• Ostatnie pożegnanie

      30.01.2023

      Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Salwiny Sitko, emerytowanego pracownika naszej szkoły, a także prywatnie - matki Pani Aliny Nowak, naszej koleżanki z pracy.

      Pani Salwina pracowała w Szkole Podstawowej w Branicach w latach 1959-1990 jako nauczycielka języka rosyjskiego, a także jako wychowawczyni świetlicy. Cieszyła się ogromnym szacunkiem i sympatią uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Do dziś jej dawni wychowankowie z ogromną estymą wspominają "Panią Salwinę", która była dla nich drugą mamą, cierpliwą i zaangażowaną w swą pracę, gotową zawsze poświęcić swój czas i pomoc. Dla młodszych kolegów i koleżanek z pracy była wzorem nauczyciela realizującego etos zawodu w duchu powołania i szacunku dla uczniów.

      Rodzinie zmarłej w imieniu pracowników szkoły, uczniów i rodziców składamy najszczersze wyrazy współczucia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro 31.01. w Kościele p.w. Świętej Rodziny w Branicach o godz. 12.00.

     • Gramy, bo lubimy

      30.01.2023

      W sobotę 28 stycznia nasi uczniowie i pracownicy po raz kolejny uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP. Było sportowo, tanecznie i śpiewająco! Poza tym każdy mógł upamiętnić te chwile w fotobudce, upiększyć swoje buzie lub ogrzać się przy ognisku, zjadając pyszną kiełbaskę. Nasi lokalni artyści stanęli na wysokości zadania, rozgrzewając atmosferę. Dziękujemy małym i dużym, najmłodszym i tym troszkę starszym za przyłączenie się do zbiórki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy, jak zawsze, nas nie zawiedli i zaopatrzyli naszą kawiarenkę w pyszne ciasta. PRZECIEŻ WSZYSCY ZAGRALIŚMY, BO LUBIMY... POMAGAĆ!

     • Leć kolędo

      30.01.2023

      Leć kolędo w świat, niech cię niesie wiatr, leć kolędo do ludzi... Dzisiaj na zakończenie okresu świątecznego i czasu kolędowania, nasze zespoły wokalne ze Szkoły Podstawowej z Branic uświetniły uroczystą mszę świętą w kościele parafilialnym w Wysokiej Serdecznie dziękujemy za zaproszenie księdzu proboszczowi i Pani organistce Rodzicom za przywiezienie dzieci Kto śpiewa ten podwójnie się modliDziękujemy

     • Dzień Babci i Dziadka

      24.01.2023

      Co roku w styczniu obchodzimy Ich Święto, które jest wyrazem wdzięczności wnuków za: miłość, dobroć, cierpliwość, zabawę i poświęcony czas 20 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Uczniowie klas pierwszych a i b oraz zespoły wokalne PROMYKI, MINISZAG przygotowali w prezencie wiersze, piosenki oraz inscenizację

      Pamiętajmy o swoich Babciach i Dziadkach

     • Dzień piżamy

      24.01.2023

      DZIEŃ PIŻAMY 20.01.2023 r. - koniec tygodnia (piąteczek )- uczniowie naszej szkoły spędzili w wesołej atmosferze. Tego dnia większość uczniów I tych najmłodszych, I tych starszych pojawiła się w niecodziennych strojach- PIŻAMACH!Na szkolnych korytarzach można było spotkać słoniki tygryskizajączki misiaczki I inne postaci z bajek. Niektórzy mieli nawet dodatkowe akcesoria- podusie, szlafroczki I kapcie. Na jednej przerwie wszyscy pojawili się na głównym holu szkoły, wspólnie zatańczyli , zaśpiewali i chwilkę się pobawili. Każdy "piżamowiec" został nagrodzony slodyczem ufundowanym przez Radę Rodziców. Po takiej przerwie każdy z uśmiechem wracał na lekcje. Czekamy na kolejne pomysły! Wasz Samorząd Uczniowski

     • Konkursy przedmiotowe

      20.01.2023

      KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

      Wielbiciele literatury pięknej i znawcy polskiej gramatyki mogli dzisiaj sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.Do konkursu przystąpiło pięcioro uczestników, uczniów szkół podstawowych naszej gminy.

      I miejsce zajęła Zuzanna Adamska z SP Włodzienin

      II miejsce ex aequo zajęli: Zuzanna Chalińska z naszej szkoły i Kacper Krauze z SP Włodzienin

      III miejsce zajęła Iga Pięciak, również reprezentująca naszą szkołę

      W konkursie brał udział także Sebastian Papuga, reprezentujący Szkoła Podstawowa Włodzienin, któremu gratulujemy zmierzenia się z zadaniami konkursowymi.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!

      Tym samym zakończyliśmy gminny etap konkursów przedmiotowych

     • Konkursy przedmiotowe

      20.01.2023

      KONKURS BIOLOGICZNY WIELKI SUKCES!!! 18.01.2023 r. w SP w Branicach odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W etapie gminnym wzięło udział 8 uczennic. Z SP w Branicach: Z. Chalińska, M. Baca, M. Górniak, P. Piwek, A. Szewczyk, przygotowywane przez Panią Alicję Alferowicz. Z SP z Włodzienina: Adamska K., Trzebuniak K. i Kałuża M, przygotowywane przez Panią Sabinę Kościółek. Dziewczyny wykazały się bardzo dobrą wiedzą z różnych dziedzin biologii. Najwyższy wynik (85%), który jednocześnie zapewnił kwalifikację do etapu Wojewódzkiego uzyskała Zuzanna Chalińska, II Zuzanna Adamska, III Karolina Trzebuniak. Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy, szczególnie Zuzannie Chalińskiej, która bedzie reprezentowala naszą Szkołę w Opolu !!!

     • Konkursy przedmiotowe

      20.01.2023

      Kolejny Gminny Konkurs Przedmiotowy za nami. Tym razem pełen sukces w konkursie geograficznym osiągnęły dwie uczennice, które reprezentowały Szkoła Podstawowa Włodzienin, a były to: Karolina Trzebuniak i Karolina Sałacka oraz uczennica klasy VIIIB Amelia Szewczyk reprezentująca naszą szkołę. Dziewczyny wykazały się ogólną wiedzą geograficzną, bardzo dobrą znajomością mapy świata i umiejętnością rozpoznawania obiektów geograficznych na podstawie ich opisu. Test nie należał do najłatwiejszych, ale uczennice poradziły sobie z nim bardzo dobrze.

      Karolina Sałacka zajęła pierwsze miejsce uzyskując 73% poprawnych odpowiedzi

      Karolina Trzebuniak uplasowała się na miejscu drugim.

      Trzecie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Amelia Szewczyk. W konkursie brał udział także Tymoteusz Kleczek, któremu również gratulujemy zmierzenia się z wyzwaniem konkursowym.

      GRATULACJE I WIELKIE BRAWA

     • Z kolędą w Boboluszkach

      20.01.2023

      15 stycznia zespoły wokalne naszej szkoły SZAG i PROMYKI śpiewem uświetniły uroczystą mszę świętą niedzielną Jeszcze raz powróciła magia Świąt Bożego Narodzenia w świetle choinek i szopki z małym Jezuskiem Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

     • " Mały Olimpijczyk"

      15.01.2023

      12 stycznia 2023 roku w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Grach i Zabawach " Mały Olimpijczyk" w kategorii chłopców i dziewcząt ( klasy czwarte i młodsi). Branicką szkołę jako mistrzowie gminy reprezentowana była przez drużynę chłopców. W zawodach wzięli udział również chłopcy reprezentujący szkoły z Baborowa, SP 1 Głubczyc i Kietrza. Po rozegraniu ośmiu konkurencji nasza drużyna zajęła trzecie miejsce.

      Skład drużyny: Atłachowicz Alan, Biernat Filip, Kavalenka Ilya, Skrzypiciel Bartłomiej, Suzański Ksawery, Kukuczka Miłosz, Małyszek Dawid, Janocha Szymon, Pawęski Kacper. Opiekunem drużyny jest Pan Łukasz Kędzierski.

     • Konkursy przedmiotowe

      15.01.2023

      11.01.2023 odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego na etapie gminnym. W konkursie wzięło udział łącznie 17 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Branicach i we Włodzieninie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, pomimo że test był niezmiernie trudny. I miejsce zajął Cyprian Poremba, II miejsce zajęła Iga Pięciak (oboje reprezentowali naszą szkołę, a ich opiekunem jest p. Tadeusz Krupa), natomiast III miejsce zajął Kacper Krauze (uczeń reprezentujący SP Włodzienin, którego opiekunem jest p. Katarzyna Komarnicka). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Konkursy przedmiotowe

      15.01.2023

      Konkursy przedmiotowe w roku 2023 czas zacząć.

      Na sam początek przynosimy świetną informację dotyczącą naszej uczennicy Martyny Zakowicz. Martyna zajęła w dniu dzisiejszym pierwsze miejsce w etapie gminnym w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym. Uczennica ósmej klasy kontynuuje wspaniałe tradycje naszych wychowanków, którzy zajmowali czołowe lokaty w konkursach przedmiotowych w poprzednich latach.

      Jesteśmy dumni z tego, że nasza praca przynosi tak wysokie efekty. Trzymamy kciuki za pozostałych przedstawicieli naszej Szkoły w innych konkursach.

      Ogromne podziękowania ślemy władzom gminy Branice za wsparcie w organizacji konkursu.

     • “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      10.01.2023

       

           Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      Termin Akcji: 16.01.2023r – 27.01.2023r.

      Miejsce Akcji: plac wewnętrzny Szkoły Podstawowej w Branicach

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

       

       

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły – otrzymają potwierdzenie przekazania sprzętu do utylizacji.

       

      PARTNERZY  AKCJI :


       

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

       

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie