• Konkursy przedmiotowe

      15.01.2023

      Konkursy przedmiotowe w roku 2023 czas zacząć.

      Na sam początek przynosimy świetną informację dotyczącą naszej uczennicy Martyny Zakowicz. Martyna zajęła w dniu dzisiejszym pierwsze miejsce w etapie gminnym w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym. Uczennica ósmej klasy kontynuuje wspaniałe tradycje naszych wychowanków, którzy zajmowali czołowe lokaty w konkursach przedmiotowych w poprzednich latach.

      Jesteśmy dumni z tego, że nasza praca przynosi tak wysokie efekty. Trzymamy kciuki za pozostałych przedstawicieli naszej Szkoły w innych konkursach.

      Ogromne podziękowania ślemy władzom gminy Branice za wsparcie w organizacji konkursu.

     • “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      10.01.2023

       

           Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      Termin Akcji: 16.01.2023r – 27.01.2023r.

      Miejsce Akcji: plac wewnętrzny Szkoły Podstawowej w Branicach

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

       

       

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły – otrzymają potwierdzenie przekazania sprzętu do utylizacji.

       

      PARTNERZY  AKCJI :


       

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

       

     • KONKURS NA STYPENDIUM

      10.01.2023

      Stowarzyszenie Edukacyjne
      im. Julianny Junosza-Szaniawskiej
      zd. Oberländer.

      Jeśli jesteś uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Branicach i zamierzasz kontynuować naukę  w szkole średniej, zapoznaj się z Regulaminem Stypendium  im. Julianny Junosza-Szaniawskiej zd. Oberländer.

      Jeżeli spełniasz kryteria tego Regulaminu, pobierz załączniki i wypełnij komplet dokumentów, a następnie złóż wraz z pisemną pracą (wymaganą w Regulaminie) u Pani Teresy Czyszczoń lub u Pani Urszuli Sipel-Wiechy.

      Termin składania wniosków o przyznanie stypendium upływa dnia 10 lutego 2023 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty pod koniec lutego 2023 roku, a jego wynik podany do publicznej wiadomości.

      Konkurs rozstrzygnie Rada Stypendialna złożona z 2 przedstawicieli Stowarzyszenia, jednej osoby reprezentującej Szkołę Podstawową w Branicach oraz jednej osoby reprezentującej Bank Spółdzielczy.

      W razie jakichkolwiek wątpliwości może uzyskać informacje i pomoc u Pani Teresy Czyszczoń lub u Pani Urszuli Sipel-Wiechy.

      ZALaCZNIK_1._Regulamin_Stypendium.doc

      ZALaCZNIK_2._Zaswiadczenie_o_sytuacji_finansowej.doc

      ZALaCZNIK_3._Zgoda_rodzica.doc

      ZALaCZNIK_4_-_Podanie.doc

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia

      24.12.2022

      Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc

      Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole

      Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas,

      Gdy siedzimy wszyscy w kole, i mamy bliskich przy stole.

      Spokojnych i Zdrowych Świąt!

      Już dzisiaj mogliśmy poczuć magię świąt. W klasach odbyły się spotkania wigilijne, a wszyscy - uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i rodzice - kolędowaliśmy wspólnie podczas szkolnych jasełek. Niezwykły występ przygotowany przez klasy ósme pod czujnym okiem s. Joanny wywołał uśmiech na twarzach widzów. Całości dopełniła oprawa muzyczna przygotowana przez dzieci i młodzież pod kierunkiem Pań: Jadwigi Misiurki i Jolanty Dudek, Było uroczyście, radośnie i wzruszająco. Na koniec Pan Dyrektor Tomasz Kaliwoda złożył wszystkim życzenia świąteczne. 

     • Świąteczne prace

      24.12.2022

      Przedświąteczne zmagania naszych uczniów klas 1-3 w odnowionych pracowniach: kuchennej i technicznej, wyposażonych w odpowiedni sprzęt AGD i zestawy do budowania obwodów elektrycznych zakupionych w ramach projektu Laboratoria#Przyszlosci, Laboratoria #Przyszłości dostarczyły uczniom wiele radości, umożliwiły naukę przez zabawę wdrożyły do pracy zespołowej oraz działania zgodnie z instrukcją lub wg własnych pomysłów. Uczniowie chętnie gotowali makiełki, lukrowali i zdobili pierniki, piekli tosty, wykonywali ozdoby z ciasta solnego. Natomiast w pracowni technicznej umiejętnie łączyli obwody elektryczne poznając zasady działania prądu Świetna nauka, praca i zabawa, którą trzeba powtórzyć

     • SZKOLNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ Co to były za emocje!

      21.12.2022

      15 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Od samego rana drużyny dzielnie walczyły o miejsca na podium. Z radością możemy przedstawić teraz wyniki.

