• "Tym, którzy prowadzą nas... "

      15.10.2021

      "Tym, którzy prowadzą nas... " - to hasło podkreśliło dzisiejsze obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali podziękowania i życzenia od Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Kaliwody, Wójta Gminy Branice Pana Sebastiana Bacy oraz przedstawicieli Rady Rodziców p. Justyny Leszczyńskiej i p. Piotra Kukuczki. Szczególne podziękowania i życzenia złożyli uczniowie, którzy poprzez śpiew, taniec i słowo wyrazili swoją wdzięczność. Ten dzień umilił również słodki poczęstunek od Pana Wójta, za który serdecznie dziękujemy.

     • Ruszyły rozgrywki szkolne!!!

      14.10.2021
      Po półtorarocznej przerwie zostały wznowione rozgrywki
      międzyszkolne pod patronatem SZS "Opolskie. Na pierwsze zawody w tym
      roku szkolnym udały się 7 października br.do Baborowa dziewczęta z
      rocznika 2007 - 2008, aby rozegrać tam turniej w unihokeja. Nasze
      uczennice musiały w tym dniu uznać jednak wyższość rówieśniczek z
      Nowej Cerekwi i Baborowa, ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Skład
      drużyny: Pawluś Emilia, Pączko Dżesika, Suzańska Zuzanna, Pawluś
      Marika, Szewczyk Amelia, Górniak Maja, Jamrozik Paulina, Literska Anna.
      Opiekunem zespołu jest Pani Joanna Książek.
          Już dzień później 8 października swoje rozgrywki rozpoczęli
      chłopcy z tego samego rocznika. Tym razem zawody odbyły się w branickiej
      hali sportowej. W rywalizacji wzięły udział 3 drużyny: Kietrz, Baborów
      i Branice. Nasi uczniowie pokonując rówieśników z Baborowa i
      przegrywając z Kietrzem, zajęli drugie miejsce, co dało im awans, jak
      się okazało od razu do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 29
      października w Niemodlinie. Chłopcom życzymy powodzenia i aby
      powtórzyli minimum wynik sprzed dwóch lat, kiedy to zajęli 3 miejsce.
      Skład drużyny: Puchała Adrian, Kujawa Sebastian, Sipel Oskar, Bryłka
      Szymon, Rzeszowski Szymon, Herbut Bartosz, Zakrzewski Jakub, Semmler
      Krystian. Opiekunem zespołu jest Pan Łukasz Kędzierski.
     • Dzień Chłopaka

      12.10.2021

      30.09.2021 roku w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie klasy VIIIA oraz VIIIC przygotowali gazetki z życzeniami dla wszystkich chłopców – dużych i małych. Ponadto uczniowie klas ósmych pojechali w tym dniu do kina Helios w Kędzierzynie – Koźlu na film "Shang – Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Wycieczka też oczywiście nie mogła się obyć bez zakupów w galerii. Film pełen emocji oraz spektakularnych widoków, zakupy udane a nasza młodzież wróciła zadowolona do domów – szykować się na popołudniową dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.     

     • Zemsta

      07.10.2021

      24.09.br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w spektaklu „Zemsta” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Sztuka w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Zabrzu okazała się nie tylko powtórką lektury obowiązkowej, ale także świetną zabawą. Zachwyciła wszystkich przede wszystkim brawurowa rola Papkina, w którą wcielił się Marian Kierycz.

      Komizm „Zemsty” wynika z kontrastowego zestawienia postaci głównych bohaterów, Cześnika i Rejenta, oraz bezużyteczności ich intryg, które przynoszą rezultat odwrotny do oczekiwanego. Cześnik walczy o względy Postoliny, ciągnie zadawniony spór z Rejentem o mur graniczny, chce do niego strzelać z gwintówki, wyzywa na pojedynek, śle posła Papkina – i wszystko na nic. Rejent każe wyremontować mur graniczny bez konsultacji z sąsiadem, spisuje fałszywe zeznania murarzy, siłą chce ożenić syna z Podstoliną (tylko po to, by zrobić na złość zaręczonemu z nią Cześnikowi)…

      W dodatku, to co miło być ostateczną zemstą – potajemne wydanie Klary za Wacława na złość ojcu – niespodziewanie przynosi zgodę i mnóstwo korzyści. Zwycięża miłość, która kończy spór zajadłych wrogów, i padają ważne słowa „Zgoda! A Bóg wtedy rękę poda”.

