• Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      26.10.2022

      11 października br. w naszej hali sportowej odbyły się Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      W kategoriach - dziewczęta starsze ( klasa 7-8), chłopcy starsi (klasa 7-8) oraz chłopcy młodsi (klasy 4-6)

      Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

      1. SP Branice

      2.SP Włodzienin

      3:0

      Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców starszych:

      1. SP Branice

      2. SP Włodzienin

      10:1

      Kwalifikacja końcowa w kategorii chłopców młodszych:

      1. SP Branice

      2.SP Włodzienin

      7:0

      Skład drużyny dziewcząt: Piwek Paulina, Baca Malina, Szewczyk Amelia, Kawulok Karolina, Pawluś Emilia, Literska Nikola, Maciaszek Wiktoria, Michałków Maja, Michałków Malwina,

      Twaróg Julia.

      Opiekun: Edward Czyszczoń

       

      Skład drużyny chłopców starszych: Lenartowicz Bartosz, Olender Filip, Bartłomiej Małyszek, Pełechaty Dawid, Semmler Adrian, Stec Tomasz, Wiater Wojciech, Semmler Krystian, Lubaszewski Adam. Opiekun: Łukasz Kędzierski.

       

      Skład drużyny chłopców młodszych:

      Telega Igor, Kudzia Oliwier, Marchel Dawid, Sak Stanisław, Kukuczka Miłosz, Łabuz Jan, Zakrzewski Szymon, Suzański Ksawery.

      Opiekun: Edward Czyszczoń.

       

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za zawody powiatowe w halowej piłce nożnej.

     • XXI FESTIWAL KULTURY POWIATOWEJ W KIETRZU

      13.10.2022

      Dzisiaj młodzi miłośnicy poezji mieli możliwość uczestniczenia w konkursie recytatorskim, który odbył się w sali widowiskowej GOK w Baborowie. Z naszej szkoły wzięło w nim udział aż 9 recytatorów, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych:

      kategoria klas 1-4- Tosia Bomersbach i Lena Pleśniak z kl.2a, Lena Gawrońska i Zosia Telega z kl.3a; kategoria klas 5-8- Maja Kuśmierska, Julia Surma i Hubert Sykuła z klasy 5b, Malina Baca i Zuzanna Chalińska z klasy 8b. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nasi uczniowie zaprezentowali się w nim pięknie. WSZYSTKIM GRATULUJEMY I JESTEŚMY Z NICH DUMNI. Na szczególne gratulacje zasłużyła MALINA BACA, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I MIEJSCE

     • XXI FESTIWAL KULTURY POWIATOWEJ Kietrz 2022

      12.10.2022

      KONKURS PIOSENKI

      rozpoczął się 11 października

      o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Glubczycach

      Z naszej szkoły brało udział 21 uczniów w dwóch kategoriach soliści klas 1-4

      i klas 5-8oraz zespoły wokalne MINISZG 1-3 i SZAGWszyscy występujący młodzi artyści pięknie prezentowali swoje możliwości wokalne na scenie Była duża konkurencja i wysoki poziom artystyczny Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział i bilet na basen. Uczniowie, którzy uzyskali miejsca na podium będą prezentowali swoje zdolności artystyczne na gali pod koniec października

      Są to w kategorii piosenki solowej:

      II m. Lena Pleśniak

      II m. Milena Ball,

      wyróżnienie Wiktoria Pal

      oraz w kategorii zespoły wokalne:

      II m. Miniszag 1-3

      Wszystkim młodym artystom gratulujemy

      i życzymy dalszych sukcesów

     • EDUMNOŻYK

      12.10.2022

      W czwartek 6 października w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się konkurs EDUMNOŻYK, zainicjowany przez ᴇᴅᴜᴋʀᴇᴀᴛʏᴡɴᴇ , w którym wzięło udział 18. Uczniów klas 5-6. Z tej osiemnastki wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym został Bartosz Heba,

      II miejsce zajął Wojciech Pleśniak ,

      III miejsce zajął Remigiusz Kleczek , cała trójka z klasy 5B. Pozostała piętnastka otrzymała wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Natomiast w piątek 7 października świętowaliśmy ten matematyczny Dzień

      Każdy uczeń z klas 3-8 mógł się sprawdzić i zmierzyć z tabliczką mnożenia. Okazuje się, że mamy bardzo zdolnych Uczniów, a i Nauczycieli pięknie spędziliśmy ten dzień, a co najważniejsze RAZEM!

      Ogromne podziękowania dla uczniów klasy 8B, którzy pięknie zorganizowali całe przedsięwzięcie, oraz Dziewczynom z klasy 8A za pomoc.

     • "Święto pieczonego ziemniaka"

      12.10.2022

      "Święto pieczonego ziemniaka" za nami

      Dwa tygodnie temu planowane były wykopki, ale nie dopisała pogoda.

      Ziemniaki podarował nam Pan Mieczysław Lenartowicz. Skoro mieliśmy ziemniaki to reszta "sama się zrobiła"

      Panie z kuchni przygotowały ziemniaki, pracownicy Gmina Branice zorganizowali miejsce, ławki i stoły w branickim parku oraz drzewo na ognisko

      Dzieciom chyba smakowało, bo nic nie zostało

      Za pomoc wszystkim bardzo dziękujemy

     • Integracja Sensoryczna

      12.10.2022

      Niezmiernie miło nam poinformować, że udało się pozyskać dofinansowanie do zakupu wyposażenia sali Integracji Sensorycznej. Dziękujemy firmie Top Farms Głubczyce, która przekazała na nasze konto środki finansowe w kwocie 5 tys. złotych. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli przygotować przestrzeń, w której nasze dzieci poddawane będą terapii, mającej na celu wzbudzanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia będą odbywać się w formie naukowej zabawy, wpływającej na procesy nerwowe, dzięki czemu dzieci będą mogły pokonywać własne bariery.

     • Tabliczka Mnożenia

      06.10.2022

      W piątek 7.10 w naszej Szkole obchodzić będziemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji przygotowane będzie stanowisko w nowej części szkoły na parterze, przy którym na dwóch dłuższych przerwach (10.25-10.35 oraz 12.10-12.30) będzie można zmierzyć się ze znajomością tabliczki mnożenia. Zachęcamy wszystkich Uczniów klas 3-8 do sprawdzenia swojej wiedzy i zaangażowania się w zaplanowaną akcję edukacyjną.

     • Profilaktyka stomatologiczna - Dentobus

      06.10.2022

      W dniach 3-5 października 2022r. odwiedził naszą szkołę Dentobus Opole.

      Przez trzy dni zbadane zostało uzębienie 200 uczniów, którzy otrzymali na kartkach informację o stanie zdrowia uzębienia i ewentualnych potrzebach.

      W trzeci dzień w loterii fantowej pacjentów wylosowany został Szymon Janocha z klasy IVB, który otrzymał w nagrodę tablet graficzny marki Xiaomi.

      Opiekę w dentobusie sprawuje na Opolszczyźnie NZOZ PARTNER-DENTAL Marcin Marasek.

      Dentobus link

      Dziękujemy i przesyłamy uśmiechy

     • Mamy Rady na Odpady

      04.10.2022

      Dnia 3 października przedstawiciele Fundacji Aktywnego Kształcenia i Rekreacji SALIX przeprowadzili w naszej szkole warsztaty ekologiczne dla dzieci pt.,,Mamy Rady na Odpady"-kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego.

      W czasie zajęć uczniowie klas drugich i trzecich uczyli się segregować odpady i wzięli udział w wielu kreatywnych zabawach ekologicznych. Program współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków Województwa Opolskiego.

      Serdecznie dziękujemy.

     • Światowy Dzień Jabłka

      28.09.2022

      28 września 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Jabłka.

      Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali trzy konkursy z jabłkiem w roli głównej. Można było również zrobić sobie zdjęcie w naszej ,,jabłkowej fotobudce", a na korytarzach przeczytać ciekawostki i informacje o jabłkach.Na lekcjach nauczyciele włączyli w realizowane tematy ciekawe informacje związane z tym pysznym i zdrowym owocem. To jeszcze nie wszystko,

      Panie z kuchni SP Branice przygotowały przepyszną szarlotkę, racuchy z musem jabłkowym i kompot jabłkowy. Pięknie za to dziękujemy!!! Podziękowania również składamy.

      @SadyLechGrudynia za podarowanie pysznych jabłek , które ze smakiem zjedli uczniowie naszej szkoły . Całkiem fajny był ten dzień

      Pozdrawiamy, SU

     • SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY 2022

      26.09.2022

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Branice.

      Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczynamy zbiórkę makulatury.

