Aktualności

          • I koniec!

            26.06.2026

             Rok szkolny 2025/2026 za nami! Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Rozpoczęliśmy je wspólną modlitwą podczas Mszy Świętej, dziękując za minione miesiące nauki.

            Dzisiejszy apel przyniósł masę emocji. Rozdaliśmy nagrody dla naszych szkolnych prymusów – wielkie brawa za Waszą ciężką pracę!

            Był też moment na łzy wzruszenia. Pożegnaliśmy dwie cudowne Panie Nauczycielki: Jadwigę Misiurkę i Elwirę Kopczyńską, które odchodzą na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy za wszystko, będzie nam Was brakować!

            A teraz... kierunek odpoczynek! Życzymy bezpiecznych, szalonych i pełnych słońca wakacji. Ładujcie baterie i ...widzimy się we wrześniu!

          • Za nami wyjątkowe Pożegnanie Klas Ósmych

            26.06.2026

             

            Podczas uroczystej Alei Gwiazd Nauczycieli wyraziliśmy wdzięczność nauczycielom za ich codzienną pracę, rodzicom za wsparcie i współpracę, a uczniom za wspólnie spędzone lata, zaangażowanie i piękne wspomnienia.

            Nie zabrakło również wręczenia nagród za osiągnięcia artystyczne, naukowe i sportowe – gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

            Ósmoklasiści – życzymy Wam odwagi, spełniania marzeń i wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji!

            Wyświetl mniej

          • „Tydzień dla Bezpieczeństwa”

            26.06.2026

            W dniach 15-23 czerwca odwiedzili naszą szkołę strażacy i policjanci, którzy w ramach akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa” opowiadali nam, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wakacji. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą, dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Policjanci przypomnieli o obowiązujących zasadach ruchu drogowego i podkreślili znaczenie noszenia kasków ochronnych, które pomagają chronić zdrowie i życie użytkowników jednośladów. Z radością skorzystaliśmy z możliwości zobaczenia pojazdu straży pożarnej i samochodu policyjnego ,,od środka”. A na naszym korytarzu szkolnym pojawiły się gazetki ścienne, które codziennie utrwalają nasza wiedzę.

            Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Branicach oraz funkcjonariuszom policji za przybycie i praktyczną wiedzę.

            W końcu wiadomo, że bezpieczeństwo to podstawa!

            Wyświetl mniej

          • Wycieczka klasy 7a do Miasteczka Miłosierdzia w Branicach

            26.06.2026

             

            Uczniowie klasy 7a z wychowawcą Alicją Alferowicz mieli niezwykłą okazję odwiedzić Miasteczko Miłosierdzia Księdza Biskupa Józefa Nathana w Branicach – wyjątkowe miejsce będące sercem naszej miejscowości, pełne zabytkowych budynków, historii i niezwykłej atmosfery.

            Podczas zwiedzania młodzież odwiedziła budynek administracji z Izbą Pamięci Biskupa Józefa Nathana, poznając historię tego niezwykłego człowieka i miejsca. Następnie uczniowie spacerowali po terenie Miasteczka, odkrywając urokliwe zakątki: pełne zieleni aleje pachnące lawendą, malownicze oczko wodne z „żabią orkiestrą” oraz kolorowe arboretum zamieszkałe przez kaczki i papugi.

            W programie znalazło się również zwiedzanie dawnego refektarza sióstr z pięknymi malowidłami, dziedzińca z krużgankami oraz dawnej sali rekreacyjnej, gdzie na zakończenie czekał na wszystkich pyszny poczęstunek – przepyszne naleśniki.

            Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Nazimkowi, Dyrektorowi Szpitala, za umożliwienie naszym uczniom poznania tych wyjątkowych miejsc oraz Panu Mateuszowi Koziura za interesujące oprowadzenie i podzielenie się wiedzą.

            Była to piękna lekcja historii, kultury i lokalnego dziedzictwa.

          • SZAG i PROMYKI w DPS

            26.06.2026

            Miło było zobaczyć uśmiechnięte twarze mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bliszczycach Dzisiaj nasze zespoły wokalne SZAG i PROMYKI oraz solistki Tosia i Wiktoria podzieliły się swoim talentem i zaprezentowały piosenki w tym ważnym dla Pensjonariuszy i Pracowników dniu Muzyka ma wielką moc, wycisza, relaksuje, przypomina miłe chwile zachęca do zabawy.

            To był piękny dzień pełen integracji i wspólnej radości Bardzo dziękujemy za zaproszenie, ciepłe przyjęcie, suto zastawione stoły oraz piękne upominki

            Wyświetl mniej

          • Powiatowy Konkurs Plastyczny w ramach XXIV Festiwalu Kultury Powiatowej

            26.06.2026

             

            W ramach XXIV Festiwalu Kultury Powiatowej odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny, którego motywem przewodnim były słowa zaczerpnięte z piosenki Marka Grechuty „Nie dokazuj” – „Nie dokazuj nad ziemią głubczycką…”. Temat konkursu zachęcił młodych artystów do twórczego spojrzenia na piękno naszej małej ojczyzny.

            W konkursie udział wzięli uczniowie z wielu szkół powiatu głubczyckiego. Prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi zachwycały pomysłowością, starannością i wrażliwością artystyczną. Młodzi twórcy przedstawili ziemię głubczycką jako miejsce pełne uroku, historii i inspiracji.

            Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowali swoje prace. Z ogromną radością informujemy, że Sara Sheikh zdobyła I miejsce w kategorii klas VII–VIII, natomiast Wojciech Chanowski wywalczył II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie naszym laureatom. Życzymy im dalszego rozwijania pasji artystycznych oraz kolejnych sukcesów na konkursach plastycznych.

            Wyświetl mniej

          • Wycieczka do Trójmiasta

            15.06.2026

            4 dni, 3 miasta - za nami pełna wrażeń wycieczka do Trójmiasta! Najpierw w Gdańsku zachwyciliśmy się klimatyczną Starówką i fontanną Neptuna. Następnie przepłynęliśmy na Westerplatte - to wyjątkowe, pełne refleksji miejsce. W Gdyni obowiązkowy punkt to tętniący życiem port i podwodny świat w fascynującym Akwarium Gdyńskim. A zwiedzanie Sopotu nie mogło obejść się bez spaceru po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Każdy wieczór kończyliśmy dokładnie tak samo – spacerem i ładowaniem baterii na gdańskiej plaży. Nie brakowało wśród nas amatorów kąpieli, którzy wzbudzali podziw wśród reszty uczestników.W drodze powrotnej zrobiliśmy przystanek w Malborku. Ogromny zamek krzyżacki ,,na żywo" robi gigantyczne wrażenie i żadne zdjęcia nie oddadzą charakteru jego wnętrz.

            Polska jest piękna, a Trójmiasto na długo pozostawi wspomnienia. Dla klas ósmych to szczególna wycieczka - ostatni wyjazd jako uczniów SP w Branicach.

            Opiekunami wycieczki byli: p.Maciek Nowak (organizator wyjazdu), p.Teresa Czyszczoń, p.Agnieszka Lisiak i p.Łukasz Kędzierski. Dziękujemy niezawodnemu p.Waldkowi Lupzikowi za bezpieczny przewóz

          • Wycieczka do Pokrzywnej

            15.06.2026

             

            Uczniowie klas Vb i IVb uczestniczyli w dwudniowej (8-9.06.br.) wycieczce do Pokrzywnej położonej w malowniczych Górach Opawskich. Podczas pobytu mieli okazję spacerować po górskich szlakach oraz podziwiać walory regionu. Największą atrakcją okazał się pobyt w Zaginionym Mieście Rosenau - interaktywnym parku edukacji i rozrywki, w którym nauka łączy się z zabawą.

            Wyjazd był doskonałą okazją do integracji, aktywnego wypoczynku oraz zdobywania wiedzy.

          • Turniej Gier Logicznych „Bystrzak”

            15.06.2026

            Wczoraj we Włodzieninie odbył się Turniej Gier Logicznych „Bystrzak”. Naszą szkołę reprezentowały Eliza Glapa, Amelia Szczerowska i Jaśmina Sozańska, które z dużym zaangażowaniem zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami wymagającymi spostrzegawczości, koncentracji oraz logicznego myślenia. Uczestniczki rozwiązywały ciekawe łamigłówki, zagadki i gry logiczne, wykazując się pomysłowością oraz umiejętnością szybkiego analizowania problemów.

            Szczególne gratulacje kierujemy do Amelii Szczerowskiej, uczennicy klasy I, która zdobyła I miejsce

            Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy zaangażowania, odwagi i wspaniałej postawy. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów.

            Dziękujemy organizatorom za przygotowanie turnieju oraz stworzenie uczestnikom możliwości rozwijania swoich umiejętności i pasji do logicznego myślenia.

          • Wycieczka uczniów klas 2a, 3a i 3b do Głubczyc

            15.06.2026

             

            To był wyjątkowo udany dzień pełen radości, ciekawych odkryć i wspólnie spędzonych chwil. Uczniowie klas 2a, 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do Głubczyc, gdzie czekało na nich wiele atrakcji

            Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie i seans filmu „Niesamowite przygody skarpetek”. Pełna humoru historia bardzo spodobała się dzieciom i dostarczyła im wielu powodów do uśmiechu.

            Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Głubczyckiej, gdzie poznali historię regionu i obejrzeli ciekawe eksponaty. Dużą atrakcją było także wejście na wieżę widokową, z której można było podziwiać piękną panoramę miast.

            Nie zabrakło także zwiedzania podziemi sukiennic w ratuszu. Opowieści przewodnika wzbudziły duże zainteresowanie i pozwoliły odkryć wiele ciekawych tajemnic.

            Podczas pobytu w Głubczycach odwiedziliśmy również wystawę prac artystycznych przygotowaną przez uczestników Ogniska Artystycznego. Szczególną radość sprawiło nam oglądanie dzieł uczniów naszej szkoły, których talent i zaangażowanie zostały pięknie zaprezentowane.

            Na zakończenie wszyscy wybrali się na pyszne lody, które były miłym zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia.

            Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni uśmiechu.

          • Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce

            15.06.2026

            W Lisięcicach odbyły się Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze, osiągając wiele wartościowych wyników. Szczególny powód do dumy stanowi fakt, że aż czworo reprezentantów naszej szkoły wywalczyło tytuły mistrzów powiatu w swoich konkurencjach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej postawy i zaangażowania.

          • Wycieczka do kawiarenki i obserwacja ptaków

            05.06.2026

             

            Uczniowie klas 3a i 3b wybrali się na ciekawą wycieczkę na teren szpitala. Najpierw odwiedziliśmy kawiarenkę, gdzie czekało na nas pyszne jedzonko i miła atmosfera. Wszyscy z apetytem zjedli przygotowane smakołyki.

            Następnie udaliśmy się na spacer, podczas którego obserwowaliśmy różne gatunki ptaków. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się ich zachowaniu i słuchały śpiewu. Była to doskonała okazja do nauki i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu radości i niezapomnianych wrażeń. Z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Wyświetl mniej

          • Prezent od Rady Rodziców

            05.06.2026

            My dalej świętujemy! Na naszym korytarzu pojawiły się kolorowe ławki i stoliki. To prezent od Rady Rodziców - serdecznie dziękujemy!

          • Dzień Dziecka w naszej szkole to dzień ,,na sportowo".

            05.06.2026

             Było mnóstwo uśmiechu, zabawy i radości! Wszyscy uczestniczyli w grach, konkurencjach, wspólnym śpiewie i tańcach. Oczywiście, nie zabrakło też pysznych hot-dogów i słodkich lodów, za które baaardzo dziękujemy naszej Radzie Rodziców

            Życzymy wszystkim Dzieciom, aby każdy dzień był pełen uśmiechu - nie tylko od święta!

            Wyświetl mniej

          • Wycieczka Kotlina Kłodzka

            05.06.2026

            Klasy VI a i IV a uczestniczyły w dwudniowej wycieczce po Kotlinie Kłodzkiej. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju oraz tor saneczkowy. Zwiedziliśmy również Kaplicę Czaszek w Czermnej i Szlak Ginących Zawodów. Następnie udaliśmy się do Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju, gdzie był czas na pyszne gofry i lody. Dzień zakończyliśmy noclegiem w Radkowie.

