• #LaboratoriaPrzyszlosci

      14.11.2022

      W ramach zajęć techniki uczniowie pod opieką Pana Maćka Nowaka wykonywali ozdobne choinki świąteczne przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci. Dzięki temu mogli poznać zasady bezpiecznej pracy przy wykorzystaniu maszyn i narzędzi warsztatowych.

      W ten sposób chcemy, aby uczniowie mogli pracować i wykonywać proste rzeczy, które w przyszłości pomogą im sprawdzać się w dorosłym życiu.

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole

      11.11.2022

      10 listopada obchodziliśmy 104.rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystym apelu gościliśmy: p. Wiolettę Kozakiewicz (zastępcę Dyrektora Biura Wojewody Opolskiego) i p. Iwonę Kopaniecką (Kierownika Wydziału Oświaty Gminy Branice). Śpiewając wszystkie zwrotki hymnu o godz. 11.11, dołączyliśmy się do piątej edycji akcji ,, Szkoła do hymnu". Obserwowaliśmy ,, na żywo " relację wciągnięcia flagi na nasz nowy maszt, który otrzymaliśmy z projektu ,, Pod białą-czerwoną". Dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości, z którego otrzymaliśmy sprzęt, mogliśmy przeprowadzić tę transmisję. Na zakończenie chętnie i głośno śpiewaliśmy piosenki legionowe. Wprowadziły one nas w nastrój Święta Niepodległości obchodzone 11 listopada.

     • Unihokej

      11.11.2022

      Zawody w unihokeja dziewcząt i chłopców

      8 listopada w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci ( klasy IV – VI ). W turnieju udział wzięły drużyny z Baborowa , Branic i Kietrza. Dziewczęta ostatecznie zajęły III miejsce a chłopcy II z awansem do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 18 listopada również w Kietrzu.

      Dziewczęta reprezentujący branicką szkołę to: Alker Milena, Andrejczuk Sylwia, Bocian Zofia, Kozubek Weronika, Kupnicka Laura, Kuśmierska Maja, Lisiak Natalia, Omran Salim Yasmin, Surma Julia.

      Natomiast drużynę chłopców reprezentowali: Suzański Ksawery, Kukuczka Miłosz, Furman Artur, Marchel Dawid, Sak Stanisław, Zacharko Sebastian, Macyszyn Igor, Telega Igor, Małyszek Łukasz, Kudzia Oliwier, Zakrzewski Szymon. Opiekunami drużyn byli: Joanna Książek i Łukasz Kędzierski.

     • Dzień Postaci Fikcyjnych

      09.11.2022

      8 listopada 2022r. W naszej szkole odbył się Dzień Postaci Fikcyjnych.

      Z tej okazji uczniowie przyszli do szkoły przebrani za ulubioną postać fikcyjną (z bajki, filmu, książki serialu, anime, gry komputerowej). Przez cały dzień wszyscy wzajemnie się obserwowali. Na długiej przerwie były prezentacje postaci nagradzane słowami uznania, oklaskami i drobnymi upominkami.

     • Finał Wojewódzki w Halową Piłkę Nożną Chłopców jeszcze nie dla naszych uczniów.

      07.11.2022

      4 listopada 2022 roku w hali sportowej SP Branice, odbył się jeden z czterech Półfinałów Wojewódzkich w Halową Piłkę Nożną Chłopców z klas 7 – 8. W zawodach wzięli udział uczniowie ze SP nr 2 w Nysie, PSP w Białej, PSP z Ujazdu i gospodarz zawodów SP w Branicach. Uczniowie z przyjezdnych szkół, piłkarsko okazali się lepsi od naszych zawodników. Przegrywając trzy mecze zajęliśmy czwarte miejsce. Zwycięską drużyną , która wygrała swoje wszystkie mecze i zarazem uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego, zostali uczniowie ze SP nr 2 w Nysie.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim finale.

      Klasyfikacja końcowa:

      1 miejsce: SP nr 2 w Nysie

      2 miejsce: PSP w Białej

      3 miejsce: PSP z Ujazdu

      4 miejsce: SP w Branicach

      Uczniowie reprezentujący naszą szkołę to: Adrian Semmler, Krystian Semmler, Bartłomiej Małyszek, Wojciech Wiater, Bartosz Lenartowicz, Tomasz Stec, Filip Olender i Dawid Pełechaty. Opiekunem drużyny był Pan Łukasz Kędzierski.

     • Samorząd Uczniowski zaprasza

      04.11.2022

      8 listopada (wtorek) 2022r. W naszej szkole odbędzie się Dzień Postaci Fikcyjnych.

      Z tej okazji przyjdźcie do szkoły przebrani za ulubioną postać fikcyjną (z bajki, filmu, książki serialu, anime, gry komputerowej). Będziemy się świetnie bawić. Będą wybory najciekawszego stroju!

      Kto zaangażuje się w obchody tego dnia uniknie niezapowiedzianych sprawdzeń wiedzy.

