• Dzień Edukacji Narodowej - podziękowanie

      15.10.2023

      Wszyscy nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej w Branicach serdecznie dziękują za przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023. Wspaniałe recytacje oraz piosenki w wykonaniu klas IIb, IIIa, i IIIb wzruszyły nie tylko nas. Program uświetniły występy zespołów wokalnych: Mini Szag, Szag oraz Promyki. Podziękowania kierujemy również do Dyrekcji szkoły za docenienie naszej całorocznej pracy. Pracownicy Szkoły Podstawowej w Branicach.

     • Darmowy webinar - jak ogarnąć Egzamin Ósmoklasisty

      11.10.2023
      k

      Drodzy Uczniowie! Zastanawiacie się, jak ogarnąć Egzamin Ósmoklasisty bez wkuwania całej matmy? Przyjdźcie na bezpłatny webinar organizowany przez serwis edukacyjny Zday.pl. Już w najbliższy czwartek, 12 października, o 19:00. Szczegóły i zapisy na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

       

      Podczas webinaru dowiesz się, na czym warto skupić się, aby uzyskać dobry wynik na Egzaminie Ósmoklasisty. A ponadto:
      poznasz techniki rozwiązywania zadań;
      wspólnie z prowadzącym rozwiążesz przykładowe zadania;
      omówimy budowę arkusza egzaminacyjnego i typy zadań;
      będziesz mieć możliwość zadawania pytań.

      Webinar poprowadzi Karol Wilczyński - nauczyciel i korepetytor z wieloletnim doświadczeniem. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania. Twórca systemu Szybka Matma.

     • Wizyta w lesie

      06.10.2023

      W słoneczny, jesienny czwartek klasy trzecie wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do lasu w Lewicach. Pan leśniczy Dariusz Setla przewodził naszej wyprawie i ciekawie opowiadał o roślinach i zwierzętach żyjących w naszych lasach. W obserwacjach przyrodniczych bardzo przydały nam się lornetki i lupy, a przy pomocy kompasów ćwiczyliśmy wyznaczanie kierunków w terenie. Zmierzyliśmy obwód najgrubszego drzewa w lesie i liczyliśmy słoje na ściętych pniach. Leśniczy pokazał nam paśniki dla zwierząt i ambony. Przy pomocy lup oglądaliśmy mrówki, biedronki i gąsienice. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Prudnik i Panu Leśniczemu za wspaniałą lekcję przyrody w terenie. Uczniowie klas trzecich z opiekunami

     • Strzelanina w Bliszczycach

      04.10.2023

      W niedzielne popołudnie wystrzelono ponad trzy tysiące nabojów.

      1 października -23 osobowa drużyna składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej z Branic oraz absolwentów uczestniczyła w projekcie Klub Strzelecki Branice i MON: "Przez sport do Wojska".

      Młodzież na strzelnicy KSB szkoliła się z:

      pierwszej pomoc

      marszu z kijkami

      BLOS-u

      budowy, celowania i działania broni palnej oraz duuuuuuużo

      strzelania:

      -15 strzałów z broni krótkiej o kalibrze .22LR (rewolwer, pistolet)

      -15 strzałów z broni długiej o kalibrze .22LR

      -5 strzałów śrutem ze strzelby 12GA

      -10 strzałów bronią długą, karabinkiem AKM 47 -kaliber 7.62x39

      -10 strzałów bronią długą, karabinkiem AR-15 -kaliber .223rem

      -20 strzałów bronią krótką, pistoletem 9mm (m.in. CZ Shadow2)

      Dla każdego udostępniono wyżywienie (grill, batony, soki, bułki itp.)

      posiłek

      "Zajęcia o charakterze sportowo-obronnym oraz pomoc przedmedyczna na strzelnicy KSB w Bliszczycach" współfinansowane były przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Klub Strzelecki Branice w kwocie: 26 850,00 (34 790,00 całość środków). -3 szkoły i zawody członków KSB.

      Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie certyfikat.

