• Zakończenie roku kl. 1-3

      27.06.2023

      Wreszcie nadszedł czas na upragniony wypoczynek, wymarzone wakacje23 czerwca 2023 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.Uczniowie z klas I-III w tym dniu udali się na mszę świętą do Bazyliki Świętej Rodziny w Branicach. Następnie o godz 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły Pani Wicedyrektor Aneta Pelc przywitała zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po odśpiewaniu hymnu, nadszedł upragniony przez uczniów moment wręczenia przez wychowawców dyplomów i nagród oraz podziękowań dla Rodziców za aktywną pracę na rzecz szkoły. Na zakończenie części oficjalnej naszej uroczystości do sali przyszli ze słodkościami Państwo Łucja i Mieczysław Lenartowiczowie. Nasi ulubieni pracownicy szkoły w tym roku odchodzą na zasłużoną emeryturę Uczniowie w podzięce i z życzeniami radośnie zaśpiewali "Sto lat" Uroczystości klas I-III zakończyliśmy piosenkami i wierszami. Pani Dyrektor złożyła życzenia miłych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

     • Zakończenie roku kl 4-8

      27.06.2023

      Dnia 23 czerwca o godz.8.00 klasy 4-8 zebrały się w hali sportowej, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2022/2023. Jednocześnie dla uczniów klas VIII był to ostatni dzień, kiedy wspólnie zgromadzili się na apelu jako uczniowie SP. Oprócz uczniów i pracowników szkoły uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Wójt Gminy Branice Pan Sebastian Baca, Pani Katarzyna Herbut, s.Daniela i pani Agnieszka Surma z zaprzyjaźnionego ,,Ziarenka” oraz rodzice uczniów. Podczas części oficjalnej akademii oprócz tradycyjnego przekazania władzy, pożegnaliśmy Państwa Łucję i Mieczysława Lenartowiczów, odchodzący na zasłużoną emeryturę. Później głos przejęli uczniowie klas ósmych, którzy przygotowali program artystyczny. Następnie zostali nagrodzeni uczniowie klas ósmych, biorący udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, w działalności artystycznej i wolontariackiej. Także uczniowie klas 4-7, wyróżniający się w nauce, zostali nagrodzeni pamiątkowymi książkami. Podziękowania złożono również Rodzicom klas 8.,którzy aktywnie wspierali działania szkoły. Łez wzruszenia nie było końca. Naszym Absolwentom życzymy powodzenia w kolejnym etapie życia, a przede wszystkim „rozwijajcie skrzydła” i spełniajcie Wasze marzenia. Zaś wszystkim Uczniom, Pracownikom szkoły życzymy wakacyjnego, słonecznego wypoczynku i ...do zobaczenia we wrześniu.

     • Emerytura

      27.06.2023

      W piątek pożegnaliśmy naszych Emerytów. Panią Łucję i Mieczysława Lenartowiczów. Pani Łucja po 7, pan Mieczysław po 23 latach pracy w Szkole Podstawowej w Branicach doczekali zasłużonej emerytury. Dziękujemy z serca za zaangażowanie, ogrom pracy i życzliwości, których doświadczaliśmy od Was każdego dnia.

      Życzymy wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia i pogody ducha.

     • LEKCJE W PLENERZE

      21.06.2023

      16.06.2023 r. nauczyciele A. Alferowicz, T. Krupa, Ł. Kędzierski i M.Nowak przeprowadzili z uczniami klas IV I Va LEKCJE W PLENERZE. Myśląc o przestrzeni edukacyjnej stwierdzili, że warto wychodzić za szkolne mury. Takie rozwiązania korzystnie wpływają na uczniów, rozwijają ich postawy, wyobraźnię i umiejętności obserwacji. Dzięki tym zajęciom dzieci tym razem poznały środowisko życia bobrów dowiedziały się co to jest zbiornik retencyjny, jaką pełni rolę. Poznały ciekawe miejsca w naszej gminie: wieżę widokową i Park Historii Militarnej we Włodzieninie Dziękujemy za udostępnienie tych obiektów Panu A. Korusowi, K. Isańskiemu oraz za pogadankę Panu Dyrektorowi K. Kinalowi.

     • Konkurs Recytatorski

      18.06.2023

      Dzisiaj 16.06.2023 roku odbył się Konkurs Recytatorski w Kietrzu w ramach

      XXII Festiwalu Kultury Powiatowej Baborów 2023Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice klasy trzeciej Lena Gawrońska i Zosia Telega Dziewczynki zaprezentowały na scenie wiersze Jana Brzechwy: "Kaczka dziwaczka" i "Żaba" Konkurs był na bardzo wysokim poziomieWszyscy uczestnicy stanęli na wysokosci zadania. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dużo sukcesów

     • Emerytura

      18.06.2023

      Ostatnie koszenie. Po 23 latach sumiennej i rzetelnej pracy.

      Panie Mietku DZIĘKUJEMY za życzliwość, cierpliwość, pomysłowość i codzienną pomoc. Życzymy zdrowia, uśmiechu i wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze.

     • Twinpigs

      18.06.2023

      Uczniowie klas drugich byli zachwyceni wspaniałą wycieczką do Parku Rozrywki Twinpigs i Muzeum Ognia w Żorach. Niesamowite atrakcje w kowbojskim i indiańskim stylu, napad na pociąg ze złotem, seanse w kinach 5D i inne atrakcje wesołego miasteczka dostarczyły dzieciom dużo radości i wrażeń. Multimedialne wystawy i internetowe ekspozycje w muzeum ognia umożliwiły poznanie wielu ciekawostek na temat tego groźnego żywiołu. To był fantastyczny dzień.

     • Wizyta w DPSie

      06.06.2023

      Widzieliśmy wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bliszczycach. To było 2.06.2023r. w piątek Dziewczynki z zespołu wokalnego SZAG (1-3) i PROMYKI wspólnie zaprezentowały się przed publicznością dając koncert słowno-muzycznyByło rodzinnie i serdecznie Na koniec występów wręczyły laurki. Dziękujemy za zaproszenie i przyjęcie

     • Jarnołtówek, dzień drugi

      06.06.2023

      01.06.2023 r.- wycieczka edukacyjna, dzień drugi. Cel: zdobycie Kopy Biskupiej (890 m n.p.m.) szczytu leżącego w sudeckiej krainie, na polsko- czeskiej granicy, należącego do Korony Gór Polski . Szlaki prowadzące na szczyt tej góry z charakterystyczną wieżą widokową prowadziły przez Dolinę Bystrego Potoku oraz Gwarkową Perć z drabinkami. Zobaczyliśmy rezerwat przyrody "Las Bukowy" i "Cicha Dolina". Usłyszeliśmy wiele ciekawych opowieści Było wesoło słonecznie Wszyscy sobie pomagali i wzajemnie się wspierali i z pewnoscią dlatego dotarliśmy na szczyt . Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Pozdrawiamy, opiekunowie uczniów klas IV i Vb

     • Wycieczka edukacyjna Dębowiec/Jarnołtówek

      02.06.2023

      31.05.-01.06.2023 r. uczniowie naszej szkoły z klasy IVa, IV b i Vb z opiekunami A.Alferowicz, Ł. Kędzierskim, M. Nowakiem, M. Stawarzem i uczniowie klasy IV ze szkoły z Maciowakrze, z opiekunem uczestniczyli w ciekawej dwudniowej wycieczce edukacyjnej. W pierwszym dniu odbyły się zajęcia w gospodarstwie ALPAK AJMARAJYA w Dębowcu. Tutaj w ciszy i spokoju, w otoczeniu lasu i alpak dzieci dowiedziały się jak prowadzi się hodowlę tych przeuroczych zwierząt, skąd pochodzą i w jakim celu są hodowane. Dzieci zobaczyły także jakie wyroby powstają w wyniku przetwarzania wełny. Odbyły się także zajęcia plastyczne tzw ficowanie, w których wykorzystano wełnę alpaki do ozdoby mydełek. W tym dniu uczniowie spacerowali także po Parku Krajobrazowym Gór Opawskich Pan przewodnik wskazywał interesujące miejsca, opowiadał o ciekawych zdarzeniach i chronionych organizmach. Każdy z uczestników zaczerpnął sporo wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy,były też zajęcia praktyczne, które nadzorowali wykwalifikowani ratownicy medyczni. Po obiedzie i zakwaterowaniu był czas wolny. Dzieci integrowały się w różnych zajęciach sportowych

     • Dzień Dziecka

      02.06.2023

      Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Branicach upłynął pod znakiem zabaw i gier sportowych zorganizowanych przez wychowawców klas. Niemniej jednak główną i największą atrakcją był pokaz tresury psów w wykonaniu ekipy Kałduński Kieł – Pani Justyny Drewniak i Pana Michała Stycznia. Pani Justyna ciekawie opowiadała o różnych rasach psów, technikach treningowych, a także przekazała ważne informacje dotyczące opieki nad czworonogami. Dodatkowo uczniowie mogli zobaczyć także prawdziwego psa policyjnego w akcji – w upozorowanym napadzie rabunkowym. Zwierzę na co dzień wykonuje różne zadania w ramach służby w Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach. Wszyscy bawili się znakomicie, a pogoda była wręcz wymarzona. Dziękujemy serdecznie za przyjęcie naszego zaproszenia przez ekipę Kałduński Kieł oraz przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach oraz opiekunom z Ziarenka za przygotowanie drobnego poczęstunku.

      Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach

     • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR"

      02.06.2023

      W dniu 16. marca uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR" .

      Z naszej społeczności szkolnej zgłosiło się do niego 24 uczniów klas 4-8.

      W dniu 11. maja dotarła do naszej szkoły informacja o wyróżnieniu trójki uczniów naszej szkoły, a są to: Wojciech Skrzypiciel z klasy 5B, Iga Pięciak z klasy 8B oraz Martyna Zakowicz z klasy 8A.

      W miniony poniedziałek Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe nadesłane do naszej Szkoły wprost z Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięć naszych Uczniów! Takie chwile dają wielką radość i napawają entuzjazmem. Wyróżnionym i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

     • Konkurs plastyczny

      02.06.2023

      Dnia 25 mają w Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie odbył się konkurs plastyczny XXII Festiwalu Kultury Powiatowej. Tematem pracy było: "Moje miejsce na ziemi w powiecie głubczyckim". Naszą szkołę reprezentowali Bruno Pająk i Antoni Haszler. Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie