• Światowy Dzień Jabłka

      28.09.2022

      28 września 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Jabłka.

      Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali trzy konkursy z jabłkiem w roli głównej. Można było również zrobić sobie zdjęcie w naszej ,,jabłkowej fotobudce", a na korytarzach przeczytać ciekawostki i informacje o jabłkach.Na lekcjach nauczyciele włączyli w realizowane tematy ciekawe informacje związane z tym pysznym i zdrowym owocem. To jeszcze nie wszystko,

      Panie z kuchni SP Branice przygotowały przepyszną szarlotkę, racuchy z musem jabłkowym i kompot jabłkowy. Pięknie za to dziękujemy!!! Podziękowania również składamy.

      @SadyLechGrudynia za podarowanie pysznych jabłek , które ze smakiem zjedli uczniowie naszej szkoły . Całkiem fajny był ten dzień

      Pozdrawiamy, SU

     • SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY 2022

      26.09.2022

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Branice.

      Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczynamy zbiórkę makulatury.

      Dowóz od ul. Szkolnej do hali sportowej.

      makulatura2-big.jpg

      Rozpoczynamy w dniu 03.10.2022r. zgodnie z grafikiem w godzinach: 700 – 1630

      Makulatura powinna być spakowana w karton i opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      PROSIMY WNOSIĆ MAKULATURĘ DO WYZNACZONEJ SALI NA PIĘTRZE

       

      03 - 04.10.2022
      (poniedziałek, wtorek)

      klasy 1 - 3

       

      05 - 06.10.2022
      (środa, czwartek)

      klasy 4 - 6

       

      07.10.2022 (piątek)
      10.10.2022 (poniedziałek)

      klasy 7 - 8

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI
       

     • Sportowe Współzawodnictwo Szkół i Gmin Powiatu Głubczyckiego

      21.09.2022

      8 września 2022 roku w auli głubczyckiego liceum odbyła się uroczysta gala podsumowująca Sportowe Współzawodnictwo Szkół i Gmin Powiatu Głubczyckiego za rok szkolny 2021/22. Nagrody wręczone zostały w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada oraz Gmina.

      Branicka Szkoła Podstawowa w kategorii Igrzysk Dzieci (uczniowie z rocznika 2009 i młodsi) zajęła drugie miejsce na 9 szkół, które brały udział w zawodach. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( uczniowie z rocznika 2007 i 2008) zajęliśmy czwarte miejsce na 9 szkół.

      Rozdane zostały również nagrody dla najwszechstronniejszych uczniów-sportowców. W młodszej kategorii trzecie miejsce zajął Bartosz Lenartowicz natomiast w starszej kategorii również trzecie miejsce zajął Sebastian Kujawa.

      W klasyfikacji Gmin, Gmina Branice zajęła III miejsce.

     • DZIEŃ KROPKI

      18.09.2022

      DZIEŃ KROPKI...małe, duże, na bluzkach spodniach, twarzy i gdzie tylko była możliwość, tam uczniowie i pracownicy naszej szkoły umieszczali swoje kropki. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do tego nietypowego, ale bardzo sympatycznego dnia, który w pewien sposób połączył naszą społeczność szkolną . SU SP w Branicach

     • Szkolne Centrum Mediacji

      15.09.2022

      Mamy to!

      Kandydaci na mediatorów rówieśniczych wzięli udział w szkoleniu i uzyskali kwalifikacje umożliwiające im prowadzenie mediacji. Odbyły się symulacje procesu mediacyjnego, które udowodniły, że nasi przyszli mediatorzy wspaniale radzą sobie w tej roli. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 nasi mediatorzy otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich kompetencje.

      Przedstawiamy poniżej szkolną listę mediatorów rówieśniczych:

      1. Malina Baca,

      2. Zuzanna Chalińska,

      3. Mariusz Gawroński,

      4. Maja Górniak,

      5. Amelia Kukuczka,

      6. Dorota Leszczyńska,

      7. Iga Pięciak

      8.Michał Pikuła,

      9.Paulina Piwek,

      10.Amelia Szewczyk,

      11.Julia Twaróg,

      12.Szymon Zacharko,

      13. Julia Zacka,

      14.Martyna Zakowicz,

      15. Marta Zdziebło.

      Każdy uczeń może zwracać się bezpośrednio do nich o przeprowadzenie mediacji. Można również z taką prośbą zwrócić się do opiekuna Szkolnego Centrum Mediacji (Pani Urszuli Sipel-Wiechy), wychowawcy, każdego nauczyciela, dyrektora. Jeżeli pojawił się konflikt, chętnie pomożemy Wam polubownie go rozwiązać.

      A przy okazji prezentujemy najciekawsze prace plastyczne pokazujące, jak nasi uczniowie zaznajomieni są z tematyką mediacji i jak celnie potrafią ją definiować plastycznie.

     • Dzień kropki

      15.09.2022

      16 września (piątek), w szkole obchodzimy międzynarodowy dzień kropki. Z tej okazji przyjdź do szkoły cały zakropkowany i uniknij niezapowiedzianych sprawdzeń wiedzySU

     • Drodzy Rodzice/Opiekunowie

      09.09.2022

      Rada Rodziców w dniu 08.09.2022r. wybrała ofertę ubezpieczenia dzieci na rok szkolny 2022/2023
      Prosimy o zapoznanie się z ofertą. Składkę w wysokości 62 zł będą zbierać wychowawcy klas.
      ubezpieczenie_2022-2023.pdf

      Każdy kto nie będzie ubezpieczał dziecka w wybranej agencji będzie proszony o dostarczenie prywatnego potwierdzenia ubezpieczenia dziecka, lub deklaracji o rezygnacji.

       

     • Laboratoria przyszłości wystartowały

      08.09.2022

      W ostatnich dniach wakacji dostarczane były do szkoły ostatnie sprzęty z projektu. W salach lekcyjnych do których trafiły trwały ostatnie remonty , które szkoła musiała wykonać pod przygotowanie pracowni.

       

      W ramach drugiej transzy zamówienia w którym mieliśmy do wykorzystania pozostałe 40% budżetu z 77700,00 zł zostały zakupione dodatkowe klocki konstrukcyjne, wyposażenie warsztatowe, sprzęt stolarski, teleskop do obserwacji, wyposażenie kuchenne, regały i szafy oraz materiały plastyczne.

      Już od początku roku szkolnego w ramach dodatkowych zajęć o nazwie "Laboratoria" przyznanych przez organ prowadzący - Gminę Branice uczniowie klas 1-3 odbywają zajęcia z konstruowania klocków, podstaw elektryki, zajęć plastycznych, zajęć kulinarnych oraz muzycznych.

      Już wkrótce pojawi się relacja z zajęć.

       

     • Sportowe wyjazdy wakacyjne

      07.09.2022

      Na zakończenie wakacji w ramach akcji "Wakacje w Branicach" Szkoła w Branicach zrealizowała dwa wyjazdy dla uczniów.
      Pierwszy wyjazd do Zawadzkiego, gdzie uczniowie z opiekunami brali udział w spływie rzeką Mała Panew. Po spływie na uczestników czekał poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski, wody i drobnej słodkości.

      2 września uczniowie szkoły brali udział w rajdzie rowerowym, którego trasa biegła przez Boboluszki, Bliszczyce a głównym punktem była Barania Kopa, gdzie spotkaliśmy się z grupą z zaprzyjaźnionej SP Włodzienin.
      W drodze powrotnej w Bliszczycach na uczestników czekały kanapki i woda.
      W ten sposób zakończyliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny na sportowo: kajakowo - rowerowo.
      Dziękujemy za pomoc w organizacji i poczęstunek Gmina Branice.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne wyjazdy.

       

     • Inauguracja roku szkolnego w SP Branice

      01.09.2022

      Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/23. Do klas 1. wstąpiło 49 nowych uczniów. Na apelu dla klas 1-3 zgodnie z tradycją dzieci zostały pasowane wielkim ołówkiem na uczniów SP. Następnie otrzymały one upominki zasponsorowane przez Urząd Gminy w Branicach, a wręczył je Wójt Gminy Branice Pan Sebastian Baca i zastępca Wójta Pani Katarzyna Herbut. Gościliśmy też rodziców uczniów. Na apelu klas 4-8 po przywitaniu przez Pana Dyrektora Tomasza Kaliwodę uczennice klas 8. przypomniały najważniejsze fakty wybuchu II wojny światowej. Później odbyły się spotkania z wychowawcami. 

      Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy!

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910

      kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8,
      48-140 Branice

      Poland
    • Logowanie