      Najlepszym strzelcem wśród uczniów SP Branice był:

      Wojciech Pleśniak

      Zdziebło Daniel

      Małyszek Łukasz

      najlepiej z absolwentów strzelała

      Marika Pawluś

      W ramach projektu uczniowie poznali prawidłową technikę marszu z kijkami pod okiem instruktora sportu Nordic Walking Edwarda Czyszczonia. Następnie młodzi sportowcy zostali przeszkoleni przez instruktorów strzelectwa sportowego PZSS - Pawła Dornfelda oraz Patryk Weygand z zakresu bezpieczeństwa na strzelnicy i posługiwania się bronią palną.

      Po szkoleniach każdy uczestnik otrzymał kije od organizatora i pokonał trasę 2km techniką nordic walking -ścieżkami przyległymi do strzelnicy. Kończąc marsz na strzelnicy KSB w Bliszczycach każdy uczeń oddał strzały z broni palnej. Po posiłku i uzupełnieniu płynów -spadku adrenaliny do pracy wzięli się ratownik pola walki, weteran z Afganistanu -Krzysztof Trzebuniak oraz ratownik medyczny Grzegorz Maciura omawiając i praktycznie przedstawiając techniki pierwszej pomocy przedmedycznej (opatrywanie ran, opaska uciskowa itp.). Koordynatorem i autorem projektu był prezes KSB Bartłomiej Pleśniak

      Opiekunem grupy był Dyrektor szkoły Tomasz Kaliwoda.

      Więcej zdjęć:

      https://photos.app.goo.gl/XALK13FXNfJYd7LP6

      film:

      https://youtu.be/-i5CeTztA20

      Wojsko Polskie

      #PrzezSportDoWojska

      Ministerstwo Obrony Narodowej

     • WARSZTATY LEPIENIA W GLINIE

      04.10.2023

       Uczniowie naszej szkoły brali udział w bardzo ciekawych zajęciach, w których zdobyli wiele ciekawych informacji o starożytności, np. jakich używano wtedy narzędzi i w jaki sposób je wytwarzano. Te informacje przedstawił dzieciom Pan dr nauk archeologicznych Marek Bednarek. Każdy uczeń ulepił z gliny swoje naczynie, wykorzystując odpowiednie narzędzia, stosując przekazane techniki pracy. Lekcja historii, plastyki i techniki w Parku Historii we Włodzieninie zostanie z pewnością na długo w pamięci, bo było wiele pozytywnych emocji. Dzieci zobaczyły dodatkowo eksponaty znajdujące się w muzeum. Dziękujemy za zorganizowanie warsztatów Panu dr Markowi Bednarkowi, Krystianowi Isańskiemu, Arkadiuszowi Korusow, Tomaszowi Kaliwodzie, Alicji Alferowicz oraz nauczycielom, opiekunom: E. Kopczyńskiej, s. S.Frączek i M. Nowakowi.

     • Dentobus - bezpłatna opieka stomatologiczna

      02.10.2023

      Drodzy rodzice oraz opiekunowie prawni.

      Pragniemy poinformować że w dniach od 2.10.2023 do 5.10.2023 r. Dentobus (mobliny gabinet stomatologiczny), będzie realizował bezpłatną opiekę dentystyczną, na podstawie umowy -dla uczniów że Szkoły Podstawowej w Branicach, ul.Szkolna 8.

      Jak przebiega wizyta w Dentobusie, bez obecności Rodziców na podstawie wcześniej zebranych zgód ?

      Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

      Po przeglądzie uczniowie dostają informacje o stanie uzębienia( informacja czy dziecko w dniu badania, wymaga leczenie dentystycznego )oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu.

      Dla uczniów, którzy otrzymają po badaniu w Dentobusie informacje, że mają zęby do leczenia oraz tych, którzy nie byli badani z powodu braku zgody lub nieobecności - organizujemy w dniu 5 października Dzień Otwarty.

      W czwartek 5.10.2023 r.-w godzinach od 12.30 do 16.30 , można zgłosić sie z dzieckiem do leczenia zębów. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani to proszę o zapisanie dziecka na wizytę: pod numerem telefonu komórkowego: 730 545 770

      (rejestracja : od poniedziałku 2.10 do 4.10 w godzinach 09.00-18.00 oraz 5.10 do godziny 08.00- 11.00)

      Postój Dentobusu przy szkole podstawowej w Branicach Zabiegi refundowane przez NFZ Opole, są całkowicie bezpłatne, wykonywane są nowoczesnymi materiałami, na bardzo profesjonalnym sprzęcie, przez doświadczona załogę medyczną.