      SU                                          wydarzenia_listopad_2022.pdf

     • Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom

      01.11.2022

      26 października 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się gala VII edycji konkursu „ Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom” , której organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Grobnikach. Nasi uczniowie też mieli w niej udział

      I miejsce w kategorii plakat zdobyli: Dima Salabaiev i Julia Surma.

      III miejsce za wykonanie zielnika Barbara Jaskuła.

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

     • Mistrzowie Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców i Wicemistrzowie Powiatu w Unihokeja Chłopców.

      28.10.2022

      26 października 2022 roku w Branickiej hali odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców ( klasy 7 – 8 ). W zawodach udział wzięli uczniowie z Kietrza, Baborowa, Głubczyc i Branic. Po pasjonujących meczach Braniccy uczniowie nie dali szans przyjezdnym gościom wygrywając kolejno z Kietrzem 2 – 1, Baborowem 2 – 1 i Głubczycami 6 – 1 co dało im pierwsze miejsce w zawodach i awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 4 listopada 2022 roku również w Branicach.

      Natomiast 21 października 2022 roku w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców ( klasy 7 – 8 ). W turnieju wzięli udział uczniowie z Baborowa, Branic i Kietrza. Nasi młodzi sportowcy wygrywając z Baborowem 3 – 0 i remisując z Kietrzem 1 – 1 uzyskali tyle samo punktów co drużyna z Kietrza i o tytule Mistrza Powiatu a zarazem awansu do Finału wojewódzkiego zadecydowały rzuty karne. Niestety w tym elemencie gry lepsi okazali się rówieśnicy z Kietrza pokonując nas 2 – 0 co dało im miano Mistrza Powiatu i awans na Zawody Finałowe.

      Braniccy uczniowie zajęli drugie miejsce.

      Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zawodach: Bartosz Lenartowicz, Tomasz Stec, Filip Olender, Dawid Pełechaty, Adrian Semmler, Krystian Semmler, Bartłomiej Małyszek, Wojciech Wiater, Jakub Zakrzewski, Adam Lubaszewski.

      Opiekunem drużyn jest Pan Łukasz Kędzierski.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki w Półfinale Wojewódzkim

     • Zwiedzamy zabytki powiatu

      28.10.2022

      W piękny jesienny dzień

      27 października klasa 3 a była na wycieczce w Glubczycach Zwiedziliśmy zabytki, poznaliśmy ciekawą historię ratusza oraz muzeum, które się tam mieściNa pamiątkę każdy z nas wybił sobie monetę na specjalnym urządzeniu W ramach lekcji historii odwiedziliśmy również kościół parafialny Mieliśmy czas na chwilę przyjemności na placu zabawCieszymy się, że tak blisko mamy miejsca, które warto znać i zobaczyć Serdecznie dziękujemy Paniom za mile spędzony czas i wspaniałą lekcję

     • Wicemistrzynie Powiatu w Piłce Nożnej

      28.10.2022

      Wicemistrzynie powiatu Karolina, Emilka, Paulina, Amelka, Nikola, Malina, Maja i Julka dzielnie się spisały w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej rozgrywanych w Baborowie. Wygrana z Głubczycami 7:0, remis z Kietrzem 3:3 i remis z Baborowem 2:2 dał naszym dziewczętom drugie miejsce w powiecie. Dużą dramaturgię miał ostatni mecz Branice – Baborów. Tylko wygrana dawała nam zajęcie pierwszego miejsca w turnieju. Do przerwy przegrywamy 1:0. Na początku drugiej połowy strzelamy wyrównującą bramkę. Jest 1:1. Z rzutu karnego podwyższamy na 2:1. Pod koniec spotkania tracimy drugą bramkę. Mecz kończy się remisem 2:2. I to zawodniczki z Baborowa zajmują 1. miejsce, my drugie, Kietrz trzecie. Na czwartym miejscu zawody kończą uczennice z Głubczyc. Naszym dziewczętom należą się wielkie brawa

     • Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      26.10.2022

      11 października br. w naszej hali sportowej odbyły się Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      W kategoriach - dziewczęta starsze ( klasa 7-8), chłopcy starsi (klasa 7-8) oraz chłopcy młodsi (klasy 4-6)

      Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

      1. SP Branice

      2.SP Włodzienin

      3:0

      Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców starszych:

      1. SP Branice

      2. SP Włodzienin

      10:1

      Kwalifikacja końcowa w kategorii chłopców młodszych:

      1. SP Branice

      2.SP Włodzienin

      7:0

      Skład drużyny dziewcząt: Piwek Paulina, Baca Malina, Szewczyk Amelia, Kawulok Karolina, Pawluś Emilia, Literska Nikola, Maciaszek Wiktoria, Michałków Maja, Michałków Malwina,

      Twaróg Julia.