            Drugiego dnia zdobyliśmy Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Kolejnym punktem wycieczki były Wambierzyce i zwiedzanie Bazyliki Nawiedzenia NMP. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji pod dwoma złotymi łukami

            Pogoda dopisała, humory również, a dzieciom wycieczka bardzo się podobała! Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wspaniałych wspomnień. Wychowawcy i opiekunowie

            Wyświetl mniej

          • Tymbark

            05.06.2026

            Nasze dziewczyny zakończyły we wtorkowy upalny dzień w Namysłowie rywalizację starszych roczników w Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbark, prezentując ogromne zaangażowanie i wolę walki.

            Po świetnej grze w fazie grupowej udało się wyjść z grupy i awansować dalej do najlepszej czwórki województwa opolskiego, co już było dużym sukcesem. W kategorii U-12 zgłoszono najwięcej drużyn szkolnych oraz zespołów utworzonych zgodnie z regulaminem turnieju, dlatego poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

            Ostatecznie nasza drużyna zajęła bardzo dobre 4. miejsce Pucharu Tymbark w województwie opolskim.

            Gratulujemy wszystkim zawodniczkom ambitnej postawy oraz godnego reprezentowania szkoły. Opiekunem zespołu był Bartłomiej Pleśniak, któremu dzielnie pomagał przez 13 godzinnego wyjazdu Piotr Wiecha.

            Skład drużyny: Kalina Walecka, Manuela Kudzia, Martyna Kudzia, Aleksandra Gramatyka, Lena Olszewska, Amelia Skwarek, Oliwia Jucha, Amelia Bażant, Małgorzata Sykuła. Nieobecna z powodu kontuzji podczas finału była Amelia Malota.

            Wyświetl mniej

          • Dwa medale w Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbarku!

            05.06.2026

             

            To był dzień pełen emocji, wzruszeń i ogromnej sportowej dumy. Nasze drużyny podczas Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku w Namysłowie zapisały piękną kartę w historii lokalnego futbolu, zdobywając tytuły Mistrzyń Województwa Opolskiego oraz Wicemistrzów Województwa Opolskiego!

            Puchar Tymbarku od 26 lat jest wyjątkowym wydarzeniem na mapie polskiej piłki nożnej. To nie tylko turniej – to największe w Europie święto dziecięcego futbolu, które każdego roku gromadzi tysiące młodych zawodników i zawodniczek marzących o wielkiej piłkarskiej przygodzie. W tym gronie znakomicie zaprezentowały się również nasze drużyny, pokazując ogromny talent, charakter i serce do gry.

            Mistrzynie Województwa Opolskiego

            Historyczny sukces osiągnęły nasze dziewczęta, które sięgnęły po tytuł mistrzowski! Drużynę reprezentowały: Julia Pierlak, Kinga Żmuda, Maja Dutka, Alicja Szczerowska, Amelia Szczerowska, Maja Kopeczek, Maja Malota, Maja Kudzia oraz Oliwia Semmler. Trenerem zespołu jest Edward Czyszczoń, którego zaangażowanie, doświadczenie i pasja do pracy z młodzieżą po raz kolejny przyniosły wspaniałe efekty.

            Wicemistrzowie Województwa Opolskiego

            Ogromne powody do dumy dali nam również chłopcy reprezentujący drużynę gminną, którzy po fantastycznej walce wywalczyli tytuł wicemistrzów województwa. Barw naszej gminy bronili: Kuba Gadomski, Karol Stryszawiak, Artur Smoluch, Mikołaj Nowakowski, Bartosz Glapa, Konrad Zdrzałek, Stanisław Redel, Kuba Atłachowicz, Franciszek Panek oraz Stanisław Jankowski. Także tę drużynę prowadził trener Edward Czyszczoń. Na szczególne wyróżnienie zasługują również indywidualne osiągnięcia naszych zawodników.

            Julia Pierlak została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju, natomiast Kuba Gadomski otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju. To wielkie wyróżnienie i dowód ciężkiej pracy oraz wyjątkowego talentu. Sukces ten nie byłby możliwy bez ludzi, którzy każdego dnia wspierali młodych sportowców. Szczególne podziękowania kierujemy do trenera Remigiusza Michałkowa oraz Pana Mateusza Zdrzałka , którzy pomagali prowadzić drużynę chłopców podczas finałów. Ogromne wyrazy wdzięczności należą się również rodzicom. To właśnie oni przez wiele miesięcy przywozili dzieci na każdy trening, każdy sparing i każdy mini turniej, podporządkowując codzienne życie piłkarskiej pasji swoich dzieci. Dzięki ich poświęceniu, cierpliwości i wsparciu młodzi zawodnicy mogli rozwijać swoje umiejętności według planu szkoleniowego szczegółowo przygotowanego przez trenera Edwarda Czyszczonia. Rodzice byli także naszym niezawodnym „dwunastym zawodnikiem”. Ich fantastyczny doping, głośny aplauz i wsparcie z trybun dodawały drużynom energii w każdym meczu. Atmosfera stworzona przez kibicujących rodziców była wyjątkowa i pokazała, jak wielką siłę ma wspólna sportowa pasja. Serdecznie dziękujemy również Urzędowi Miejskiemu w Branicach za umożliwienie wyjazdu na finały do oddalonego od Branic Namysłowa. Dzięki Państwa wsparciu zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mogli spełniać swoje sportowe marzenia i z dumą reprezentować naszą gminę na szczeblu wojewódzkim. Naszym zawodniczkom i zawodnikom składamy ogromne gratulacje za walkę, determinację i piękną postawę sportową. Jesteśmy z Was niezwykle dumni i wierzymy, że to dopiero początek kolejnych wielkich sukcesów!

            Brawo drużyny! Brawo trenerzy! Brawo rodzice!Gmina Branice SP WłodzieninPubliczne Przedszkole w Branicach z oddziałami w Bliszczycach i Wysokiej@KatolickiŻłobekiPrzedszkokeSióstrMaryiNiepokalanejw Branicach@AkademiaPiłkarskaOrzełBranice

            Wyświetl mniej

          • Święto Patrona Szkoły i Lekcja Demokracji

            25.05.2026

             

            22 maja 2026 roku społeczność naszej szkoły w wyjątkowy sposób uczciła pamięć patronki – Marii Dąbrowskiej .

            Głównym punktem obchodów była uroczysta akademia. Podczas wydarzenia przedstawiciele klas siódmych zaprezentowali ciekawą prezentację multimedialną, przypominając wszystkim zgromadzonym najważniejsze fakty z życia i twórczości tej znakomitej pisarki . Z kolei uczennice klasy 5A zadbały o zaangażowanie publiczności, przeprowadzając interaktywny quiz o patronce, w którym chętnie wzięli udział wszyscy uczniowie.

            Tuż po uroczystościach przyszedł czas na praktyczną lekcję demokracji, czyli wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z powagą oddawali głosy na swoich kandydatów, którzy już niebawem będą reprezentować głos młodzieży i współdecydować o najważniejszych sprawach naszej szkoły.

            Taki dzień budzi w nas szczególne emocje. Skłania do głębszych refleksji nad wartościami, które łączą historię z teraźniejszością – od szacunku do tradycji i edukacji, aż po patriotyzm i zasady demokracji w codziennym życiu.

          • Jura Park Krasiejów

            25.05.2026

            Krasiejów to wyjątkowe miejsce, które łączy naukę z zabawą. JuraPark Krasiejów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka to idealne atrakcje dla uczniów

            klas 1-3, które na długo zapadają w pamięć.

            Wczoraj, 19 maja 2026 roku,

            uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z opiekunami wybrali się na fascynującą wycieczkę do tego miejsca.

            Dzieci miały okazję przenieść się w czasie o miliony lat i

            stanąć oko w oko z naturalnej

            wielkości modelami dinozaurów.Wizyta w JuraParku była pełna emocji.

            Uczniowie spacerowali ścieżką

            edukacyjną, podziwiali prehistoryczne gady i zwiedzili Oceanarium, gdzie zobaczyli podwodny świat z przeszłości. Przeżyli chwilę spotkania z rekinem. Dużo radości sprawił im także przejazd Tunelem Czasu kino 5d oraz zabawa na wielkim placu zabaw.

            To był dzień pełen wrażeń, uśmiechów i zdobywania wiedzy przez zabawę.

            Chętnie tam jeszcze wrócimy.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
        • +77 4860910

          kom. 501 619 848
        • ul. Szkolna 8,
          48-140 Branice

          Poland
      • Logowanie