      Ze wzgledu na specyfikę gabinetu ( gabinet nie jest stacjonarny ), o wyborze zębów możliwych do wyleczenia na jednej wizycie ,zdecyduje lekarz.

      Zajmujemy się leczeniem zachowawczym (nie wykonujemy leczenia wielowizytowego np. leczenia kanałowego,usuwania zębów, nie przyjmujemy uczniów z bólem- ze względu na brak możliwości dokończenia leczenia)

      Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do 18 r.ż ,które uczęszczają do ww. szkoły. Można także zarejestrować dzieci, które nie chodzą do szkoły w Branicach (dzieci przedszkolne oraz uczniowie starsi- do 18 roku życia).

      Wymagane dokumenty :

      • Pesel dziecka

      Nadmieniamy, że leczenie jest bezpłatne oraz nie koliduje z innymi wizytami stomatologicznymi realizowanymi w ramach NFZ.

      W przypadku dużego zainteresowania, zostaną wyznaczone dodatkowe terminy.

      W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Wartość każdego z nich to ok. 1,5 mln złotych.

      Umowa na udostępnienie DENTOBUSA w województwie opolskim została podpisana z Wojewodą Opolskim.

      Realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych świadczonych

      w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

     • Dzień Chłopaka

      01.10.2023

      Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka Tym starszym i tym młodszym spełnienia wszystkich marzeń W piątek dziewczynki z klas 1-3 naszej szkoły stanęły na wysokosci zadania złożyły życzenia, zaśpiewały Sto lat, a następnie wręczyły prezenty swoim kolegom w klasie

     • Europejski Tydzień Sportu

      01.10.2023

      W dniach 25-26 września w ramach Europejski Tydzień Sportu mieliśmy przyjemność gościć trenera i zawodnika kickboxingu Bartosza Słodkowskiego Klub Sportów Walki Gorilla - K. B. Słodkowscy. W zajęciach z uczestniczyły wszystkie klasy I – VIII SP Branice. Wszystkim naszym uczniom zajęcia się bardzo podobały. Mamy nadzieję, że wśród naszej młodzieży wyrośnie nowy mistrz sportów walki. Panie Bartku jeszcze raz bardzo dziękujemy za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, zachęcanie dzieci do sportu i osiąganych wyników.

      Przy okazji - zajęcia będą prowadzone na terenie szkoły w czwartki od godziny 16:00 do 18:00

     • Międzynarodowy Dzień Jabłka

      01.10.2023

      Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Jabłka . Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą kreatywnoscią i pomysłowoscią . Jabłka były wszędzie, na głowach, na koszulkach, skarpetkach. Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczno- techniczne, a starsze dzieci brały udział w prelekcjach i konkursach. Panie kucharki przygotowały na obiad ryż z pieczonymi jabłkami. Norma zjedzenia jabka została wykonana, bo Pan dyrektor zakupił je dla każdego dziecka. Jedźmy Jabłka są źródłem witamin i błonnika. BAAAARDZO dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoly za pomoc i zaangażowanie. Pozdrawiamy,SU .

     • Gala podsumowująca rywalizację sportową szkół gmin i powiatu głubczyckiego za rok szkolny 2022/2023.

      29.09.2023

      W dniu 29.09.2023 w Szkole Podstawowej w Branicach odbyła się Gala podsumowująca rywalizację sportową szkół gmin i powiatu głubczyckiego za rok szkolny 2022/2023.

       

      W atmosferze uroczystego finału rozdane zostały dyplomy, puchary i vouchery dla najlepszych szkół i sportowców w następujących kategoriach:

      Szkoły Podstawowe ( Igrzyska Dzieci ):klasy 4 – 6

      I miejsce - Ignacy Walaszek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Głubczycach

      II miejsce - Lena Hewak - Zespół Szkół w Kietrzu

      III miejsce - Karolina Górska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Baborowie

      IV miejsce – Krzysztof Czarnecki - Szkoła Podstawowa w Branicach

      Szkoły Podstawowe ( Igrzyska Młodzieży Szkolnej ): klasy 7 – 8

      I miejsce - Bartosz Lewosz - Zespół Szkół w Kietrzu

      II miejsce - Szymon Melnarowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Głubczycach