      Opiekun: Edward Czyszczoń

       

      Skład drużyny chłopców starszych: Lenartowicz Bartosz, Olender Filip, Bartłomiej Małyszek, Pełechaty Dawid, Semmler Adrian, Stec Tomasz, Wiater Wojciech, Semmler Krystian, Lubaszewski Adam. Opiekun: Łukasz Kędzierski.

       

      Skład drużyny chłopców młodszych:

      Telega Igor, Kudzia Oliwier, Marchel Dawid, Sak Stanisław, Kukuczka Miłosz, Łabuz Jan, Zakrzewski Szymon, Suzański Ksawery.

      Opiekun: Edward Czyszczoń.

       

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za zawody powiatowe w halowej piłce nożnej.

     • XXI FESTIWAL KULTURY POWIATOWEJ W KIETRZU

      13.10.2022

      Dzisiaj młodzi miłośnicy poezji mieli możliwość uczestniczenia w konkursie recytatorskim, który odbył się w sali widowiskowej GOK w Baborowie. Z naszej szkoły wzięło w nim udział aż 9 recytatorów, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych:

      kategoria klas 1-4- Tosia Bomersbach i Lena Pleśniak z kl.2a, Lena Gawrońska i Zosia Telega z kl.3a; kategoria klas 5-8- Maja Kuśmierska, Julia Surma i Hubert Sykuła z klasy 5b, Malina Baca i Zuzanna Chalińska z klasy 8b. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nasi uczniowie zaprezentowali się w nim pięknie. WSZYSTKIM GRATULUJEMY I JESTEŚMY Z NICH DUMNI. Na szczególne gratulacje zasłużyła MALINA BACA, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I MIEJSCE

     • XXI FESTIWAL KULTURY POWIATOWEJ Kietrz 2022

      12.10.2022

      KONKURS PIOSENKI

      rozpoczął się 11 października

      o godzinie 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Glubczycach

      Z naszej szkoły brało udział 21 uczniów w dwóch kategoriach soliści klas 1-4

      i klas 5-8oraz zespoły wokalne MINISZG 1-3 i SZAGWszyscy występujący młodzi artyści pięknie prezentowali swoje możliwości wokalne na scenie Była duża konkurencja i wysoki poziom artystyczny Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział i bilet na basen. Uczniowie, którzy uzyskali miejsca na podium będą prezentowali swoje zdolności artystyczne na gali pod koniec października

      Są to w kategorii piosenki solowej:

      II m. Lena Pleśniak

      II m. Milena Ball,

      wyróżnienie Wiktoria Pal

      oraz w kategorii zespoły wokalne:

      II m. Miniszag 1-3

      Wszystkim młodym artystom gratulujemy

      i życzymy dalszych sukcesów

     • EDUMNOŻYK

      12.10.2022

      W czwartek 6 października w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się konkurs EDUMNOŻYK, zainicjowany przez ᴇᴅᴜᴋʀᴇᴀᴛʏᴡɴᴇ , w którym wzięło udział 18. Uczniów klas 5-6. Z tej osiemnastki wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym został Bartosz Heba,

      II miejsce zajął Wojciech Pleśniak ,

      III miejsce zajął Remigiusz Kleczek , cała trójka z klasy 5B. Pozostała piętnastka otrzymała wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Natomiast w piątek 7 października świętowaliśmy ten matematyczny Dzień

      Każdy uczeń z klas 3-8 mógł się sprawdzić i zmierzyć z tabliczką mnożenia. Okazuje się, że mamy bardzo zdolnych Uczniów, a i Nauczycieli pięknie spędziliśmy ten dzień, a co najważniejsze RAZEM!

      Ogromne podziękowania dla uczniów klasy 8B, którzy pięknie zorganizowali całe przedsięwzięcie, oraz Dziewczynom z klasy 8A za pomoc.

     • "Święto pieczonego ziemniaka"

      12.10.2022

      "Święto pieczonego ziemniaka" za nami

      Dwa tygodnie temu planowane były wykopki, ale nie dopisała pogoda.

      Ziemniaki podarował nam Pan Mieczysław Lenartowicz. Skoro mieliśmy ziemniaki to reszta "sama się zrobiła"

      Panie z kuchni przygotowały ziemniaki, pracownicy Gmina Branice zorganizowali miejsce, ławki i stoły w branickim parku oraz drzewo na ognisko

      Dzieciom chyba smakowało, bo nic nie zostało

      Za pomoc wszystkim bardzo dziękujemy

     • Integracja Sensoryczna

      12.10.2022

      Niezmiernie miło nam poinformować, że udało się pozyskać dofinansowanie do zakupu wyposażenia sali Integracji Sensorycznej. Dziękujemy firmie Top Farms Głubczyce, która przekazała na nasze konto środki finansowe w kwocie 5 tys. złotych. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli przygotować przestrzeń, w której nasze dzieci poddawane będą terapii, mającej na celu wzbudzanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia będą odbywać się w formie naukowej zabawy, wpływającej na procesy nerwowe, dzięki czemu dzieci będą mogły pokonywać własne bariery.