• Samorząd Uczniowski zaprasza

      04.11.2022

      8 listopada (wtorek) 2022r. W naszej szkole odbędzie się Dzień Postaci Fikcyjnych.

      Z tej okazji przyjdźcie do szkoły przebrani za ulubioną postać fikcyjną (z bajki, filmu, książki serialu, anime, gry komputerowej). Będziemy się świetnie bawić. Będą wybory najciekawszego stroju!

      Kto zaangażuje się w obchody tego dnia uniknie niezapowiedzianych sprawdzeń wiedzy.

      SU                                          wydarzenia_listopad_2022.pdf

     • Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom

      01.11.2022

      26 października 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się gala VII edycji konkursu „ Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom” , której organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Grobnikach. Nasi uczniowie też mieli w niej udział

      I miejsce w kategorii plakat zdobyli: Dima Salabaiev i Julia Surma.

      III miejsce za wykonanie zielnika Barbara Jaskuła.

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

     • Mistrzowie Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców i Wicemistrzowie Powiatu w Unihokeja Chłopców.

      28.10.2022

      26 października 2022 roku w Branickiej hali odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców ( klasy 7 – 8 ). W zawodach udział wzięli uczniowie z Kietrza, Baborowa, Głubczyc i Branic. Po pasjonujących meczach Braniccy uczniowie nie dali szans przyjezdnym gościom wygrywając kolejno z Kietrzem 2 – 1, Baborowem 2 – 1 i Głubczycami 6 – 1 co dało im pierwsze miejsce w zawodach i awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 4 listopada 2022 roku również w Branicach.

      Natomiast 21 października 2022 roku w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców ( klasy 7 – 8 ). W turnieju wzięli udział uczniowie z Baborowa, Branic i Kietrza. Nasi młodzi sportowcy wygrywając z Baborowem 3 – 0 i remisując z Kietrzem 1 – 1 uzyskali tyle samo punktów co drużyna z Kietrza i o tytule Mistrza Powiatu a zarazem awansu do Finału wojewódzkiego zadecydowały rzuty karne. Niestety w tym elemencie gry lepsi okazali się rówieśnicy z Kietrza pokonując nas 2 – 0 co dało im miano Mistrza Powiatu i awans na Zawody Finałowe.

      Braniccy uczniowie zajęli drugie miejsce.

      Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zawodach: Bartosz Lenartowicz, Tomasz Stec, Filip Olender, Dawid Pełechaty, Adrian Semmler, Krystian Semmler, Bartłomiej Małyszek, Wojciech Wiater, Jakub Zakrzewski, Adam Lubaszewski.

      Opiekunem drużyn jest Pan Łukasz Kędzierski.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki w Półfinale Wojewódzkim

     • Zwiedzamy zabytki powiatu

      28.10.2022

      W piękny jesienny dzień

      27 października klasa 3 a była na wycieczce w Glubczycach Zwiedziliśmy zabytki, poznaliśmy ciekawą historię ratusza oraz muzeum, które się tam mieściNa pamiątkę każdy z nas wybił sobie monetę na specjalnym urządzeniu W ramach lekcji historii odwiedziliśmy również kościół parafialny Mieliśmy czas na chwilę przyjemności na placu zabawCieszymy się, że tak blisko mamy miejsca, które warto znać i zobaczyć Serdecznie dziękujemy Paniom za mile spędzony czas i wspaniałą lekcję

     • Wicemistrzynie Powiatu w Piłce Nożnej

      28.10.2022

      Wicemistrzynie powiatu Karolina, Emilka, Paulina, Amelka, Nikola, Malina, Maja i Julka dzielnie się spisały w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej rozgrywanych w Baborowie. Wygrana z Głubczycami 7:0, remis z Kietrzem 3:3 i remis z Baborowem 2:2 dał naszym dziewczętom drugie miejsce w powiecie. Dużą dramaturgię miał ostatni mecz Branice – Baborów. Tylko wygrana dawała nam zajęcie pierwszego miejsca w turnieju. Do przerwy przegrywamy 1:0. Na początku drugiej połowy strzelamy wyrównującą bramkę. Jest 1:1. Z rzutu karnego podwyższamy na 2:1. Pod koniec spotkania tracimy drugą bramkę. Mecz kończy się remisem 2:2. I to zawodniczki z Baborowa zajmują 1. miejsce, my drugie, Kietrz trzecie. Na czwartym miejscu zawody kończą uczennice z Głubczyc. Naszym dziewczętom należą się wielkie brawa

     • Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      26.10.2022

      11 października br. w naszej hali sportowej odbyły się Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      W kategoriach - dziewczęta starsze ( klasa 7-8), chłopcy starsi (klasa 7-8) oraz chłopcy młodsi (klasy 4-6)

      Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

      1. SP Branice

      2.SP Włodzienin

      3:0

      Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców starszych:

      1. SP Branice

      2. SP Włodzienin

      10:1

      Kwalifikacja końcowa w kategorii chłopców młodszych:

      1. SP Branice

      2.SP Włodzienin

      7:0

      Skład drużyny dziewcząt: Piwek Paulina, Baca Malina, Szewczyk Amelia, Kawulok Karolina, Pawluś Emilia, Literska Nikola, Maciaszek Wiktoria, Michałków Maja, Michałków Malwina,

      Twaróg Julia.

      Opiekun: Edward Czyszczoń

       

      Skład drużyny chłopców starszych: Lenartowicz Bartosz, Olender Filip, Bartłomiej Małyszek, Pełechaty Dawid, Semmler Adrian, Stec Tomasz, Wiater Wojciech, Semmler Krystian, Lubaszewski Adam. Opiekun: Łukasz Kędzierski.

       

      Skład drużyny chłopców młodszych:

      Telega Igor, Kudzia Oliwier, Marchel Dawid, Sak Stanisław, Kukuczka Miłosz, Łabuz Jan, Zakrzewski Szymon, Suzański Ksawery.

      Opiekun: Edward Czyszczoń.

       

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za zawody powiatowe w halowej piłce nożnej.

     • XXI FESTIWAL KULTURY POWIATOWEJ W KIETRZU

      13.10.2022

      Dzisiaj młodzi miłośnicy poezji mieli możliwość uczestniczenia w konkursie recytatorskim, który odbył się w sali widowiskowej GOK w Baborowie. Z naszej szkoły wzięło w nim udział aż 9 recytatorów, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych:

      kategoria klas 1-4- Tosia Bomersbach i Lena Pleśniak z kl.2a, Lena Gawrońska i Zosia Telega z kl.3a; kategoria klas 5-8- Maja Kuśmierska, Julia Surma i Hubert Sykuła z klasy 5b, Malina Baca i Zuzanna Chalińska z klasy 8b. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nasi uczniowie zaprezentowali się w nim pięknie. WSZYSTKIM GRATULUJEMY I JESTEŚMY Z NICH DUMNI. Na szczególne gratulacje zasłużyła MALINA BACA, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I MIEJSCE

     • XXI FESTIWAL KULTURY POWIATOWEJ Kietrz 2022

      12.10.2022

      KONKURS PIOSENKI

      rozpoczął się 11 października

      o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Glubczycach

      Z naszej szkoły brało udział 21 uczniów w dwóch kategoriach soliści klas 1-4

      i klas 5-8oraz zespoły wokalne MINISZG 1-3 i SZAGWszyscy występujący młodzi artyści pięknie prezentowali swoje możliwości wokalne na scenie Była duża konkurencja i wysoki poziom artystyczny Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział i bilet na basen. Uczniowie, którzy uzyskali miejsca na podium będą prezentowali swoje zdolności artystyczne na gali pod koniec października

      Są to w kategorii piosenki solowej:

      II m. Lena Pleśniak

      II m. Milena Ball,

      wyróżnienie Wiktoria Pal

      oraz w kategorii zespoły wokalne:

      II m. Miniszag 1-3

      Wszystkim młodym artystom gratulujemy

      i życzymy dalszych sukcesów

     • EDUMNOŻYK

      12.10.2022

      W czwartek 6 października w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się konkurs EDUMNOŻYK, zainicjowany przez ᴇᴅᴜᴋʀᴇᴀᴛʏᴡɴᴇ , w którym wzięło udział 18. Uczniów klas 5-6. Z tej osiemnastki wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym został Bartosz Heba,

      II miejsce zajął Wojciech Pleśniak ,

      III miejsce zajął Remigiusz Kleczek , cała trójka z klasy 5B. Pozostała piętnastka otrzymała wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Natomiast w piątek 7 października świętowaliśmy ten matematyczny Dzień

      Każdy uczeń z klas 3-8 mógł się sprawdzić i zmierzyć z tabliczką mnożenia. Okazuje się, że mamy bardzo zdolnych Uczniów, a i Nauczycieli pięknie spędziliśmy ten dzień, a co najważniejsze RAZEM!

      Ogromne podziękowania dla uczniów klasy 8B, którzy pięknie zorganizowali całe przedsięwzięcie, oraz Dziewczynom z klasy 8A za pomoc.

     • "Święto pieczonego ziemniaka"

      12.10.2022

      "Święto pieczonego ziemniaka" za nami

      Dwa tygodnie temu planowane były wykopki, ale nie dopisała pogoda.