      Już planujemy kolejny wyjazd do Teatru Nowego w Zabrzu, tym razem na „Dziady” cz.II Adama Mickiewicza. A Urzędowi Gminy w Branicach serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji naszych teatralnych pasji.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      07.10.2021

      ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - WYNIKI

      I miejsce - Sara STASZCZYSZYN (kl. 5b)

      II miejsce - Hanna PIÓRKOWSKA (kl. 5a)

      III miejsce - Hubert SYKUŁA (kl. 4b)

      Wyróżnienie: Igor TELEGA (kl. 5a), Bartosz HEBA (kl. 4b).

      Dyplomy za aktywny udział otrzymują:

      Klasy 4-5

      Alker Emilia, Antoszczyszyn Karol, Bocian Zofia, Cichoń Michał, Kupnicka Laura, Łabuz Jan, Marchel Dawid, Kudzia Oliwier, Lisiak Natalia, Pleśniak Wojciech, Adamczyk Wiktoria, Herbut Dominik, Kolanko Lena, Małyszek Łukasz, Pająk Bruno, Dutka Oskar, Herbut Wojciech, Skrabut Ksawery.

      Klasy 6-8

      Kawulok Karolina, Lenartowicz Bartosz, Pawluś Emilia, Piwek Paulina, Tokarz Milena, Literska Anna, Staszczyszyn Gloria.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej akcji i dziękujemy za chęć udziału. Bez Was to nie mogłoby się odbyć!

      Gorące podziękowania dla uczniów klasy 7B i 7A , za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia!

     • Rozstrzygnięcia konkursów

      06.10.2021

      W Opolu rozstrzygnięto konkurs literacki i plastyczny, organizowany pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”.

      Konkurs zorganizowano w ramach projektu pn. „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” i kierowany był do uczniów szkół podstawowych z naszego województwa. Część plastyczna konkursu dedykowana była uczniom klas I – III i polegała na pokazaniu artystycznej wizji świata zdalnego nauczania w dowolnej formie. Adresatami konkursu literackiego byli uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, którzy mieli przysłać prace pisemne na temat doświadczenia zdalnego nauczania.

      Z radością informujemy, że Zofia Bocian z naszej szkoły otrzymała tytuł finalisty konkursu i otrzyma nagrodę za prace plastyczną, a Michałowi Cichoniowi przyznano zaszczytne wyróżnienie. Konkurencja była duża, ponieważ do Opola wpłynęło ponad 1000 prac. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Lidii Szpak.

      30 września 2021 roku ogłoszono wyniki JUBILEUSZOWEGO XX FESTIWALU KULTURY POWIATOWEJ

      W GŁUBCZYCACH. Z naszej szkoły wzięło udział bardzo dużo uczniów. Konkursy odbywały się online. Zwieńczeniem ich pracy było uzyskanie zaszczytnych miejsc w różnych kategoriach.

      Konkurs Piosenki-

      III miejsce – Mikołaj Mikołajczyk (kategoria klasy I-III),

      II miejsce – Milena Ball ( kategoria klasy V-VIII), III miejsce – Monika Gramatyka (kategoria klasy V-VIII),

      wyróżnienie- Milena Tokarz- (kategoria klasy V-VIII),

      Konkurs Piosenki Obcojęzycznej- III miejsce Marika Pawluś. Uczniowie przygotowani przez Jadwigę Misiurka.

      Konkurs Recytatorski

      III miejsce- Michał Poleszczuk (kategoria klasy I-IV)- przygotowany pod kierunkiem Jolanty Dudek. Wyróżnienie- Lena Gawrońska ( przygotowana przez Jadwigę Misiurka)

      Konkurs Plastyczny-

      II miejsce- Szymon Janocha ( kategoria klasy I-IV) - pod kierunkiem Jolanty Dudek,

      III miejsce- Milena Walecka (kategoria klasy I-IV), wyróżnienie- Miłosz Kukuczka (kategoria klasy I-IV) – prace wykonane pod kierunkiem Czesławy Kasznia ,

      wyróżnienie - Karol Antoszczyszyn- praca wykonana pod kierunkiem Lidii Szpak.