      Dowóz od ul. Szkolnej do hali sportowej.

      makulatura2-big.jpg

      Rozpoczynamy w dniu 03.10.2022r. zgodnie z grafikiem w godzinach: 700 – 1630

      Makulatura powinna być spakowana w karton i opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      PROSIMY WNOSIĆ MAKULATURĘ DO WYZNACZONEJ SALI NA PIĘTRZE

       

      03 - 04.10.2022
      (poniedziałek, wtorek)

      klasy 1 - 3

       

      05 - 06.10.2022
      (środa, czwartek)

      klasy 4 - 6

       

      07.10.2022 (piątek)
      10.10.2022 (poniedziałek)

      klasy 7 - 8

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI
       

     • Sportowe Współzawodnictwo Szkół i Gmin Powiatu Głubczyckiego

      21.09.2022

      8 września 2022 roku w auli głubczyckiego liceum odbyła się uroczysta gala podsumowująca Sportowe Współzawodnictwo Szkół i Gmin Powiatu Głubczyckiego za rok szkolny 2021/22. Nagrody wręczone zostały w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada oraz Gmina.

      Branicka Szkoła Podstawowa w kategorii Igrzysk Dzieci (uczniowie z rocznika 2009 i młodsi) zajęła drugie miejsce na 9 szkół, które brały udział w zawodach. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( uczniowie z rocznika 2007 i 2008) zajęliśmy czwarte miejsce na 9 szkół.

      Rozdane zostały również nagrody dla najwszechstronniejszych uczniów-sportowców. W młodszej kategorii trzecie miejsce zajął Bartosz Lenartowicz natomiast w starszej kategorii również trzecie miejsce zajął Sebastian Kujawa.

      W klasyfikacji Gmin, Gmina Branice zajęła III miejsce.

     • DZIEŃ KROPKI

      18.09.2022

      DZIEŃ KROPKI...małe, duże, na bluzkach spodniach, twarzy i gdzie tylko była możliwość, tam uczniowie i pracownicy naszej szkoły umieszczali swoje kropki. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do tego nietypowego, ale bardzo sympatycznego dnia, który w pewien sposób połączył naszą społeczność szkolną . SU SP w Branicach

     • Szkolne Centrum Mediacji

      15.09.2022

      Mamy to!

      Kandydaci na mediatorów rówieśniczych wzięli udział w szkoleniu i uzyskali kwalifikacje umożliwiające im prowadzenie mediacji. Odbyły się symulacje procesu mediacyjnego, które udowodniły, że nasi przyszli mediatorzy wspaniale radzą sobie w tej roli. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 nasi mediatorzy otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich kompetencje.

      Przedstawiamy poniżej szkolną listę mediatorów rówieśniczych:

      1. Malina Baca,

      2. Zuzanna Chalińska,

      3. Mariusz Gawroński,

      4. Maja Górniak,

      5. Amelia Kukuczka,

      6. Dorota Leszczyńska,

      7. Iga Pięciak

      8.Michał Pikuła,

      9.Paulina Piwek,

      10.Amelia Szewczyk,

      11.Julia Twaróg,

      12.Szymon Zacharko,

      13. Julia Zacka,

      14.Martyna Zakowicz,

      15. Marta Zdziebło.

      Każdy uczeń może zwracać się bezpośrednio do nich o przeprowadzenie mediacji. Można również z taką prośbą zwrócić się do opiekuna Szkolnego Centrum Mediacji (Pani Urszuli Sipel-Wiechy), wychowawcy, każdego nauczyciela, dyrektora. Jeżeli pojawił się konflikt, chętnie pomożemy Wam polubownie go rozwiązać.

      A przy okazji prezentujemy najciekawsze prace plastyczne pokazujące, jak nasi uczniowie zaznajomieni są z tematyką mediacji i jak celnie potrafią ją definiować plastycznie.

     • Dzień kropki

      15.09.2022

      16 września (piątek), w szkole obchodzimy międzynarodowy dzień kropki. Z tej okazji przyjdź do szkoły cały zakropkowany i uniknij niezapowiedzianych sprawdzeń wiedzySU

     • Drodzy Rodzice/Opiekunowie

      09.09.2022

      Rada Rodziców w dniu 08.09.2022r. wybrała ofertę ubezpieczenia dzieci na rok szkolny 2022/2023
      Prosimy o zapoznanie się z ofertą. Składkę w wysokości 62 zł będą zbierać wychowawcy klas.
      ubezpieczenie_2022-2023.pdf

      Każdy kto nie będzie ubezpieczał dziecka w wybranej agencji będzie proszony o dostarczenie prywatnego potwierdzenia ubezpieczenia dziecka, lub deklaracji o rezygnacji.

       

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie