• Gminna piłka nożna

      24.11.2023

      Dziś w naszej hali sportowej królowała gminna halowa piłka nożna dziewcząt i chłopców. Miło było nam gościć zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanki ze szkoły z Włodzienina. W trzech rozegranych spotkaniach górą okazali się młodzi piłkarze i piłkarki naszej szkoły i to oni będą reprezentować naszą gminę w mistrzostwach powiatu. Składy drużyn SP Branice.

      DZIEWCZĘTA: Maja Kuśmierska, Emilia Alker, Laura Kupnicka, Zofia Bocian, Oliwia Herbut, Julia Surma, Malwina Jagielnicka, Weronika Kozubek, Natalia Lisiak. Opiekun Edward Czyszczoń

      CHŁOPCY MŁODSI: Ksawery Suzański, Miłosz Kukuczka, Maksymilian Wróbel, Dawid Małyszek, Ilya Kavalenka, Artur Furman, Dawid Marchel, Oliwier Kudzia, Jan Łabuz. Opiekun Edward Czyszczoń

      CHŁOPCY STARSI: Krzysztof Czarnecki, Szymon Zakrzewski, Łukasz Małyszek, Oskar Dutka, Dawid Pieszak, Marek Strumidło, Karol Bąkowski, Alan Pawluś. Opiekun Bartłomiej Pleśniak.

     • 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości I Pozdrowień

      24.11.2023

      21 listopada Światowy Dzień Życzliwości I Pozdrowień - to święto, które na dobre zagościło w naszym szkolnym kalendarzu. Wykształca w ludziach, tych mniejszych i większych ważne wartości, których nie powinno zabraknąć w naszym codziennym życiu. Życzliwość wg słownika synonimów to: przychylność, serdeczność, koleżeńskość, uczynność, dobro, ciepło, empatia Dziękujemy tym którzy przygotowali kartki i tym którzy ich do tego zainspirowali- społeczności szkolnej, rodzicom i nauczycielom. Pozdrawiamy serdecznie, Wasz SU.

     • Profilaktyka stomatologiczna - Dentobus

      24.11.2023

      W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawym spotkaniu dotyczącym profilaktyki stomatologicznej. Pani Dagmara reprezentująca mobilny gabinet stomatologiczny Dentobus, w przystępny sposób zapoznała dzieci z pojęciem próchnicy, sposobami jej zapobiegania oraz leczenia. Uczniowie dowiedzieli się do jakich problemów może prowadzić niewłaściwa higiena jamy ustnej. Zachęcała uczniów do regularnego mycia zębów i systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych oraz konieczności ograniczenia słodyczy i spożywania zdrowej żywności. Na zakończenie, pani Dagmara poczęstowała dzieci jabłkami. W imieniu naszych zębów dziękujemy za przekazanie nam cennych wskazówek.

     • TRZYMAJ FORMĘ

      16.11.2023

      Program TRZYMAJ FORMĘ- Pokarmy bogate w składniki mineralne i błonnik dbają, by nasze ciało DOBRZE SIĘ MIAŁO!!! Uczniowie po zapoznaniu się z teorią przeszli do zajęć praktycznych i od dzisiaj mogą sami przygotowywać sobie drugie śniadanie

     • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

      16.11.2023

      Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy Gminy Branice. W dniach 20.11.2023 - 01.12.2023 na asfaltowym boisku szkolnym (wjazd od ul. Słonecznej) będzie odbywała się zbiórka elektrośmieci w ramach akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

       

      Wszystkie osoby chętne proszone o zwożenie w ustalone miejsce zużytych sprzętów:
      komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu AGD

       

     • Szkoła do hymnu

      10.11.2023

      Dzisiaj, 10 listopada, tradycyjnie przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godz.11.11 odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego", które wprowadziły nas w nastrój Święta Niepodległości obchodzony 11 listopada.

     • WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

      10.11.2023

      W radosnym nastroju uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Pani Wicewójt Katarzyna Herbut, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Specjalistycznego Szpitala im. J. Nathana w Branicach Pan Piotr Duda oraz terapeuci wraz z podopiecznymi szpitala wspólnie uczcili 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Zarówno wygłaszane podczas akademii teksty, jak i słowa śpiewanych piosenek wyrażały radość z posiadanej wolności oraz zachwyt nad pięknem naszej ojczyzny. Wskazywały, jak ważne są takie wartości jak wolność, niepodległość i patriotyzm. Atmosferę uroczystości podkreślały obrazowe dekoracje, uroczyste stroje uczniów oraz prezentacja fotografii ukazujących piękno gminy Branice - naszej małej ojczyzny.

      Po zakończeniu apelu goście zostali zaproszeni do szkolnej stołówki, gdzie przy herbatce i słodkościach zostali obdarowani okolicznościowymi breloczkami.

      Przeżyliśmy dziś piękną lekcję patriotyzmu

     • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców

      10.11.2023

      8 listopada w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Chłopców klas IV - VI. Mecze rozegrały drużyny z Baborowa, Branic, Głubczyc i Kietrza. Pierwsze miejsce zajęli chłopcy z Kietrza, drugie zawodnicy z Branic a na trzecim miejscu uplasował się zespół z Baborowa, stawkę zamknęli uczniowie z SP 1 Głubczyc. Skład drużyny:

      Artur Furman, Stanisław Sak, Oliwier Kudzia, Hubert Sykuła, Jan Łabuz, Ksawery Suzański. Opiekun: Łukasz Kędzierski.

     • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt

      08.11.2023

      7 listopada w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja Dziewcząt klas IV - VI. Mecze rozegrały drużyny z Baborowa, Branic i Kietrza. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Kietrza, drugie zawodniczki z Branic a na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z Baborowa. Dwa pierwsze miejsca awansowały do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 15 listopada w Skoroszycach. Skład drużyny:

      Laura Kupnicka, Zofia Bocian, Emilia Alker, Julia Surma, Natalia Lisiak, Weronika Kozubek, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka. Opiekun: Joanna Książek .

     • Dzień Postaci Fikcyjnych

      08.11.2023

      Dzień Postaci Fikcyjnych Kolorowo, wesoło, inaczej niż zazwyczaj. Z ciekawością patrzyliśmy na postacie, w które wcielili się nasi koledzy i koleżanki. Były jakby z innych światów!!! Wszystkim dziękujemy za wesoło spędzoną przerwę. Podziękowania składamy także Radzie Rodziców za słodycze, dzięki którym wszystkie dzieci mogły poczuć się wyróżnione. Pozdrawiamy, Wasz Samorząd Uczniowski

     • Laboratoria Przyszłości

      28.10.2023

      Nowy rok szkolny to kolejne jesienne wyzwania w ramach projektu @Laboratoria Przyszłości z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i zakupionego sprzętu. Od tego roku szkolnego do zajęć dołączyły dwie klasy pierwsze. Poprzez zabawę dzieci zdobywają różne nowe doświadczenia, które będą wykorzystane w dorosłym życiu. Nasza kuchnia posłużyła do wykonania, np. jesiennych kanapek, surówek, stworkow z jajek i warzyw, sałatek i szaszłyków z owoców.Temperami wymalowaliśmy piękny jesienny krajobraz na folii rozciągniętej między drzewami. Przyrządy miernicze zabraliśmy na wycieczkę do lasu. Mikrofony i sprzęt muzyczny posłużył nam do przygotowania Dnia Edukacji Narodowej. Cóż jeszcze dodać?... Niech zdjęcia z zajęć pokażą, jak nasi uczniowie się cieszą i uczą poprzez wspaniałą zabawę.

     • " Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom"

      28.10.2023

      Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się gala VIII Powiatowego Konkursu " Siejąc kwiaty- pomagamy pszczołom", której jak co roku organizatorem była Szkoła Podstawowa w Grobnikach. Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu. Laureatami zostali: Milena Sagan, Hania Bocian, Natan Hawron, Michalina Bocian, Lena Mirga, Laura Piwek, Lena Gawrońska, Mikołaj Mikołajczyk, Amelia Górniak, Milena Walecka, Barbara Jaskuła, Wojciech Herbut. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy

     • SZKOŁA NIE MUSI BYĆ NUDNA

      28.10.2023

      SZKOŁA NIE MUSI BYĆ NUDNA 31.10.2023 r. (wtorek) SU organizuje tematyczny Dzień Postaci Fikcyjnych Uczniowie mgą w tym dniu przyjść do szkoły w wybranym stroju utożsamiając się z ulubioną postacią z książki lub filmu. Odbędą się pokazy strojów, najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone. Zapraszamy do zabawy. SU z opiekunem

     • Uczenie się przez zmysły

      26.10.2023

       Komórka, a w niej mitochondrium, wakuola, cytoplazma itd. Jak się tego nauczyć? Im więcej dziecko doświadcza świata (dotknie, powącha, usłyszy, zobaczy, zrobi), tym jego rozwój i zapamiętywanie będzie efektywniejsze. Uczniowie klas V wykonali rożnymi technikami komórki bakterii, roślinne i zwierzęce. Brawa za kreatywność i pracowitość

     • Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

      26.10.2023

      Uczniowie klas piątych wcielili się w role bogów greckich. Wykazali się przy tym nie tylko ogromną wiedzą, ale także kreatywnością i poczuciem humoru. Wielkie brawa dla uczniów i... rodziców (którzy z pewnością pomagali w przygotowaniu strojów i rekwizytów).

     • Dzień Edukacji Narodowej - podziękowanie

      15.10.2023

      Wszyscy nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni Szkoły Podstawowej w Branicach serdecznie dziękują za przygotowanie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2023. Wspaniałe recytacje oraz piosenki w wykonaniu klas IIb, IIIa, i IIIb wzruszyły nie tylko nas. Program uświetniły występy zespołów wokalnych: Mini Szag, Szag oraz Promyki. Podziękowania kierujemy również do Dyrekcji szkoły za docenienie naszej całorocznej pracy. Pracownicy Szkoły Podstawowej w Branicach.

     • Darmowy webinar - jak ogarnąć Egzamin Ósmoklasisty

      11.10.2023
      k

      Drodzy Uczniowie! Zastanawiacie się, jak ogarnąć Egzamin Ósmoklasisty bez wkuwania całej matmy? Przyjdźcie na bezpłatny webinar organizowany przez serwis edukacyjny Zday.pl. Już w najbliższy czwartek, 12 października, o 19:00. Szczegóły i zapisy na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

       

      Podczas webinaru dowiesz się, na czym warto skupić się, aby uzyskać dobry wynik na Egzaminie Ósmoklasisty. A ponadto:
      poznasz techniki rozwiązywania zadań;
      wspólnie z prowadzącym rozwiążesz przykładowe zadania;
      omówimy budowę arkusza egzaminacyjnego i typy zadań;
      będziesz mieć możliwość zadawania pytań.

      Webinar poprowadzi Karol Wilczyński - nauczyciel i korepetytor z wieloletnim doświadczeniem. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania. Twórca systemu Szybka Matma.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
    • +77 4860910

     kom. 501 619 848
    • ul. Szkolna 8,
     48-140 Branice

     Poland
   • Logowanie