycznym „ Mój ulubiony patron”, pierwsze miejsce zajęła Emila Dradrach z klasy 6b.

      W Konkursie „ Żak”- wiedzy religijnej, laureatem została Zuzanna Jajdelska z klasy 6a.

      Podziękowanie składał Biskup Rudolf Pierskała, ks. prof. hab. Jerzy Kostorz, Bartosz Medyk dyrektor departamentu edukacji i rynku pracy w UN WO i wice kurator opolski Marek Leśniak.

      Oprócz dyplomów i nagród rzeczowych, dziewczyny otrzymały również bony podarunkowe.

      Bardzo miłą niespodzianką jaka spotkała nasze uczennice Zuzię i Emilkę to udzielenie pierwszy raz w życiu wywiadu do radia DOXA.

      Dziękujemy wam za zaangażowanie i doświadczenie zwycięskiego sukcesu w konkursach religijnych.

     • Wyjątkowy Dzień – Święto Patrona Szkoły

      13.06.2024

      Dzień 6 czerwca br. był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ obchodziliśmy uroczyście Święto Patronki Szkoły – Marii Dąbrowskiej połączone z wyborami do Samorządu Uczniowskiego.

      Wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu. Rozpoczął się on wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego oraz hymnu szkoły (na akordeonie pięknie akompaniowała nam Pani Jadwiga Misiurka). Następnie uczennice klasy ósmej (Karolina Kawulok oraz Martyna Foryś) przedstawiły w formie prezentacji życie i twórczość Patronki naszej szkoły, a Pani Urszula Sipel-Wiecha przypomniała treść jej utworu pt. "Marcin Kozera". Po apelu kandydaci do SU mieli okazję zaprezentować się całej społeczności szkolnej, a opiekunka samorządu, Pani Alicja Alferowicz przedstawiła zasady głosowania. Trzymamy kciuki za kandydatów i czekamy na wyniki. Wybory do SU to nasze szkolne święto demokracji, bo przecież Samorząd Uczniowski to reprezentacja wszystkich uczniów, a jego członkowie mają realny wpływ na to, co się w szkole dzieje.

     • " Polska Jagiellonów"

      13.06.2024

      Dnia 24 maja 2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Głubczycach odbył się Finał Powiatowego Konkursu Historycznego pt. " Polska Jagiellonów". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych: Aleksandra Kubasa, Bruno Pająk i Antoni Haszler. Bruno Pająk zajął I miejsce,

      a zaszczytne wyróżnienie zdobył Antoni Haszler. Serdecznie gratulujemy.

      Roman Szpak

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910

      kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8,
      48-140 Branice

      Poland
    • Logowanie