      W kategorii klas 1-2:

      1 miejsce zajęła Hiszpania (klasy 1a i 1b)

      2 miejsce zajęła Kanada (klasa 2a)

      3 miejsce zajęła Chorwacja (klasa 2b)

      W kategorii klas 3-4:

      1 miejsce zajęła Brazylia (klasa 4a)

      2 miejsce zajęła Belgia (klasa 3a)

      3 miejsce zajął Urugwaj (klasa 4b)

      W kategorii klas 5-6:

      1 miejsce zajęła Portugalia (klasa 6a)

      2 miejsce zajęła Polska (klasa 5a)

      3 miejsce zajęła Holandia (klasa 5b)

      W kategorii klas 7-8:

      1 miejsce zajęła Francja (klasa 8a)

      2 miejsce zajęły Stany Zjednoczone (klasa 8b)

      3 miejsce zajęła Argentyna (klasa 7a)

      Królem strzelców został Ksawery Suzański, który strzelił aż 8 bramek. Wszystkim drużynom gratulujemy! Dziękujemy za włączenie się do tych rozgrywek, za przygotowanie świetnych i pomysłowych strojów Nad prawidlowoscią i przebiegiem zawodów sprawowali nadzór Pan Edward Czyszczoń i Pan Bartłomiej Pleśniak. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Bardzo za to dziękujemy

      Pozdrawiamy SU z opiekunem Alicją Alferowicz

     • Półfinał Wojewódzki

      21.12.2022

      W Cisku odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt. Piłkarska reprezentacja naszej szkoły walczyła dzielnie, ale musiała uznać wyższość drużyn przeciwnych z Gościęcina, Nysy i Łambinowic. Turniej wygrała drużyna PSP Gościęcin i zagra w finale wojewódzkim.

     • SZKOLNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

      13.12.2022

      Ciekawe kto wygra? Dnia 15 grudnia 2022 roku (czwartek) w naszej szkole odbędą się Szkolne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.Klasy zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe. Każda klasa wylosowała kraj, który będzie reprezentować podczas tych Mistrzostw.

      Tak wyglada nasz plan na ten dzień:W grupie A (klasy 1 i 2)rozgrywki odbędą się na drugiej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Hiszpania i Chorwacja.W grupie B (klasy 3 i 4)rozgrywki odbędą się na trzeciej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Brazylia, Urugwaj i Belgia.W grupie C (klasy 5 i 6)rozgrywki odbędą się na czwartej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Holandia, Portugalia i Ghana.W grupie D (klasy 7 i rozgrywki odbędą się na piątej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Argentyna, Stany Zjednoczone Ameryki i Francja.Z każdej grupy zostanie wyłoniona jedna zwycięska drużyna, która zdobędzie atrakcyjne nagrody. Będziemy się świetnie bawić w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacj.Pozdrawiamy, SU

       

     • Śląski Festiwal Nauki I

      08.12.2022

      Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2022

      To było prawdziwe święto nauki. Klasa 8 b wraz z opiekunami wzięła udział w VI Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE 2022. Odbywało się ono w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wydarzenie było zorganizowane przez śląskie uczelnie oraz miasto Katowice. Uczestniczyliśmy w pokazach, doświadczeniach, wystawach, prezentacjach i wykładach ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki. Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Warto było zgłębić wiedzę świata nauki i dostrzegać jego znaczenie w naszym codziennym życiu. Szkoda, że byliśmy tylko jeden dzień. Tak szybko on minął.

     • Śląski Festiwal Nauki II

      08.12.2022

      Wsiedliśmy do pociągu, ale nie byle jakiego, tylko do pociągu relacji Racibórz – Katowice. I… pojechaliśmy na Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Mieliśmy też przyjemność gościć nie na deskach Teatru Śląskiego St. Wyspiańskiego w Katowicach, a raczej pod deskami. Uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, które poprowadziła pani Renata Janiszewska, podczas których poznaliśmy teatr od kuchni. Spacerując po kulisach, widzieliśmy, gdzie przechowuje się dekoracje do spektakli, jak działają zapadnie, mechanizmy opuszczania kurtyny i wiele innych rozwiązań, o których nigdy nie słyszeliśmy.

      Opiekunom naszej szkoły jak i Szkoły Podstawowej z Maciowakrza dziękujemy za wspólny wyjazd. Było super. Bardzo chciałbym podziękować rodzicom, za przywóz i odwóz dzieci do i z Raciborza. Wychowawca klasy 8b Edward Czyszczoń.

     • Kino Helios

      04.12.2022

      Dzisiejszy sobotni poranek spędziliśmy inaczej niż zwykle Byliśmy w kinie Helios w Kędzierzynie - Koźlu na ciekawym filmie pt. "Bella i Sebastian" Wróciliśmy bardzo zadowoleniNaszą uwagę zwrócił świąteczny nastrój panujący w galeriiUczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami.

     • Bruno Pająk

      02.12.2022

      Miło nam państwa poinformować, że uczeń naszej szkoły Bruno Pająk zajął III miejsce w Konkursie Plastycznym pod hasłem: " Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka,",którego patronatem była Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu. Brunowi Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Wicemistrzynie powiatu

      02.12.2022

      Dzisiaj w Baborowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Dzielnie walczyły w nich nasze piłkarki zajmując 2. miejsce premiowane do udziału w półfinałach województwa.

      Klasyfikacja końcowa:

      1. Baborów

      2. Branice

      3. Lisięcice

      4. Kietrz

      Skład naszej drużyny.: Laura Kupnicka, Natalia Lisiak, Weronika Kozubek, Yasmin Omran, Oliawia Herbut, Emilia Alker, Zosia Bocian, Maja Kuśmierska. Trenerem jest Edward Czyszczoń

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie