• ANDRZEJKI

      30.11.2023

      Andrzejki to wypełniony magią, wróżbami i dobrą zabawą wieczór urządzany w wigilię imienin świętego Andrzeja. To stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż otwierał drzwi do nieznanej przyszłości. Dzisiaj 28 listopada uczniowie klas 1-3 przenieśli się w świat marzeń i fantazji, w którym poprzez zabawę i wróżby na chwilę oderwali się od rzeczywistości. Było dużo radości, śmiechu oraz dobrej wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom za przepyszne poczęstunki Już nie możemy się doczekać balu karnawałowego...

     • Gminna piłka nożna

      24.11.2023

      Dziś w naszej hali sportowej królowała gminna halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców. Miło było nam gościć zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanki ze szkoły z Włodzienina. W trzech rozegranych spotkaniach górą okazali się młodzi piłkarze i piłkarki naszej szkoły i to oni będą reprezentować naszą gminę w mistrzostwach powiatu. Składy drużyn SP Branice.

      DZIEWCZĘTA: Maja Kuśmierska, Emilia Alker, Laura Kupnicka, Zofia Bocian, Oliwia Herbut, Julia Surma, Malwina Jagielnicka, Weronika Kozubek, Natalia Lisiak. Opiekun Edward Czyszczoń

      CHŁOPCY MŁODSI: Ksawery Suzański, Miłosz Kukuczka, Maksymilian Wróbel, Dawid Małyszek, Ilya Kavalenka, Artur Furman, Dawid Marchel, Oliwier Kudzia, Jan Łabuz. Opiekun Edward Czyszczoń

      CHŁOPCY STARSI: Krzysztof Czarnecki, Szymon Zakrzewski, Łukasz Małyszek, Oskar Dutka, Dawid Pieszak, Marek Strumidło, Karol Bąkowski, Alan Pawluś. Opiekun Bartłomiej Pleśniak.

     • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości I Pozdrowień

      24.11.2023

      21 listopada Światowy Dzień Życzliwości I Pozdrowień - to święto, które na dobre zagościło w naszym szkolnym kalendarzu. Wykształca w ludziach, tych mniejszych i większych ważne wartości, których nie powinno zabraknąć w naszym codziennym życiu. Życzliwość wg słownika synonimów to: przychylność, serdeczność, koleżeńskość, uczynność, dobro, ciepło, empatia Dziękujemy tym którzy przygotowali kartki i tym którzy ich do tego zainspirowali- społeczności szkolnej, rodzicom i nauczycielom. Pozdrawiamy serdecznie, Wasz SU.

     • Profilaktyka stomatologiczna - Dentobus

      24.11.2023

      W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawym spotkaniu dotyczącym profilaktyki stomatologicznej. Pani Dagmara reprezentująca mobilny gabinet stomatologiczny Dentobus, w przystępny sposób zapoznała dzieci z pojęciem próchnicy, sposobami jej zapobiegania oraz leczenia. Uczniowie dowiedzieli się do jakich problemów może prowadzić niewłaściwa higiena jamy ustnej. Zachęcała uczniów do regularnego mycia zębów i systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych oraz konieczności ograniczenia słodyczy i spożywania zdrowej żywności. Na zakończenie, pani Dagmara poczęstowała dzieci jabłkami. W imieniu naszych zębów dziękujemy za przekazanie nam cennych wskazówek.

     • TRZYMAJ FORMĘ

      16.11.2023

      Program TRZYMAJ FORMĘ- Pokarmy bogate w składniki mineralne i błonnik dbają, by nasze ciało DOBRZE SIĘ MIAŁO!!! Uczniowie po zapoznaniu się z teorią przeszli do zajęć praktycznych i od dzisiaj mogą sami przygotowywać sobie drugie śniadanie

     • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

      16.11.2023

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Branice. W dniach 20.11.2023 - 01.12.2023 na asfaltowym boisku szkolnym (wjazd od ul. Słonecznej) będzie odbywała się zbiórka elektrośmieci w ramach akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

       

      Wszystkie osoby chętne proszone o zwożenie w ustalone miejsce zużytych sprzętów:
      komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu AGD

       

     • Szkoła do hymnu

      10.11.2023

      Dzisiaj, 10 listopada, tradycyjnie przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godz.11.11 odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego", które wprowadziły nas w nastrój Święta Niepodległości obchodzony 11 listopada.

     • WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

      10.11.2023

      W radosnym nastroju uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Pani Wicewójt Katarzyna Herbut, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Specjalistycznego Szpitala im. J. Nathana w Branicach Pan Piotr Duda oraz terapeuci wraz z podopiecznymi szpitala wspólnie uczcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Zarówno wygłaszane podczas akademii teksty, jak i słowa śpiewanych piosenek wyrażały radość z posiadanej wolności oraz zachwyt nad pięknem naszej ojczyzny. Wskazywały, jak ważne są takie wartości jak wolność, niepodległość i patriotyzm. Atmosferę uroczystości podkreślały obrazowe dekoracje, uroczyste stroje uczniów oraz prezentacja fotografii ukazujących piękno gminy Branice - naszej małej ojczyzny.

      Po zakończeniu apelu goście zostali zaproszeni do szkolnej stołówki, gdzie przy herbatce i słodkościach zostali obdarowani okolicznościowymi breloczkami.

      Przeżyliśmy dziś piękną lekcję patriotyzmu

     • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców

      10.11.2023

      8 listopada w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców klas IV - VI. Mecze rozegrały drużyny z Baborowa, Branic, Głubczyc i Kietrza. Pierwsze miejsce zajęli chłopcy z Kietrza, drugie zawodnicy z Branic a na trzecim miejscu uplasował się zespół z Baborowa, stawkę zamknęli uczniowie z SP 1 Głubczyc. Skład drużyny:

      Artur Furman, Stanisław Sak, Oliwier Kudzia, Hubert Sykuła, Jan Łabuz, Ksawery Suzański. Opiekun: Łukasz Kędzierski.

     • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt

      08.11.2023

      7 listopada w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt klas IV - VI. Mecze rozegrały drużyny z Baborowa, Branic i Kietrza. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Kietrza, drugie zawodniczki z Branic a na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z Baborowa. Dwa pierwsze miejsca awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 15 listopada w Skoroszycach. Skład drużyny:

      Laura Kupnicka, Zofia Bocian, Emilia Alker, Julia Surma, Natalia Lisiak, Weronika Kozubek, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka. Opiekun: Joanna Książek .

     • Dzień Postaci Fikcyjnych

      08.11.2023

      Dzień Postaci Fikcyjnych Kolorowo, wesoło, inaczej niż zazwyczaj. Z ciekawością patrzyliśmy na postacie, w które wcielili się nasi koledzy i koleżanki. Były jakby z innych światów!!! Wszystkim dziękujemy za wesoło spędzoną przerwę. Podziękowania składamy także Radzie Rodziców za słodycze, dzięki którym wszystkie dzieci mogły poczuć się wyróżnione. Pozdrawiamy, Wasz Samorząd Uczniowski

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910

      kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8,
      48-140 Branice

      Poland
    • Logowanie