      III miejsce - Julia Krzuś - Publiczna Szkoła Podstawowa w Baborowie

      IV miejsce – Paulina Piwek – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach

      Szkoły Ponadpodstawowe ( Licealiada):

      I miejsce - Patryk Mika - Zespół Szkół Mechanicznych Głubczyce

      II miejsce - Filip Szeliga - Zespół Szkół w Kietrzu

      III miejsce - Oliwia Kinal - Liceum Ogólnokształcące w Głubczyce

      IV miejsce – Karolina Bedryj - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego wGłubczycach

      Szkoły Podstawowe ( Igrzyska Dzieci )

      I miejsce ZS Kietrz 71 pkt.

      II miejsce SP Branice 50 pkt.

      III miejsce PSP Baborów 41 pkt

      IV miejsce SP 1 Głubczyce 33 pkt.

      V miejsce SP 2 Głubczyce 17,5 pkt.

      VI miejsce SP Lisięcice 12 pkt.

      VII miejsce PSP Nasiedle 11 pkt.

      VIII miejsce SP 3 Głubczyce 10,5 pkt.

      IX miejsce SP Włodzienin 8 pkt.

      X miejsce PSP Pilszcz 5 pkt.

      XI miejsce PSP Grobniki 4 pkt.

      XII miejsce ZSP Nowa Cerekwia 2 pkt.

      - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

      I miejsce ZS Kietrz 52 pkt.

      II miejsce PSP Baborów 38 pkt.

      III miejsce. SP Branice 30 pkt.

      IV miejsce. ZS Lisięcice 21 pkt.

      V miejsce. SP 1 Głubczyce 18 pkt.

      VI miejsce. SP 2 Głubczyce 17 pkt.

      VII miejsce ZSP Nowa Cerekwia 16 pkt.

      VIII miejsce SP Włodzienin 7 pkt.

      IX miejsce PSP Pilszcz 6 pkt.

      X miejsce PSP Nasiedle 1 pkt.

      X miejsce PSP Grobniki 1 pkt.

      Rywalizacja szkół – Licealiada

      I miejsce ZSO Głubczyce 40 pkt.

      II miejsce ZSM Głubczyce 34 pkt.

      III miejsce ZSRCKR Głubczyce 17 pkt.

      IV miejsce ZS Kietrz 11 pkt.

     • Konkurs Piosenki w ramach XXII Festiwalu Kultury Powiatowej Baborów 2023

      28.09.2023

      28.09.2023 roku w Młodzieżowym Ośrodku Kultury w Głubczycach odbył się Konkurs Piosenki w ramach XXII Festiwalu Kultury Powiatowej Baborów 2023

      Z naszej szkoły udział wzięły dwa zespoły wokalne PROMYKI ( młodsze i starsze)

      i SZAG (młodsze i starsze) oraz soliści Z radością przyjęliśmy wyniki Jury, która ogłosiła następujący werdykt:

      w kategorii solistów klas 1-3

      I miejsce- Antonina Bomersbach

      II miejsce - Lena Pleśniak

      III miejsce - Iga Mróz

      w kategorii solistów klas 5-8

      III miejsce - Hubert Sykuła

      W kategorii zespoły wokalne

      II miejsce - Promyki (5-8)

      III miejsce SZAG (1-3)

      Serdecznie gratulujemy naszym wszystkim solistom i zespołom wokalnym sukcesu, bo każdy kto na scenie śpiewa już jest wyróżniony

       

     • Konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej

      27.09.2023

      Już 1 października chętni uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wezmą udział w projekcie: "Zajęcia o charakterze sportowo-obronnym oraz pomoc przedmedyczna na strzelnicy KSB w Bliszczycach" z ramach konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej "Przez Sport do Wojska".

      W trakcie pobytu na terenie strzelnicy każdy uczestnik pozna:

      prawidłową technikę marszu z kijkami pod okiem instruktora sportu Nordic Walking Edwarda Czyszczonia.

