• Wicemistrzowie powiatu.

      02.12.2022

      Dziś w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Nasza drużyna zdobyła w nich 2. miejsce. Dwa remisy: z Baborowem 2:2, z Kietrzem 0:0 i wygrana z Głubczycami 8:0 to wyniki naszych dzisiejszych potyczek.

      Klasyfikacja końcowa:

      1. Głubczyce

      2. Branice

      3. Kietrz

      4. Baborów

      Szkołę reprezentowali: Miłosz Kukuczka, Ksawery Suzański, Igor Telega, Łukasz Małyszek, Oliwier Kudzia, Dawid Małyszek, Stanisław Sak, Jan Łabuz, Dawid Marchel, Szymon Zakrzewski Zakrzewski, Artur Furman. Opiekunem zespołu jest Edward Czyszczoń.

     • Paczka dla Bezdomniaczka

      02.12.2022

      Wzorem lat poprzednich, nasza szkoła również w tym roku postanowiła przyłączyć się do akcji Mikołajkowej Paczki dla Bezdomniaczka. W tym roku wybraliśmy jako naszego podopiecznego pieska Johny'ego. Johny prosi o mokrą karmę dobrej jakości, np.: Dolina Noteci, Animonda Carny, Lukullus, Rocco i inne lub sucha karma Bosch, Brit, Josera, Fitmin i inne lub karmę suchą. Karmę zbieramy do piątku 9 grudnia!! Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców oraz Pracowników szkoły do udziału w akcji Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt

     • Wicemistrzynie i Mistrzowie Powiatu w Dwa Ognie

      25.11.2022

      We wtorek 22 listopada w Baborowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie Dziewcząt. W zawodach wzięły udział wszystkie drużyny naszego powiatu: Głubczyce, Branice, Kietrz i Baborów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, dwie połowy po 10 minut. Nasze waleczne dziewczęta pierwszy mecz z Głubczycami zremisowały 12:12, drugi mecz grały z Baborowem i wygrały 14:9. W ostatnim meczu pokonały Kietrz 16:8. Ostatecznie zajęły drugie miejsce i zostały Wicemistrzyniami Powiatu.

      Natomiast w czwartek 24 listopada również w Baborowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Chłopców w Dwa Ognie. W zawodach wzięły udział reprezentacje ze szkół w Kietrzu, SP 1 Głubczyc, Branic i Baborowa. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni w tym dniu i pokonując kolejno rówieśników z Kietrza 22 – 19, Baborowa 28 – 7 i Głubczyc 49 – 19, zajęli pierwsze miejsce uzyskując tym samym awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 13 grudnia w Opolu.

      Dziewczętom i chłopcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

      Skład drużyny: Oliwia Antoszczyszyn, Alicja Chanowska, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka, Zuzanna Lubik, Jowita Łabuz, Oliwia Pawluś, Wiktoria Rother, Milena Walecka. Nauczyciel: Joanna Książek

      Chłopcy wystąpili w składzie: Mikołajek Nikodem, Suzański Ksawery, Pawęski Kacper, Janocha Szymon, Małyszek Dawid, Kukuczka Miłosz, Skrzypiciel Bartłomiej, Kovalenka Ilya. Opiekunem drużyny jest Pan Łukasz Kędzierski.

     • Andrzejki w 1-3

      25.11.2022


      To była wspaniała zabawa andrzejkowa klas 1-3

      Wróżki i wróżby,

      Dobra muza

      Tańce do upadłego

      Pięknie udekorowana sala balowa Bogato zastawione stoły

      Pyszne jedzonko, za które dziękujemy Rodzicom.

      Już nie możemy się doczekać balu karnawałowego

     • Unihokej

      25.11.2022

      Nie udało się powtórzyć wyniku w Finale wojewódzkim sprzed roku.

      18 listopada w hali sportowej w Kietrzu odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeja Chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn z Województwa Opolskiego, którzy rozlosowani zostali do czterech grup. Los sprawił, że nasi chłopcy trafili do grupy „A”, gdzie przyszło im się zmierzyć z uczniami z SP 1 Niemodlin i ZSP Strojec. W meczu otwarcia niestety ulegamy 2 – 0 z Niemodlinem a w meczu o wyjście z grupy remisujemy 3 – 3 ze Strojcem. Jeszcze tliła się w nas nadzieja na wyjście z grupy ale niestety Niemodlin w konfrontacji ze Strojcem wygrał 1 – 0 zajmując pierwsze miejsce w grupie i awansując do dalszej rywalizacji a z lepszym bilansem bramkowym niż nasza drużyna uczniowie ze Strojca zajęli drugie miejsce co również pozwalało im grać dalej w turnieju. Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w Województwie Opolskim w Unihokeja Chłopców z rocznika 2010 i młodszych.

      Młodzi sportowcy reprezentujący SP Branice to: Furman Artur, Małyszek Łukasz, Telega Igor, Suzański Ksawery, Marchel Dawid, Kukuczka Miłosz, Oliwier Kudzia, Zakrzewski Szymon, Sak Stanisław.

      Opiekunem drużyny jest Pan Łukasz Kędzierski

     • Bawimy się !!!

      22.11.2022

      Przyszedł czas na…dyskotekę! Z okazji zbliżających się Andrzejek, zapraszamy na dyskotekę

      Oprócz dobrej zabawy w rytmie muzyki wróżbitki z klas ósmych zapraszają na skorzystanie z różnych przepowiedni

      Dyskoteka odbędzie się w środę 23.11.2022. Zapraszamy od godziny 16, a zabawa będzie trwać aż do godziny 19.

      Czekamy na was!

     • PODARUJ KOMUŚ DOBRE SŁOWO!!!

      20.11.2022

       21 listopada (poniedziałek) 2022r. w naszej szkole świętujemy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji prosimy, aby uczniowie przygotowali kartki z pozdrowieniami i miłą wiadomością dla wybranej osoby (dla kolegów z klasy, nauczycieli i innych pracowników szkoły). Zostaną one zebrane, a następnie rozwieszone na korytarzu szkolnym. Najładniej ozdobione kartki zostaną nagrodzone.

      Pozdrawiamy SU

     • #LaboratoriaPrzyszłości

      17.11.2022

      #LaboratoriaPrzyszłości pomagają w stworzeniu nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zakupiony w ramach projektu sprzęt, pozwala na zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, sprzyja interdyscyplinarności oraz współpracy w grupie. Uczniowie klas 1-3 systematycznie uczestniczą w różnorodnych zajęciach

     • #LaboratoriaPrzyszlosci

      14.11.2022

      W ramach zajęć techniki uczniowie pod opieką Pana Maćka Nowaka wykonywali ozdobne choinki świąteczne przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci. Dzięki temu mogli poznać zasady bezpiecznej pracy przy wykorzystaniu maszyn i narzędzi warsztatowych.

      W ten sposób chcemy, aby uczniowie mogli pracować i wykonywać proste rzeczy, które w przyszłości pomogą im sprawdzać się w dorosłym życiu.

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole

      11.11.2022

      10 listopada obchodziliśmy 104.rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystym apelu gościliśmy: p. Wiolettę Kozakiewicz (zastępcę Dyrektora Biura Wojewody Opolskiego) i p. Iwonę Kopaniecką (Kierownika Wydziału Oświaty Gminy Branice). Śpiewając wszystkie zwrotki hymnu o godz. 11.11, dołączyliśmy się do piątej edycji akcji ,, Szkoła do hymnu". Obserwowaliśmy ,, na żywo " relację wciągnięcia flagi na nasz nowy maszt, który otrzymaliśmy z projektu ,, Pod białą-czerwoną". Dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości, z którego otrzymaliśmy sprzęt, mogliśmy przeprowadzić tę transmisję. Na zakończenie chętnie i głośno śpiewaliśmy piosenki legionowe. Wprowadziły one nas w nastrój Święta Niepodległości obchodzone 11 listopada.

     • Unihokej

      11.11.2022

      Zawody w unihokeja dziewcząt i chłopców

      8 listopada w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci ( klasy IV – VI ). W turnieju udział wzięły drużyny z Baborowa , Branic i Kietrza. Dziewczęta ostatecznie zajęły III miejsce a chłopcy II z awansem do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 18 listopada również w Kietrzu.

      Dziewczęta reprezentujący branicką szkołę to: Alker Milena, Andrejczuk Sylwia, Bocian Zofia, Kozubek Weronika, Kupnicka Laura, Kuśmierska Maja, Lisiak Natalia, Omran Salim Yasmin, Surma Julia.

      Natomiast drużynę chłopców reprezentowali: Suzański Ksawery, Kukuczka Miłosz, Furman Artur, Marchel Dawid, Sak Stanisław, Zacharko Sebastian, Macyszyn Igor, Telega Igor, Małyszek Łukasz, Kudzia Oliwier, Zakrzewski Szymon. Opiekunami drużyn byli: Joanna Książek i Łukasz Kędzierski.

     • Dzień Postaci Fikcyjnych

      09.11.2022

      8 listopada 2022r. W naszej szkole odbył się Dzień Postaci Fikcyjnych.

      Z tej okazji uczniowie przyszli do szkoły przebrani za ulubioną postać fikcyjną (z bajki, filmu, książki serialu, anime, gry komputerowej). Przez cały dzień wszyscy wzajemnie się obserwowali. Na długiej przerwie były prezentacje postaci nagradzane słowami uznania, oklaskami i drobnymi upominkami.

     • Finał Wojewódzki w Halową Piłkę Nożną Chłopców jeszcze nie dla naszych uczniów.

      07.11.2022

      4 listopada 2022 roku w hali sportowej SP Branice, odbył się jeden z czterech Półfinałów Wojewódzkich w Halową Piłkę Nożną Chłopców z klas 7 – 8. W zawodach wzięli udział uczniowie ze SP nr 2 w Nysie, PSP w Białej, PSP z Ujazdu i gospodarz zawodów SP w Branicach. Uczniowie z przyjezdnych szkół, piłkarsko okazali się lepsi od naszych zawodników. Przegrywając trzy mecze zajęliśmy czwarte miejsce. Zwycięską drużyną , która wygrała swoje wszystkie mecze i zarazem uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego, zostali uczniowie ze SP nr 2 w Nysie.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale.

