• WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

      26.10.2021

      23.10.2021r. Zespół wokalny SZAG oraz jego solistki ze Szkoły Podstawowej w Branicach wzięli udział w XXV JUBILEUSZOWYM WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "TOBIE POLSKO". Uroczyste wydarzenie objęte było honorowym patronatem Wojewody Opolskiego oraz Marszałka Województwa Opolskiego. Nasza młodzież wzorowo zaprezentowała się na scenie.Pięknie wykonała przygotowane utwory patriotyczne. Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem i statuetką .

     • XX FESTIWAL KULTURY POWIATOWEJ

      26.10.2021

      22.10.2021r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się uroczystaGALA JUBILEUSZOWEGO XX FESTIWALU KULTURY POWIATOWEJ, na której wręczono nagrodyi wyróżnienia dla młodych artystów. Następnie wyróżnieni laureaci prezentowali się na scenie. Gratulujemy zdobytych nagród  

     • Konkurs Matematyczny

      21.10.2021

      18 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Rywalizowało ze sobą 9 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Patryk Zacharski kl. 8c, drugie Daria Wiewiórka kl. 8a, trzecie Zuzanna Chalińska kl. 7b. Do etapu gminnego wymagane było uzyskanie minimum 80% punktów i to osiągnęli Patryk i Daria, Zuzannie zabrakło kilku procent do kwalifikacji, ale ona jest dopiero w siódmej klasie, więc w przyszłym roku sukces gwarantowany Gratulujemy sukcesu naszym młodym matematykom i życzymy zwycięstwa w dalszych etapach.

      Organizator etapu szkolnego Alina Nowak.

       

     • Mistrzowie unihokeja

      21.10.2021

      Dziewczęta i chłopcy z rocznika 2009 i młodsi mistrzami Powiatu Głubczyckiego w unihokeja.

      12 października br. w hali Zespołu Szkół w Kietrzu odbyły się mistrzostwa Powiatu Głubczyckiego w unihokeja dziewcząt i chłopców rocznika 2009 i młodszych. W zawodach udział wzięli uczniowie ze szkół w Baborowie, Pilszczu i Branicach. Nasze dziewczęta pokonując pewnie rówieśniczki z Baborowa (4-0) i Pilszcza (2-0) zajęły pierwsze miejsce co dało im awans bezpośrednio do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 października br. w Niemodlinie.

      Chłopcy nie okazali się gorsi od koleżanek i zwyciężając 5-0 z Baborowem oraz 1-0 z Pilszczem również zajęli pierwsze miejsce, co dało im awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 października br. również w Niemodlinie.

      Drużynę dziewcząt reprezentowały: Baca Malina, Michałków Maja, Michałków Malwina, Piwek Paulina, Kawulok Karolina, Maciaszek Wiktoria oraz Twaróg Julia. Ich opiekunką jest Pani Joanna Książek.

      Skład drużyny chłopców to: Wiater Wojciech, Semmler Adrian, Lenartowicz Bartosz, Pełechaty Dawid, Stec Tomasz, Małyszek Łukasz oraz Telega Igor. Opiekunem chłopców jest Pan Łukasz Kędzierski.

      Obu drużynom życzymy dalszych sukcesów w Finałach Wojewódzkich

       

     • Konkurs plastyczny

      21.10.2021

      19 X 21r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej uczennica naszej szkoły - ZOFIA BOCIAN odebrała nagrodę oraz dyplom za zdobycie tytułu Finalisty w wojewódzkim konkursie plastycznym

      pt. "Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża". Konkurs zorganizowano pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. Uczennica pracę wykonała pod kierunkiem Lidii Szpak. Gratulujemy Zosi oraz jej Rodzicom, którzy też uczestniczyli w uroczystości.

     • "Tym, którzy prowadzą nas... "

      15.10.2021

      "Tym, którzy prowadzą nas... " - to hasło podkreśliło dzisiejsze obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali podziękowania i życzenia od Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Kaliwody, Wójta Gminy Branice Pana Sebastiana Bacy oraz przedstawicieli Rady Rodziców p. Justyny Leszczyńskiej i p. Piotra Kukuczki. Szczególne podziękowania i życzenia złożyli uczniowie, którzy poprzez śpiew, taniec i słowo wyrazili swoją wdzięczność. Ten dzień umilił również słodki poczęstunek od Pana Wójta, za który serdecznie dziękujemy.

     • Ruszyły rozgrywki szkolne!!!

      14.10.2021
      Po półtorarocznej przerwie zostały wznowione rozgrywki
      międzyszkolne pod patronatem SZS "Opolskie. Na pierwsze zawody w tym
      roku szkolnym udały się 7 października br.do Baborowa dziewczęta z
      rocznika 2007 - 2008, aby rozegrać tam turniej w unihokeja. Nasze
      uczennice musiały w tym dniu uznać jednak wyższość rówieśniczek z
      Nowej Cerekwi i Baborowa, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Skład
      drużyny: Pawluś Emilia, Pączko Dżesika, Suzańska Zuzanna, Pawluś
      Marika, Szewczyk Amelia, Górniak Maja, Jamrozik Paulina, Literska Anna.
      Opiekunem zespołu jest Pani Joanna Książek.
          Już dzień później 8 października swoje rozgrywki rozpoczęli
      chłopcy z tego samego rocznika. Tym razem zawody odbyły się w branickiej
      hali sportowej. W rywalizacji wzięły udział 3 drużyny: Kietrz, Baborów
      i Branice. Nasi uczniowie pokonując rówieśników z Baborowa i
      przegrywając z Kietrzem, zajęli drugie miejsce, co dało im awans, jak
      się okazało od razu do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 29
      października w Niemodlinie. Chłopcom życzymy powodzenia i aby
      powtórzyli minimum wynik sprzed dwóch lat, kiedy to zajęli 3 miejsce.
      Skład drużyny: Puchała Adrian, Kujawa Sebastian, Sipel Oskar, Bryłka
      Szymon, Rzeszowski Szymon, Herbut Bartosz, Zakrzewski Jakub, Semmler
      Krystian. Opiekunem zespołu jest Pan Łukasz Kędzierski.
     • Dzień Chłopaka

      12.10.2021

      30.09.2021 roku w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie klasy VIIIA oraz VIIIC przygotowali gazetki z życzeniami dla wszystkich chłopców – dużych i małych. Ponadto uczniowie klas ósmych pojechali w tym dniu do kina Helios w Kędzierzynie – Koźlu na film "Shang – Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Wycieczka też oczywiście nie mogła się obyć bez zakupów w galerii. Film pełen emocji oraz spektakularnych widoków, zakupy udane a nasza młodzież wróciła zadowolona do domów – szykować się na popołudniową dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.     

     • Zemsta

      07.10.2021

      24.09.br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w spektaklu „Zemsta” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Sztuka w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu okazała się nie tylko powtórką lektury obowiązkowej, ale także świetną zabawą. Zachwyciła wszystkich przede wszystkim brawurowa rola Papkina, w którą wcielił się Marian Kierycz.

      Komizm „Zemsty” wynika z kontrastowego zestawienia postaci głównych bohaterów, Cześnika i Rejenta, oraz bezużyteczności ich intryg, które przynoszą rezultat odwrotny do oczekiwanego. Cześnik walczy o względy Postoliny, ciągnie zadawniony spór z Rejentem o mur graniczny, chce do niego strzelać z gwintówki, wyzywa na pojedynek, śle posła Papkina – i wszystko na nic. Rejent każe wyremontować mur graniczny bez konsultacji z sąsiadem, spisuje fałszywe zeznania murarzy, siłą chce ożenić syna z Podstoliną (tylko po to, by zrobić na złość zaręczonemu z nią Cześnikowi)…

      W dodatku, to co miło być ostateczną zemstą – potajemne wydanie Klary za Wacława na złość ojcu – niespodziewanie przynosi zgodę i mnóstwo korzyści. Zwycięża miłość, która kończy spór zajadłych wrogów, i padają ważne słowa „Zgoda! A Bóg wtedy rękę poda”.

      Już planujemy kolejny wyjazd do Teatru Nowego w Zabrzu, tym razem na „Dziady” cz.II Adama Mickiewicza. A Urzędowi Gminy w Branicach serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji naszych teatralnych pasji.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      07.10.2021

      ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - WYNIKI

      I miejsce - Sara STASZCZYSZYN (kl. 5b)

      II miejsce - Hanna PIÓRKOWSKA (kl. 5a)

      III miejsce - Hubert SYKUŁA (kl. 4b)

      Wyróżnienie: Igor TELEGA (kl. 5a), Bartosz HEBA (kl. 4b).

      Dyplomy za aktywny udział otrzymują:

      Klasy 4-5

      Alker Emilia, Antoszczyszyn Karol, Bocian Zofia, Cichoń Michał, Kupnicka Laura, Łabuz Jan, Marchel Dawid, Kudzia Oliwier, Lisiak Natalia, Pleśniak Wojciech, Adamczyk Wiktoria, Herbut Dominik, Kolanko Lena, Małyszek Łukasz, Pająk Bruno, Dutka Oskar, Herbut Wojciech, Skrabut Ksawery.

      Klasy 6-8

      Kawulok Karolina, Lenartowicz Bartosz, Pawluś Emilia, Piwek Paulina, Tokarz Milena, Literska Anna, Staszczyszyn Gloria.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej akcji i dziękujemy za chęć udziału. Bez Was to nie mogłoby się odbyć!

      Gorące podziękowania dla uczniów klasy 7B i 7A , za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia!

     • Rozstrzygnięcia konkursów

      06.10.2021

      W Opolu rozstrzygnięto konkurs literacki i plastyczny, organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”.

      Konkurs zorganizowano w ramach projektu pn. „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” i kierowany był do uczniów szkół podstawowych z naszego województwa. Część plastyczna konkursu dedykowana była uczniom klas I – III i polegała na pokazaniu artystycznej wizji świata zdalnego nauczania w dowolnej formie. Adresatami konkursu literackiego byli uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, którzy mieli przysłać prace pisemne na temat doświadczenia zdalnego nauczania.

      Z radością informujemy, że Zofia Bocian z naszej szkoły otrzymała tytuł finalisty konkursu i otrzyma nagrodę za prace plastyczną, a Michałowi Cichoniowi przyznano zaszczytne wyróżnienie. Konkurencja była duża, ponieważ do Opola wpłynęło ponad 1000 prac. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Lidii Szpak.

      30 września 2021 roku ogłoszono wyniki JUBILEUSZOWEGO XX FESTIWALU KULTURY POWIATOWEJ

      W GŁUBCZYCACH. Z naszej szkoły wzięło udział bardzo dużo uczniów. Konkursy odbywały się online. Zwieńczeniem ich pracy było uzyskanie zaszczytnych miejsc w różnych kategoriach.

      Konkurs Piosenki-

      III miejsce – Mikołaj Mikołajczyk (kategoria klasy I-III),

      II miejsce – Milena Ball ( kategoria klasy V-VIII), III miejsce – Monika Gramatyka (kategoria klasy V-VIII),

      wyróżnienie- Milena Tokarz- (kategoria klasy V-VIII),

      Konkurs Piosenki Obcojęzycznej- III miejsce Marika Pawluś. Uczniowie przygotowani przez Jadwigę Misiurka.

      Konkurs Recytatorski

      III miejsce- Michał Poleszczuk (kategoria klasy I-IV)- przygotowany pod kierunkiem Jolanty Dudek. Wyróżnienie- Lena Gawrońska ( przygotowana przez Jadwigę Misiurka)

      Konkurs Plastyczny-

      II miejsce- Szymon Janocha ( kategoria klasy I-IV) - pod kierunkiem Jolanty Dudek,

      III miejsce- Milena Walecka (kategoria klasy I-IV), wyróżnienie- Miłosz Kukuczka (kategoria klasy I-IV) – prace wykonane pod kierunkiem Czesławy Kasznia ,

      wyróżnienie - Karol Antoszczyszyn- praca wykonana pod kierunkiem Lidii Szpak.

      Konkurs Fotograficzny- II miejsce Paulina Piwek (kategoria do 16 r.ż)- klasa VII b

      Konkurs Literacki- wyróżnienie- Iga Pięciak- klasa VII b

      Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych młodych artystów. Gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910 kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8, 48-140 Branice Poland
    • Logowanie