      Młodzi sportowcy zostaną przeszkoleni przez instruktorów strzelectwa sportowego PZSS - Pawła Dornfelda oraz Patryk Weygand z

      zakresu bezpieczeństwa na strzelnicy i posługiwania się bronią palną (BLOS)

      Po szkoleniach każdy uczestnik otrzyma kije od organizatora i

      pokona trasę 1,8km techniką nordic walking -ścieżkami przyległymi do strzelnicy. Kończąc marsz otrzyma

      posiłek (grill, batony, woda, soki).

      Po posiłku i uzupełnieniu płynów do pracy wezmą się ratownik pola walki, weteran z Afganistanu -Krzysztof Trzebuniak oraz ratownik medyczny Grzegorz Maciura omawiając i praktycznie przedstawiając techniki pierwszej pomocy przedmedycznej (opatrywanie ran, opaska uciskowa itp.).

      Każdy uczestnik otrzymał certyfikat, a najlepsi strzelcy puchar.

      Zadania odbędą się w 2 grupach dziesięcioosobowych.

      DUUUUŻO STRZELANIA

      Każdy uczestnik może oddać z broni palnej:

      pozycji stojącej -15 strzałów z broni krótkiej o kalibrze .22LR;

      leżąc - 15 strzałów z broni długiej o kalibrze .22LR do celu typu biathlon;

      5 strzałów śrutem ze strzelby 12GA do celu typu gwiazda;

      10 strzałów bronią długą-siedząc, karabinkiem AKM 47 -kaliber 7.62x39 do celu metalowego (poper);

      10 strzałów bronią długą- siedząc, karabinkiem AR-15 -kaliber .223rem do tarczy (poper);

      20 strzałów bronią krótką, pistoletem 9mm do tarczy.

      Koszt powyższego pakietu na strzelnicy komercyjnej wynosi ok 500-700 złotych. Dla uczniów z projektu KSB&MON całość za darmo

      Uczeń może zrezygnować z części strzelania. Każdy otrzyma ochronniki słuchu wzroku - będzie miał podczas strzelań indywidualnego opiekuna!

      Zadanie jest już kolejnym cyklem szkoleń w których udział wzięły:

      SP Włodzienin, SP Pietrowice, "Rolniczak" Głubczyce i ZSR Prudnik w dniu 17 września br. na tej samej strzelnicy przez tych samych instruktorach.

      Zapraszam rodziców uczniów do kibicowania swoich pociechom. Dla każdego obecnego opiekuna zapewniamy grill, napoje (a może coś ) Mamy dla opiekunów dodatkowe kijki do marszu.

      Linki do filmu ze szkolenia z dnia 17 września:

      https://youtu.be/A0UfeedOfYg?si=TISAN8u4vL1AU_Oa

      Więcej informacji, zdjęć filmów na FB Klub Strzelecki Branice

      Po godzinie 14.00 na strzelnicę przybędzie szkoła z Kietrza.

      Koordynatorem i autorem projektu jest p. Bartłomiej Pleśniak.

      Zadanie to jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwo Obrony Narodowej w kwocie: 26 850,00 (34 790,00 całość środków).

      Zespół Szkół w Kietrzu

      Ministerstwo Obrony Narodowej

      Wojsko Polskie

      #PrzezSportDoWojska

      #ministerstwoobronynarodowej

     • Lektura w kinie Helios

      27.09.2023

      Dzisiejsza lekcja w kinie Helios w Kędzierzynie - Koźlu była wspaniałą nauką o prawdziwej, wielkiej miłości i wierności oraz przywiązaniu psa do ludzi. Uczniowie klas 1-3 z zaciekawieniem obejrzeli wzruszającą historię psa Lampo we współczesnej odsłonie na podstawie książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją". Warto przeczytać tę lekturę i porównać obie fabuły.

     • SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY

      26.09.2023

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Branice.
      Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczynamy zbiórkę makulatury.
      Dowóz od ul. Szkolnej do hali sportowej.

      OPISUJEMY; IMIĘ, NAZWISKO/KLASA
      PROSIMY WNOSIĆ MAKULATURĘ DO WYZNACZONEJ SALI NA PIĘTRZE

      02 - 03.10.2023
      (poniedziałek, wtorek) klasy 1 - 3

      04 - 05.10.2023
      (środa, czwartek) klasy 4 - 6

      06.10.2023
      (piątek) klasy 7 - 8

      09.10.2023
      (poniedziałek)
      przedszkola

      makulatura2-big.jpg

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie