• SZKOLNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ Co to były za emocje!

      21.12.2022

      15 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Od samego rana drużyny dzielnie walczyły o miejsca na podium. Z radością możemy przedstawić teraz wyniki.

      W kategorii klas 1-2:

      1 miejsce zajęła Hiszpania (klasy 1a i 1b)

      2 miejsce zajęła Kanada (klasa 2a)

      3 miejsce zajęła Chorwacja (klasa 2b)

      W kategorii klas 3-4:

      1 miejsce zajęła Brazylia (klasa 4a)

      2 miejsce zajęła Belgia (klasa 3a)

      3 miejsce zajął Urugwaj (klasa 4b)

      W kategorii klas 5-6:

      1 miejsce zajęła Portugalia (klasa 6a)

      2 miejsce zajęła Polska (klasa 5a)

      3 miejsce zajęła Holandia (klasa 5b)

      W kategorii klas 7-8:

      1 miejsce zajęła Francja (klasa 8a)

      2 miejsce zajęły Stany Zjednoczone (klasa 8b)

      3 miejsce zajęła Argentyna (klasa 7a)

      Królem strzelców został Ksawery Suzański, który strzelił aż 8 bramek. Wszystkim drużynom gratulujemy! Dziękujemy za włączenie się do tych rozgrywek, za przygotowanie świetnych i pomysłowych strojów Nad prawidlowoscią i przebiegiem zawodów sprawowali nadzór Pan Edward Czyszczoń i Pan Bartłomiej Pleśniak. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Bardzo za to dziękujemy

      Pozdrawiamy SU z opiekunem Alicją Alferowicz

     • Półfinał Wojewódzki

      21.12.2022

      W Cisku odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt. Piłkarska reprezentacja naszej szkoły walczyła dzielnie, ale musiała uznać wyższość drużyn przeciwnych z Gościęcina, Nysy i Łambinowic. Turniej wygrała drużyna PSP Gościęcin i zagra w finale wojewódzkim.

     • SZKOLNE MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

      13.12.2022

      Ciekawe kto wygra? Dnia 15 grudnia 2022 roku (czwartek) w naszej szkole odbędą się Szkolne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.Klasy zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe. Każda klasa wylosowała kraj, który będzie reprezentować podczas tych Mistrzostw.

      Tak wyglada nasz plan na ten dzień:W grupie A (klasy 1 i 2)rozgrywki odbędą się na drugiej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Hiszpania i Chorwacja.W grupie B (klasy 3 i 4)rozgrywki odbędą się na trzeciej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Brazylia, Urugwaj i Belgia.W grupie C (klasy 5 i 6)rozgrywki odbędą się na czwartej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Holandia, Portugalia i Ghana.W grupie D (klasy 7 i rozgrywki odbędą się na piątej godzinie lekcyjnej, a zmierzą się ze sobą jako Argentyna, Stany Zjednoczone Ameryki i Francja.Z każdej grupy zostanie wyłoniona jedna zwycięska drużyna, która zdobędzie atrakcyjne nagrody. Będziemy się świetnie bawić w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacj.Pozdrawiamy, SU

       

     • Śląski Festiwal Nauki I

      08.12.2022

      Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2022

      To było prawdziwe święto nauki. Klasa 8 b wraz z opiekunami wzięła udział w VI Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE 2022. Odbywało się ono w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wydarzenie było zorganizowane przez śląskie uczelnie oraz miasto Katowice. Uczestniczyliśmy w pokazach, doświadczeniach, wystawach, prezentacjach i wykładach ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki. Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Warto było zgłębić wiedzę świata nauki i dostrzegać jego znaczenie w naszym codziennym życiu. Szkoda, że byliśmy tylko jeden dzień. Tak szybko on minął.

     • Śląski Festiwal Nauki II

      08.12.2022

      Wsiedliśmy do pociągu, ale nie byle jakiego, tylko do pociągu relacji Racibórz – Katowice. I… pojechaliśmy na Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. Mieliśmy też przyjemność gościć nie na deskach Teatru Śląskiego St. Wyspiańskiego w Katowicach, a raczej pod deskami. Uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, które poprowadziła pani Renata Janiszewska, podczas których poznaliśmy teatr od kuchni. Spacerując po kulisach, widzieliśmy, gdzie przechowuje się dekoracje do spektakli, jak działają zapadnie, mechanizmy opuszczania kurtyny i wiele innych rozwiązań, o których nigdy nie słyszeliśmy.