      Ziemniaki podarował nam Pan Mieczysław Lenartowicz. Skoro mieliśmy ziemniaki to reszta "sama się zrobiła"

      Panie z kuchni przygotowały ziemniaki, pracownicy Gmina Branice zorganizowali miejsce, ławki i stoły w branickim parku oraz drzewo na ognisko

      Dzieciom chyba smakowało, bo nic nie zostało

      Za pomoc wszystkim bardzo dziękujemy

     • Integracja Sensoryczna

      12.10.2022

      Niezmiernie miło nam poinformować, że udało się pozyskać dofinansowanie do zakupu wyposażenia sali Integracji Sensorycznej. Dziękujemy firmie Top Farms Głubczyce, która przekazała na nasze konto środki finansowe w kwocie 5 tys. złotych. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli przygotować przestrzeń, w której nasze dzieci poddawane będą terapii, mającej na celu wzbudzanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia będą odbywać się w formie naukowej zabawy, wpływającej na procesy nerwowe, dzięki czemu dzieci będą mogły pokonywać własne bariery.

     • Tabliczka Mnożenia

      06.10.2022

      W piątek 7.10 w naszej Szkole obchodzić będziemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji przygotowane będzie stanowisko w nowej części szkoły na parterze, przy którym na dwóch dłuższych przerwach (10.25-10.35 oraz 12.10-12.30) będzie można zmierzyć się ze znajomością tabliczki mnożenia. Zachęcamy wszystkich Uczniów klas 3-8 do sprawdzenia swojej wiedzy i zaangażowania się w zaplanowaną akcję edukacyjną.

     • Profilaktyka stomatologiczna - Dentobus

      06.10.2022

      W dniach 3-5 października 2022r. odwiedził naszą szkołę Dentobus Opole.

      Przez trzy dni zbadane zostało uzębienie 200 uczniów, którzy otrzymali na kartkach informację o stanie zdrowia uzębienia i ewentualnych potrzebach.

      W trzeci dzień w loterii fantowej pacjentów wylosowany został Szymon Janocha z klasy IVB, który otrzymał w nagrodę tablet graficzny marki Xiaomi.

      Opiekę w dentobusie sprawuje na Opolszczyźnie NZOZ PARTNER-DENTAL Marcin Marasek.

      Dentobus link

      Dziękujemy i przesyłamy uśmiechy

     • Mamy Rady na Odpady

      04.10.2022

      Dnia 3 października przedstawiciele Fundacji Aktywnego Kształcenia i Rekreacji SALIX przeprowadzili w naszej szkole warsztaty ekologiczne dla dzieci pt.,,Mamy Rady na Odpady"-kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego.

      W czasie zajęć uczniowie klas drugich i trzecich uczyli się segregować odpady i wzięli udział w wielu kreatywnych zabawach ekologicznych. Program współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i środków Województwa Opolskiego.

      Serdecznie dziękujemy.

     • Światowy Dzień Jabłka

      28.09.2022

      28 września 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Jabłka.

      Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali trzy konkursy z jabłkiem w roli głównej. Można było również zrobić sobie zdjęcie w naszej ,,jabłkowej fotobudce", a na korytarzach przeczytać ciekawostki i informacje o jabłkach.Na lekcjach nauczyciele włączyli w realizowane tematy ciekawe informacje związane z tym pysznym i zdrowym owocem. To jeszcze nie wszystko,

      Panie z kuchni SP Branice przygotowały przepyszną szarlotkę, racuchy z musem jabłkowym i kompot jabłkowy. Pięknie za to dziękujemy!!! Podziękowania również składamy.

      @SadyLechGrudynia za podarowanie pysznych jabłek , które ze smakiem zjedli uczniowie naszej szkoły . Całkiem fajny był ten dzień

      Pozdrawiamy, SU

     • SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY 2022

      26.09.2022

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Branice.

      Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczynamy zbiórkę makulatury.

      Dowóz od ul. Szkolnej do hali sportowej.

      makulatura2-big.jpg

      Rozpoczynamy w dniu 03.10.2022r. zgodnie z grafikiem w godzinach: 700 – 1630

      Makulatura powinna być spakowana w karton i opisana: imię i nazwisko ucznia, klasa.

      PROSIMY WNOSIĆ MAKULATURĘ DO WYZNACZONEJ SALI NA PIĘTRZE

       

      03 - 04.10.2022
      (poniedziałek, wtorek)

      klasy 1 - 3

       

      05 - 06.10.2022
      (środa, czwartek)

      klasy 4 - 6

       

      07.10.2022 (piątek)
      10.10.2022 (poniedziałek)

      klasy 7 - 8

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI
       

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910 kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8, 48-140 Branice Poland
   • Logowanie