• Wycieczka do szpitala

      16.02.2024

      W dniu wczorajszym w ramach zajęć wychowawczych klasa 6B uczestniczyła w bardzo ciekawej lekcji przyrody zorganizowanej przez dział terapii zajęciowej znajdujący się na terenie naszego Szpitala w Branicach. Dzieci mogły podziwią nowo wyremontowany obiekt starej pralni, gdzie teraz znajdują się warsztaty dla chorych. Wszystko odbywało się pod przewodnictwem bardzo uprzejmej Pani Ani Dudziak, która w asyście Pana Jarka i Pana Mateusza, pokazała wszystkie wspaniałe zakamarki tego obiektu. Dzieci uczestniczyły w lekcji i pokazie „Wszystko o pszczołach”, następnie odwiedziły salę relaksacyjną, posłuchały śpiewu ptaków i podziwiały wyeksponowane w gablotkach ptaki zamieszkujące teren szpitala. Bardzo dużą atrakcją były prace znajdujące się na korytarzach, kowalstwo, malarstwo, rzeźba – robiły wrażenie mistrzostwa artystycznego. Następną atrakcją było zwiedzanie nowej szklarni, pasieki i terenu szpitala. Było naprawdę super, a opiekunowie Pani Ela i Pani Aneta wraz z wychowawcą Panem Maciejem powspominali lata, jak kiedyś wyglądał ten obiekt.

     • Konkursy przedmiotowe

      16.02.2024

      Za nami wszystkie konkursy przedmiotowe na etapie gminnym. Oto wyniki naszych uczniów:

      - Konkurs Geograficzny - 2.miejsce zajęli Wojtek Herbut(kl.7b) i Alan Pawluś (kl.7b), 3.miejsce - Lena Kolanko (kl.7a) - uczniów przygotowywała p. Aneta Pelc.

      - Konkurs z Języka Angielskiego- 1.miejsce zajęła Martyna Foryś (kl.8a). Uwaga- jej praca zostanie wysłana do Opola, gdzie ma szansę zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. Uczennicę przygotowywał p. Tadeusz Krupa.

      - Konkurs Polonistyczny: 3.miejsce - Daniel Zdziebło kl. 8a (opiekun p. Urszula Sipel-Wiecha).

      Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział - tym bardziej, że byli to głównie uczniowie klas 7. W przyszłym roku czekamy więc na jeszcze lepsze wyniki

      Trzymamy kciuki za Martynę!

     • Walentynki

      16.02.2024

      Walentynki , to nie tylko święto dla zakochanych! Jest to dzień, w którym możemy złożyć życzenia wszystkim bliskim naszemu sercu Symbolami tego święta są: serce, róża, amorki, gołąbki i kolor czerwony. Dzisiaj w naszej szkole każdy miał okazję przesłać swojej sympatii życzenia. Pośrednikami w tym miłym dniu był jak zwykle Wasz Samorząd Uczniowski. Pozdrawiamy

     • STO LAT dla Babci i Dziadka

      14.02.2024

      Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co najlepsze Dzisiaj uczniowie z klasy 1a, klasy 1b i klasy 2a naszej szkoły przywitali miłych gości piosenkami, wierszami oraz bajką o Zielonym KapturkuNasze dzieci z przejęciem odtwarzały swoje role. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze Szczęśliwe i rozpromienione twarze naszych kochanych Babć i Dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukamiProgram artystyczny zakończyła tradycyjnie piosenka STO LAT

      Wnuczęta wręczyły laurki i słodki upominek

     • Tłusty czwartek

      09.02.2024

      Pączkowy, tłusty czwartek, nazywany zapustami rozpoczął się karnawałowo. Pan Stanisław Plata, dziadek Jakuba upiekł przepyszne pączki dla wszystkich dzieci z klasy 5a. Na lekcji wychowawczej z herbatką smakowały WYŚMIENICIE!!! Baaaardzo dziekujemy za tę mniamuśną niespodziankę, będziemy długo ją pamiętać, bo smak takich pączków się nie zapomina.

