• ZEMSTA

      27.01.2022

      20.stycznia klasy VII ponownie odwiedziły Teatr Nowy w Zabrzu. Tym razem obejrzeliśmy spektakl pt. "Zemsta". Był on nie tylko utrwalaniem lektury, ale przede wszystkim świetną zabawą. Rozśmieszyły nas zachowanie i dialogi aktorów, którzy po mistrzowsku oddali charaktery bohaterów komedii. Szczególnie rozbawiło nas ,,gadulstwo" Papkina.

      Dziękujemy Urzędowi Gminy w Branicach za dofinansowanie naszego wyjazdu.

     • Mały Olimpijczyk

      24.01.2022

      Nasza najmłodsza szkolna drużyna zajęła trzecie miejsce w powiecie w zawodach „Mały Olimpijczyk”. Zawody odbyły się w hali olimpijskiej w Głubczycach. Skład drużyny chłopców: Artur Furman, Oliwier Kudzia, Miłosz Kukuczka, Jan Łabuz, Stanisław Sak, Ksawery Suzański, Marcel Żarski, Dawid Małyszek, Szymon Janocha. Opiekunem naszych drużyn jest Edward Czyszczoń.

     • KONKURS BIOLOGICZNY

      20.01.2022

      KONKURS BIOLOGICZNY

      18.01.2022r. w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się gminny etap

      Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Uczestnikami konkursu były uczennice ze Szkoły

      Podstawowej w Branicach i Szkoły Podstawowej we Włodzieninie. Celem konkursu było:

      1. Rozwijanie uzdolnień, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przedmiotem.

      2. Motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności biologicznych.

      3. Zainteresowanie młodzieży lokalnym środowiskiem przyrodniczym. 4. Stwarzanie uczniom

      możliwości osiągnięcia sukcesu. 5. Wykrywanie wśród młodzieży talentów w zakresie nauk

      biologicznych. 6. Wzbogacanie form i metod pracy z uczniami zdolnymi. 7. Promowanie

      osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół. 8. Zwracanie uwagi na aktualne problemy

      współczesnej biologii. Poziom uczniów był bardzo wyrównany, trzy uczennice osiągnęły

      powyżej 60% poprawnych odpowiedzi. I miejsce zdobyły ex aequo: Zuzanna Chalińska

      i Dominika Kostecka, II miejsce: Milena Tokarz , III miejsce Karolina Pierzchała. Uczennice

      przygotowywał do konkursu nauczycielki biologii Alicja Alferowicz i Sabina Kościółek.

      Gratulujemy wyników!

     • Gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

      20.01.2022

      13 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Pierwsze miejsce zajęła Daria Wiewiórka uczennica z klasy 8a, drugie miejsce Patryk Zacharski z klasy 8c. Poziom konkursu był wysoki, zadania były trudne. Jednak dla Darii bariera nie była za wysoka, a trzynastka okazała się szczęśliwym dniem, ponieważ nasza najlepsza matematyczka awansowała do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wielkie gratulacje i życzenia powodzenia w kolejnym etapie!

      Alina Nowak

       

     • Gminny Konkurs Polonistyczny

      20.01.2022

      Maraton konkursowy rozpoczęliśmy w tym roku od języka polskiego. W etapie gminnym Konkursu Polonistycznego I miejsce zajęła Gloria Staszczyszyn (ex aequo z Łukaszem Kleszczyńskim - uczniem Szkoły Podstawowej we Włodzieninie), a miejsce II - Partycja Hawron. Uczennice przygotowały się do konkursu pod kierunkiem Pani Urszuli Sipel-Wiechy. Gratulujemy!

     • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO- ETAP GMINNY

      13.01.2022

      11.01.2022 r. Odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. I miejsce zajęła Yagoda Siwczyk, uczennica klasy VIII a ( p.Elwira Kopczyńska). II miejsce zajęła Iga Pięciak, uczennica klasy VII b (p. T. Krupa). III miejsce zajęła Kimberly Siwczyk, uczennica klasy VI a (p.T. Krupa). Ponadto w konkursie brali udział: Gloria Staszczyszyn, Cyprian Poremba, Patryk Zacharski, Tymoteusz Kleczek, Marika Pawluś, Maja Górniak oraz Zuzanna Zając.

      Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczniom dziękujemy za duże zaangażowanie oraz poświęcenie czasu wolnego w celu pogłębienia swojej już bogatej wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów.

     • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

      06.01.2022

      Nasza szkoła bierze udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". W związku z tym w przyszłym tygodniu w dniach 10-14 stycznia 2022 udostępniamy wszystkim chętnym uczniom, rodzicom i mieszkańcom gminy nasze boisko szkolne, gdzie będzie można przywieźć zalegające w domu elektrośmieci. Zbieramy komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie itp. Nie przyjmujemy zużytych tonerów ani akumulatorów. Zapraszamy do skorzystania z akcji. Wjazd na boisko szkolne będzie możliwy bramą od strony ul. Słonecznej (przy ogródkach działkowych)

     • Mały Olimpijczyk

      06.01.2022

      W ubiegłym tygodniu uczniowie klas IV i młodszych z Branic i Włodzienina wzięli udział w „Małym Olimpijczyku”. Turniej Zabaw i Gier "Mały Olimpijczyk" jest to zbiór ośmiu konkurencji, rozgrywanych na zasadzie wyścigów sztafetowych, zawierających elementy lekkoatletyki (bieg, skok), gimnastyki (przewroty w przód), sportów drużynowych (kozłowanie piłki, prowadzenie slalomem piłeczki tenisowej kijem hokejowym) oraz wiele innych ćwiczeń sprawnościowych. Za każdą konkurencję drużyny otrzymują punkty w zależności od zajętego miejsca. Dziewczynki z naszej szkoły zajęły drugie miejsce natomiast chłopcy z rówieśnikami z Włodzienina wygrali i będą na początku stycznia reprezentować naszą gminę w mistrzostwach powiatu. Dziękujemy Szkole Podstawowej z Włodzienina za miłe przyjęcie i super zabawę w duchu” fair play” . Wszystkim uczniom – sportowcom życzymy w Nowym Roku 2022 dużo sił, zdrowia i samych sukcesów, nie tylko sportowych.

      Skład drużyny dziewcząt: Emilka Alker, Zosia Bocian, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka, Natalia Lisiak, Weronika Kozubek, Yasmin Orman Salim, Oliwia Polaczek, Zuzia Stosur.

      Skład drużyny chłopców: Artur Furman, Oliwier Kudzia, Miłosz Kukuczka, Jan Łabuz, Igor Macyszyn, Stanisław Sak, Ksawery Suzański, Marcel Żarski. Opiekunem naszych drużyn jest Edward Czyszczoń.

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910

      kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8,
      48-140 Branice

      Poland
    • Logowanie