      Konkurs Fotograficzny- II miejsce Paulina Piwek (kategoria do 16 r.ż)- klasa VII b

      Konkurs Literacki- wyróżnienie- Iga Pięciak- klasa VII b

      Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych młodych artystów. Gratulujemy laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach

     • Akcja "Lekki plecak"

      24.09.2021

      Drodzy Uczniowie

      Drodzy Rodzice

      Wiemy jak ciężkie są plecaki naszych Uczniów. Wprowadzamy więc akcję „Lekki plecak”.

      Od września tego roku każdy nauczyciel będzie miał w klasie dodatkowy zestaw podręczników dla ucznia. W ten sposób uczniowie, otrzymane z biblioteki szkolnej podręczniki, będą pozostawiać i wykorzystywać tylko
      w domu. Prosimy Was abyście pakowali i sprawdzali czy w plecaku są tylko niezbędne rzeczy.

      Podręczniki mamy dla Uczniów w szkole więc nie musicie ich nosić

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      03.09.2021

      Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W mury szkoły wstąpiło 31 nowych uczniów. Zgodnie z tradycją dzieci zostały pasowane na uczniów przez dyrektora szkoły Pana Tomasza Kaliwodę, a upominki wręczył Wójt Gminy Branice Pan Sebastian Baca. Gościliśmy również z Urzędu Gminy w Branicach Panią Iwonę Kopaniecką i Panią Grażynę Margiel oraz rodziców. Odbyły się także spotkania w wychowawcami.

      Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy!

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W KLASACH VII-VIII

      29.06.2021

      ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W KLASACH VII-VIII

      Po zakończeniu uroczystych apeli kończących rok szkolny w klasach I-VI, w hali sportowej odbyła się  akademia z okazji zakończenia roku szkolnego w klasach najstarszych. Oprócz uczniów i pracowników szkoły uczestniczyli w niej zaproszeni goście: przedstawicielki organu prowadzącego szkołę w osobach pań Beaty Nowak i Grażyny Margiel oraz rodzice uczniów kończących szkołę.

      W pierwszej części akademii uczniowie klas siódmych i ósmych, wyróżniający się w nauce, zostali nagrodzeni pamiątkowymi książkami i dyplomami. Nagrodzeni zostali również uczniowie biorący udział w konkursach przedmiotowych na szczeblu miejsko- gminnym oraz wojewódzkim. Dla uczniów kończących szkołę przygotowane zostały  nagrody za pracę w ZHP, Samorządzie Uczniowskim oraz Zespole Branickie Mażoretki ”Kaprys”.

      Pan Dyrektor pożegnał odchodzącą Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Ewelinę Redel oraz wręczył podziękowania rodzicom uczniów klas ósmych za ich pracę na rzecz szkoły w Radzie Rodziców.

      W drugiej części akademii głos przejęli uczniowie klas ósmych, którzy przygotowali krótki, ale niezwykle wzruszający  program artystyczny z okazji ukończenia przez nich szkoły podstawowej. Na zakończenie wręczyli na ręce Pana Dyrektora prezent dla szkoły- dwa piękne klasowe tabla, które znajdą swoje miejsce na szkolnych ścianach.

      Wszystkim uczniom życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom powodzenia w kolejnym etapie życia.

     • Zakończenie roku szkolnego.

      28.06.2021

      😃😃👍👍Dnia 25.czerwca w Szkole Podstawowej w Branicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. 🌹🍀🌹Uczniowie klas I- III i klas IV- VI rozpoczęli swoje spotkanie o godzinie 8.30 w oddzielnych salach. Na obu apelach odśpiewane były hymny państwowy i szkolny. W klasach I- III przewodniczący klas składali raporty. Następnie wychowawcy wręczyli nagrody książkowe i dyplomy dla dzieci i rodziców. Po apelu wszyscy udali się do sal lekcyjnych, aby otrzymać świadectwa. Wszystkim uczniom życzymy słonecznych ☀️☀️i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.😀😃👍👍☀️☀️🤗🍀🌺🌺🌹🌹

     • Komers na zakończenie szkoły

      21.06.2021

      „Poloneza czas zacząć!” Tymi słowami dyrektor Tomasz Kaliwoda uroczyście rozpoczął komers klas ósmych w upalne popołudnie 17.06. Absolwenci naszej szkoły bawili się wspaniale podczas swojego pierwszego, prawdziwego balu. Dziękujemy rodzicom za świetną organizację oraz uczniom za miło spędzony wieczór.