     • Doradztwo zawodowe

      09.02.2024

      W dniu dzisiejszym w ramach doradztwa zawodowego realizowanego w naszej szkole PUP Glubczyce zorganizował spotkanie w auli Miejskiego Domu Kultury pod hasłem: Agenda edukacyjna - Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl 7 i 8, którzy powoli wybierają dalszą drogę kształcenia i kariery. Prelekcje poprowadzili przedstawiciele PUP w Głubczycach, oraz dr Mariusz Śmigiel.

     • Bal Karnawałowy

      09.02.2024

      Dzisiaj w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3 Była wspaniała zabawa, ogniste tańce, pyszne jedzonko, niesamowite przebrania. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc i przygotowanie smacznych poczęstunków Wychowawczynie

     • Stowarzyszenie Edukacyjne im. Julianny Junosza-Szaniawskiej

      09.02.2024

      Stowarzyszenie Edukacyjne

      im. Julianny Junosza-Szaniawskiej

      zd. Oberländer.

      48-140 Branice, ul. Szpitalna 2

      K o n k u r s

      NA STYPENDIUM

      Jeśli jesteś uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Branicach

      i zamierzasz kontynuować naukę w szkole średniej zapoznaj się z Regulaminem Stypendium im. Julianny Junosza-Szaniawskiej

      zd. Oberländer.

      Jeżeli spełniasz kryteria tego Regulaminu weź od wychowawcy Twojej klasy komplet dokumentów i po ich wypełnieniu złóż u pani Urszuli Sipel-Wiecha wraz z pisemną pracą (wymaganą w Regulaminie).

      Termin składania wniosków o przyznanie stypendium upływa dnia

      8marca 2024 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w miesiącu marcu 2024 roku, po zakończeniu półrocza roku szkolnego a jego wynik podany do publicznej wiadomości.

      Konkurs rozstrzygnie Rada Stypendialna złożona z 3 przedstawicieli Stowarzyszenia, jednej osoby reprezentującej Szkołę Podstawową w Branicach oraz jednej osoby reprezentującej Bank Spółdzielczy.

     • Mistrzostwa Powiatu w Grach i Zabawach "Mały Olimpijczyk"

      03.02.2024

      1 lutego w Głubczycach w Hali ZOKiS odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Grach i Zabawach "Mały Olimpijczyk" chłopców.

      W zawodach tych udział biorą uczniowie klas IV i młodszych.

      Po rozegraniu ośmiu konkurencji chłopcy zajęli trzecie miejsce. Bezkonkurencyjni byli rówieśnicy z SP 1 z Głubczyc, którzy wygrali 7 z 8 konkurencji.

      Chłopcy wystąpili w składzie: Atłachowicz Alan, Biernat Filip, Górski Marcel, Jakubowski Tymon, Kavalenka Ilya, Kuka Marcel, Skrzypiciel Bartłomiej, Wróbel Sebastian, Pierlak Ksawery.

      Opiekun chłopców: Pan Łukasz Kędzierski.

      Gratulujemy

     • Pani Alina Nowak

      03.02.2024

      31.01.2024 r., to dzień, w którym nasza nauczycielka matematyki Pani Alina Nowak poprowadziła z uczniami swoje ostatnie lekcje. W imieniu wszystkich uczniów, rodziców i współpracowników DZIĘKUJEMY za pracę na rzecz naszej Szkoły

     • Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

      03.02.2024

      W dniu 11 stycznia 2024 roku w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Strzelcach Opolskich, Nysie, Kluczborku, Oleśnie i Raciborzu odbył się etap rejonowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2024, który nosi tytuł „W drodze do świętości – młodzi święci i błogosławieni”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie grupy: klasy IV-VI (114 uczestników) i klasy VII-VIII (68 uczestników). W sumie w etapie rejonowym uczestniczyło 182 uczniów z 59 szkół podstawowych.

      Z naszej szkoły do FINAŁU, który odbędzie się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, 12 kwietnia 2024r. zakwalifikowała się Zuzanna Jajdelska z klasy VI a. BARDZO SIĘ CIESZYMY I GRATULUJEMY

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910

      kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8,
      48-140 Branice

      Poland
    • Logowanie