      Opiekunom naszej szkoły jak i Szkoły Podstawowej z Maciowakrza dziękujemy za wspólny wyjazd. Było super. Bardzo chciałbym podziękować rodzicom, za przywóz i odwóz dzieci do i z Raciborza. Wychowawca klasy 8b Edward Czyszczoń.

     • Kino Helios

      04.12.2022

      Dzisiejszy sobotni poranek spędziliśmy inaczej niż zwykle Byliśmy w kinie Helios w Kędzierzynie - Koźlu na ciekawym filmie pt. "Bella i Sebastian" Wróciliśmy bardzo zadowoleniNaszą uwagę zwrócił świąteczny nastrój panujący w galeriiUczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami.

     • Bruno Pająk

      02.12.2022

      Miło nam państwa poinformować, że uczeń naszej szkoły Bruno Pająk zajął III miejsce w Konkursie Plastycznym pod hasłem: " Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka,",którego patronatem była Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu. Brunowi Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Wicemistrzynie powiatu

      02.12.2022

      Dzisiaj w Baborowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Dzielnie walczyły w nich nasze piłkarki zajmując 2. miejsce premiowane do udziału w półfinałach województwa.

      Klasyfikacja końcowa:

      1. Baborów

      2. Branice

      3. Lisięcice

      4. Kietrz

      Skład naszej drużyny.: Laura Kupnicka, Natalia Lisiak, Weronika Kozubek, Yasmin Omran, Oliawia Herbut, Emilia Alker, Zosia Bocian, Maja Kuśmierska. Trenerem jest Edward Czyszczoń

     • Wicemistrzowie powiatu.

      02.12.2022

      Dziś w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Nasza drużyna zdobyła w nich 2. miejsce. Dwa remisy: z Baborowem 2:2, z Kietrzem 0:0 i wygrana z Głubczycami 8:0 to wyniki naszych dzisiejszych potyczek.

      Klasyfikacja końcowa:

      1. Głubczyce

      2. Branice

      3. Kietrz

      4. Baborów

      Szkołę reprezentowali: Miłosz Kukuczka, Ksawery Suzański, Igor Telega, Łukasz Małyszek, Oliwier Kudzia, Dawid Małyszek, Stanisław Sak, Jan Łabuz, Dawid Marchel, Szymon Zakrzewski Zakrzewski, Artur Furman. Opiekunem zespołu jest Edward Czyszczoń.

     • Paczka dla Bezdomniaczka

      02.12.2022

      Wzorem lat poprzednich, nasza szkoła również w tym roku postanowiła przyłączyć się do akcji Mikołajkowej Paczki dla Bezdomniaczka. W tym roku wybraliśmy jako naszego podopiecznego pieska Johny'ego. Johny prosi o mokrą karmę dobrej jakości, np.: Dolina Noteci, Animonda Carny, Lukullus, Rocco i inne lub sucha karma Bosch, Brit, Josera, Fitmin i inne lub karmę suchą. Karmę zbieramy do piątku 9 grudnia!! Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców oraz Pracowników szkoły do udziału w akcji Opolskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt

     • Wicemistrzynie i Mistrzowie Powiatu w Dwa Ognie

      25.11.2022

      We wtorek 22 listopada w Baborowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Dwa Ognie Dziewcząt. W zawodach wzięły udział wszystkie drużyny naszego powiatu: Głubczyce, Branice, Kietrz i Baborów. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, dwie połowy po 10 minut. Nasze waleczne dziewczęta pierwszy mecz z Głubczycami zremisowały 12:12, drugi mecz grały z Baborowem i wygrały 14:9. W ostatnim meczu pokonały Kietrz 16:8. Ostatecznie zajęły drugie miejsce i zostały Wicemistrzyniami Powiatu.

      Natomiast w czwartek 24 listopada również w Baborowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Chłopców w Dwa Ognie. W zawodach wzięły udział reprezentacje ze szkół w Kietrzu, SP 1 Głubczyc, Branic i Baborowa. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni w tym dniu i pokonując kolejno rówieśników z Kietrza 22 – 19, Baborowa 28 – 7 i Głubczyc 49 – 19, zajęli pierwsze miejsce uzyskując tym samym awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 13 grudnia w Opolu.

      Dziewczętom i chłopcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

      Skład drużyny: Oliwia Antoszczyszyn, Alicja Chanowska, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka, Zuzanna Lubik, Jowita Łabuz, Oliwia Pawluś, Wiktoria Rother, Milena Walecka. Nauczyciel: Joanna Książek

      Chłopcy wystąpili w składzie: Mikołajek Nikodem, Suzański Ksawery, Pawęski Kacper, Janocha Szymon, Małyszek Dawid, Kukuczka Miłosz, Skrzypiciel Bartłomiej, Kovalenka Ilya. Opiekunem drużyny jest Pan Łukasz Kędzierski.

     • Andrzejki w 1-3

      25.11.2022


      To była wspaniała zabawa andrzejkowa klas 1-3

      Wróżki i wróżby,

      Dobra muza

      Tańce do upadłego

      Pięknie udekorowana sala balowa Bogato zastawione stoły

      Pyszne jedzonko, za które dziękujemy Rodzicom.

      Już nie możemy się doczekać balu karnawałowego

     • Unihokej

      25.11.2022

      Nie udało się powtórzyć wyniku w Finale wojewódzkim sprzed roku.

      18 listopada w hali sportowej w Kietrzu odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeja Chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn z Województwa Opolskiego, którzy rozlosowani zostali do czterech grup. Los sprawił, że nasi chłopcy trafili do grupy „A”, gdzie przyszło im się zmierzyć z uczniami z SP 1 Niemodlin i ZSP Strojec. W meczu otwarcia niestety ulegamy 2 – 0 z Niemodlinem a w meczu o wyjście z grupy remisujemy 3 – 3 ze Strojcem. Jeszcze tliła się w nas nadzieja na wyjście z grupy ale niestety Niemodlin w konfrontacji ze Strojcem wygrał 1 – 0 zajmując pierwsze miejsce w grupie i awansując do dalszej rywalizacji a z lepszym bilansem bramkowym niż nasza drużyna uczniowie ze Strojca zajęli drugie miejsce co również pozwalało im grać dalej w turnieju. Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce w Województwie Opolskim w Unihokeja Chłopców z rocznika 2010 i młodszych.

      Młodzi sportowcy reprezentujący SP Branice to: Furman Artur, Małyszek Łukasz, Telega Igor, Suzański Ksawery, Marchel Dawid, Kukuczka Miłosz, Oliwier Kudzia, Zakrzewski Szymon, Sak Stanisław.

      Opiekunem drużyny jest Pan Łukasz Kędzierski

     • Bawimy się !!!

      22.11.2022

      Przyszedł czas na…dyskotekę! Z okazji zbliżających się Andrzejek, zapraszamy na dyskotekę

      Oprócz dobrej zabawy w rytmie muzyki wróżbitki z klas ósmych zapraszają na skorzystanie z różnych przepowiedni

      Dyskoteka odbędzie się w środę 23.11.2022. Zapraszamy od godziny 16, a zabawa będzie trwać aż do godziny 19.

      Czekamy na was!

     • PODARUJ KOMUŚ DOBRE SŁOWO!!!

      20.11.2022

       21 listopada (poniedziałek) 2022r. w naszej szkole świętujemy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji prosimy, aby uczniowie przygotowali kartki z pozdrowieniami i miłą wiadomością dla wybranej osoby (dla kolegów z klasy, nauczycieli i innych pracowników szkoły). Zostaną one zebrane, a następnie rozwieszone na korytarzu szkolnym. Najładniej ozdobione kartki zostaną nagrodzone.

      Pozdrawiamy SU

     • #LaboratoriaPrzyszłości

      17.11.2022

      #LaboratoriaPrzyszłości pomagają w stworzeniu nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zakupiony w ramach projektu sprzęt, pozwala na zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, sprzyja interdyscyplinarności oraz współpracy w grupie. Uczniowie klas 1-3 systematycznie uczestniczą w różnorodnych zajęciach