      Klasyfikacja końcowa:

      1 miejsce: SP nr 2 w Nysie

      2 miejsce: PSP w Białej

      3 miejsce: PSP z Ujazdu

      4 miejsce: SP w Branicach

      Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to: Adrian Semmler, Krystian Semmler, Bartłomiej Małyszek, Wojciech Wiater, Bartosz Lenartowicz, Tomasz Stec, Filip Olender i Dawid Pełechaty. Opiekunem drużyny był Pan Łukasz Kędzierski.

     • Samorząd Uczniowski zaprasza

      04.11.2022

      8 listopada (wtorek) 2022r. W naszej szkole odbędzie się Dzień Postaci Fikcyjnych.

      Z tej okazji przyjdźcie do szkoły przebrani za ulubioną postać fikcyjną (z bajki, filmu, książki serialu, anime, gry komputerowej). Będziemy się świetnie bawić. Będą wybory najciekawszego stroju!

      Kto zaangażuje się w obchody tego dnia uniknie niezapowiedzianych sprawdzeń wiedzy.

      SU                                          wydarzenia_listopad_2022.pdf

     • Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom

      01.11.2022

      26 października 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się gala VII edycji konkursu „ Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom” , której organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Grobnikach. Nasi uczniowie też mieli w niej udział

      I miejsce w kategorii plakat zdobyli: Dima Salabaiev i Julia Surma.

      III miejsce za wykonanie zielnika Barbara Jaskuła.

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

     • Mistrzowie Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców i Wicemistrzowie Powiatu w Unihokeja Chłopców.

      28.10.2022

      26 października 2022 roku w Branickiej hali odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców ( klasy 7 – 8 ). W zawodach udział wzięli uczniowie z Kietrza, Baborowa, Głubczyc i Branic. Po pasjonujących meczach Braniccy uczniowie nie dali szans przyjezdnym gościom wygrywając kolejno z Kietrzem 2 – 1, Baborowem 2 – 1 i Głubczycami 6 – 1 co dało im pierwsze miejsce w zawodach i awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 4 listopada 2022 roku również w Branicach.

      Natomiast 21 października 2022 roku w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców ( klasy 7 – 8 ). W turnieju wzięli udział uczniowie z Baborowa, Branic i Kietrza. Nasi młodzi sportowcy wygrywając z Baborowem 3 – 0 i remisując z Kietrzem 1 – 1 uzyskali tyle samo punktów co drużyna z Kietrza i o tytule Mistrza Powiatu a zarazem awansu do Finału wojewódzkiego zadecydowały rzuty karne. Niestety w tym elemencie gry lepsi okazali się rówieśnicy z Kietrza pokonując nas 2 – 0 co dało im miano Mistrza Powiatu i awans na Zawody Finałowe.

      Braniccy uczniowie zajęli drugie miejsce.

      Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zawodach: Bartosz Lenartowicz, Tomasz Stec, Filip Olender, Dawid Pełechaty, Adrian Semmler, Krystian Semmler, Bartłomiej Małyszek, Wojciech Wiater, Jakub Zakrzewski, Adam Lubaszewski.

      Opiekunem drużyn jest Pan Łukasz Kędzierski.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki w Półfinale Wojewódzkim

     • Zwiedzamy zabytki powiatu

      28.10.2022

      W piękny jesienny dzień

      27 października klasa 3 a była na wycieczce w Glubczycach Zwiedziliśmy zabytki, poznaliśmy ciekawą historię ratusza oraz muzeum, które się tam mieściNa pamiątkę każdy z nas wybił sobie monetę na specjalnym urządzeniu W ramach lekcji historii odwiedziliśmy również kościół parafialny Mieliśmy czas na chwilę przyjemności na placu zabawCieszymy się, że tak blisko mamy miejsca, które warto znać i zobaczyć Serdecznie dziękujemy Paniom za mile spędzony czas i wspaniałą lekcję

     • Wicemistrzynie Powiatu w Piłce Nożnej

      28.10.2022

      Wicemistrzynie powiatu Karolina, Emilka, Paulina, Amelka, Nikola, Malina, Maja i Julka dzielnie się spisały w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej rozgrywanych w Baborowie. Wygrana z Głubczycami 7:0, remis z Kietrzem 3:3 i remis z Baborowem 2:2 dał naszym dziewczętom drugie miejsce w powiecie. Dużą dramaturgię miał ostatni mecz Branice – Baborów. Tylko wygrana dawała nam zajęcie pierwszego miejsca w turnieju. Do przerwy przegrywamy 1:0. Na początku drugiej połowy strzelamy wyrównującą bramkę. Jest 1:1. Z rzutu karnego podwyższamy na 2:1. Pod koniec spotkania tracimy drugą bramkę. Mecz kończy się remisem 2:2. I to zawodniczki z Baborowa zajmują 1. miejsce, my drugie, Kietrz trzecie. Na czwartym miejscu zawody kończą uczennice z Głubczyc. Naszym dziewczętom należą się wielkie brawa

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie