• Podsumowanie „Akcji Makulatura 2021”

      10.02.2022

      W roku szkolnym2021/2022 w Szkole Podstawowej w Branicach odbyła się 21 wielka zbiórka makulatury.

      Podczas akcji nasza Szkoła po raz kolejny wykazała się niebywałą skutecznością w zbieraniu surowców wtórnych.

      W tym roku udało się zgromadzić 19,940kg makulatury, która została dostarczona do Zakładów Papierniczych w Głuchołazach. W zamian za nią szkoła otrzymała najpotrzebniejsze papiernicze środki higieniczne na kwotę blisko 7 tyś zł.

      W sumie od 2000 roku  zebranych zostało w naszej szkole około 254 tony makulatury, co miejmy nadzieję przyczyniło się do uratowania 4250 drzew.

      Szczególne podziękowania należą się Uczniom i Rodzicom za aktywny udział w naszej akcji, Panu Mieczysławowi Lenartowiczowi,  głównemu pomysłodawcy zbiórki, oraz Panom: Jackowi Węglarzowi i Dawidowi Teledze, dzięki którym mogliśmy zrealizować transport.

     • ZEMSTA

      27.01.2022

      20.stycznia klasy VII ponownie odwiedziły Teatr Nowy w Zabrzu. Tym razem obejrzeliśmy spektakl pt. "Zemsta". Był on nie tylko utrwalaniem lektury, ale przede wszystkim świetną zabawą. Rozśmieszyły nas zachowanie i dialogi aktorów, którzy po mistrzowsku oddali charaktery bohaterów komedii. Szczególnie rozbawiło nas ,,gadulstwo" Papkina.

      Dziękujemy Urzędowi Gminy w Branicach za dofinansowanie naszego wyjazdu.

     • Mały Olimpijczyk

      24.01.2022

      Nasza najmłodsza szkolna drużyna zajęła trzecie miejsce w powiecie w zawodach „Mały Olimpijczyk”. Zawody odbyły się w hali olimpijskiej w Głubczycach. Skład drużyny chłopców: Artur Furman, Oliwier Kudzia, Miłosz Kukuczka, Jan Łabuz, Stanisław Sak, Ksawery Suzański, Marcel Żarski, Dawid Małyszek, Szymon Janocha. Opiekunem naszych drużyn jest Edward Czyszczoń.

     • KONKURS BIOLOGICZNY

      20.01.2022

      KONKURS BIOLOGICZNY

      18.01.2022r. w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się gminny etap

      Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Uczestnikami konkursu były uczennice ze Szkoły

      Podstawowej w Branicach i Szkoły Podstawowej we Włodzieninie. Celem konkursu było:

      1. Rozwijanie uzdolnień, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przedmiotem.

      2. Motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności biologicznych.

      3. Zainteresowanie młodzieży lokalnym środowiskiem przyrodniczym. 4. Stwarzanie uczniom

      możliwości osiągnięcia sukcesu. 5. Wykrywanie wśród młodzieży talentów w zakresie nauk

      biologicznych. 6. Wzbogacanie form i metod pracy z uczniami zdolnymi. 7. Promowanie

      osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół. 8. Zwracanie uwagi na aktualne problemy

      współczesnej biologii. Poziom uczniów był bardzo wyrównany, trzy uczennice osiągnęły

      powyżej 60% poprawnych odpowiedzi. I miejsce zdobyły ex aequo: Zuzanna Chalińska

      i Dominika Kostecka, II miejsce: Milena Tokarz , III miejsce Karolina Pierzchała. Uczennice

      przygotowywał do konkursu nauczycielki biologii Alicja Alferowicz i Sabina Kościółek.

      Gratulujemy wyników!

     • Gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

      20.01.2022

      13 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Branicach odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Pierwsze miejsce zajęła Daria Wiewiórka uczennica z klasy 8a, drugie miejsce Patryk Zacharski z klasy 8c. Poziom konkursu był wysoki, zadania były trudne. Jednak dla Darii bariera nie była za wysoka, a trzynastka okazała się szczęśliwym dniem, ponieważ nasza najlepsza matematyczka awansowała do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wielkie gratulacje i życzenia powodzenia w kolejnym etapie!

      Alina Nowak

       

     • Gminny Konkurs Polonistyczny

      20.01.2022

      Maraton konkursowy rozpoczęliśmy w tym roku od języka polskiego. W etapie gminnym Konkursu Polonistycznego I miejsce zajęła Gloria Staszczyszyn (ex aequo z Łukaszem Kleszczyńskim - uczniem Szkoły Podstawowej we Włodzieninie), a miejsce II - Partycja Hawron. Uczennice przygotowały się do konkursu pod kierunkiem Pani Urszuli Sipel-Wiechy. Gratulujemy!

     • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO- ETAP GMINNY

      13.01.2022

      11.01.2022 r. Odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. I miejsce zajęła Yagoda Siwczyk, uczennica klasy VIII a ( p.Elwira Kopczyńska). II miejsce zajęła Iga Pięciak, uczennica klasy VII b (p. T. Krupa). III miejsce zajęła Kimberly Siwczyk, uczennica klasy VI a (p.T. Krupa). Ponadto w konkursie brali udział: Gloria Staszczyszyn, Cyprian Poremba, Patryk Zacharski, Tymoteusz Kleczek, Marika Pawluś, Maja Górniak oraz Zuzanna Zając.

      Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczniom dziękujemy za duże zaangażowanie oraz poświęcenie czasu wolnego w celu pogłębienia swojej już bogatej wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów.

     • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

      06.01.2022

      Nasza szkoła bierze udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". W związku z tym w przyszłym tygodniu w dniach 10-14 stycznia 2022 udostępniamy wszystkim chętnym uczniom, rodzicom i mieszkańcom gminy nasze boisko szkolne, gdzie będzie można przywieźć zalegające w domu elektrośmieci. Zbieramy komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD, baterie itp. Nie przyjmujemy zużytych tonerów ani akumulatorów. Zapraszamy do skorzystania z akcji. Wjazd na boisko szkolne będzie możliwy bramą od strony ul. Słonecznej (przy ogródkach działkowych)

     • Mały Olimpijczyk

      06.01.2022

      W ubiegłym tygodniu uczniowie klas IV i młodszych z Branic i Włodzienina wzięli udział w „Małym Olimpijczyku”. Turniej Zabaw i Gier "Mały Olimpijczyk" jest to zbiór ośmiu konkurencji, rozgrywanych na zasadzie wyścigów sztafetowych, zawierających elementy lekkoatletyki (bieg, skok), gimnastyki (przewroty w przód), sportów drużynowych (kozłowanie piłki, prowadzenie slalomem piłeczki tenisowej kijem hokejowym) oraz wiele innych ćwiczeń sprawnościowych. Za każdą konkurencję drużyny otrzymują punkty w zależności od zajętego miejsca. Dziewczynki z naszej szkoły zajęły drugie miejsce natomiast chłopcy z rówieśnikami z Włodzienina wygrali i będą na początku stycznia reprezentować naszą gminę w mistrzostwach powiatu. Dziękujemy Szkole Podstawowej z Włodzienina za miłe przyjęcie i super zabawę w duchu” fair play” . Wszystkim uczniom – sportowcom życzymy w Nowym Roku 2022 dużo sił, zdrowia i samych sukcesów, nie tylko sportowych.

      Skład drużyny dziewcząt: Emilka Alker, Zosia Bocian, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka, Natalia Lisiak, Weronika Kozubek, Yasmin Orman Salim, Oliwia Polaczek, Zuzia Stosur.

      Skład drużyny chłopców: Artur Furman, Oliwier Kudzia, Miłosz Kukuczka, Jan Łabuz, Igor Macyszyn, Stanisław Sak, Ksawery Suzański, Marcel Żarski. Opiekunem naszych drużyn jest Edward Czyszczoń.

     • OBRAZY Z WASZYCH LEKTUR

      17.12.2021

      Długo wyczekiwany i jest. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest animatorem wielu wydarzeń, które odbywać się będą w naszej szkole, zapraszam do udziału w Konkursie Fotograficznym, który dzięki waszemu "oczytaniu" w lekturach, na czas zdalnego nauczania zapewni wam kreatywne spędzenie wolnego czasu. Dziękuję Idze Pięciak za projekt plakatu Powodzenia wasz Bibliotekarz Piotr Wiecha

     • Finał „Mikołajkowej Paczki dla Bezdomniaczka”

      03.12.2021

            22 listopada 2021r. ogłosiliśmy w szkole akcję zbiórki żywności i zabawek dla wybranych zwierząt przebywających w Opolskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt przy ul. Dworcowej 17 w Głubczycach.
      W tym roku wybraliśmy kotkę Zorę, oraz pieska Stefana.
      Dzięki wrażliwości i chęci niesienia pomocy przez nasze dzieci udało się zebrać paczki dla zwierzaków, w których oprócz jedzenia, karmy, smakołyków znalazły się również zabawki.
      W dniu 3.12.2021r. uczniowie szkoły spakowali paczki z prezentami, które trafiły do naszych milusińskich.
      Wesołych Świąt życzymy wszystkim podopiecznym Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt w Głubczycach.

       

     • Z podwórka na stadion – Turniej o Puchar Tymbarku

      28.11.2021

      Jedno mistrzostwo i cztery wicemistrzostwa w Powiatowym Turnieju o Puchar Tymbarku. Tak zakończyły się zmagania naszych piłkarek i piłkarzy z rówieśnikami ze szkół powiatu głubczyckiego na naszym branickim stadionie.

      Składy drużyn:

      Mistrzynie powiatu - U12 Dziewczynki: Laura Kupnicka, Klaudia Głowacka, Natalia Lisiak, Emilia Alker, Zosia Bocian, Weronika Kozubek, Julia Surma, Sylwia Andrejczuk, Wiktoria Raszka. Trener Edward Czyszczoń

      Wicemistrzynie powiatu - U10 Dziewczynki: Lena Gawrońska, Oliwia Herbut, Malwina Jagielnicka, Amelka Kroczak, Oliwia Polaczek, Zuzia Stosur. Trener Edward Czyszczoń

      Wicemistrzowie powiatu- U8 Chłopcy – Alan Atłachowicz, Bartek Wojtkiewicz, Marcel Kuka, Kuba Łabuz, Tymon Jakubowski. Trener Łukasz Kędzierski

      Wicemistrzowie powiatu- U10 Chłopcy- Kacper Pawęski, Szymon Janocha, Dawid Małyszek, Ilya Kavalenka, Miłosz Kukuczka, Ksawery Suzański, Filip Biernat, Bartek Skrzypiciel. Trener Łukasz Kędzierski

      Wicemistrzowie powiatu- U12 Chłopcy – Igor Telega, Janek Łabuz, Dawid Marchel, Wojtek Herbut, Szymon Zakrzewski, Oliwier Kudzia, Hubert Sykuła, Krzysztof Czarnecki, Łukasz Małyszek. Trener Łukasz Kędzierski

      Drużyna dziewcząt U12 naszej szkoły będzie reprezentowała naszą gminę i powiat głubczycki w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się na wiosnę w Brzegu. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom naszych drużyn za tak dobry wynik i za to, że w tak ekstremalnie zimnych warunkach pogodowych uczestniczyli w piłkarskich zmaganiach. Jeszcze większe podziękowania dla rodziców, którzy pozwolili wziąć udział swoim pociechom w turnieju „Z podwórka na stadion”

     • "Strofy o Ojczyźnie"

      28.11.2021

      Sukcesy recytatorskie naszych uczniów stały się już tradycją. Tym razem swoim kunsztem zachwyciła jury i publiczność Marika Pawluś z klasy VIII C, która w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Strofy o Ojczyźnie" zajęła I miejsce w kategorii klas VII i VIII SP.

      Do konkursu przygotowała Marikę Urszula Sipel-Wiecha. Gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów.

     • Program wsparcia Ministerstwa Edukacji i Nauki

      22.11.2021

       

      Szanowni Państwo,

      zapraszamy do skorzystania z oferty, utworzonej w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli MEiN, Platformy Specjalistyczno-Doradczej (https://pwpp.uksw.edu.pl/). Na stronie dostępne są bezpłatne szkolenia online dla nauczycieli, specjalistów, rodziców i uczniów oraz prowadzone jest doradztwo psychologiczno-pedagogiczne. 

      Platforma Specjalistyczno-Doradcza prężnie się rozwija i aktualnie w ofercie znajdą Państwo następujące obszary wsparcia:

      - prowadzenie bezpłatnego doradztwa psychologicznego i pedagogicznego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów w m. in w następujących obszarach:

      • wsparcie emocjonalne i informacyjne w bieżących trudnych sytuacjach dzieci, młodzieży i dorosłych
      • rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą,
      • praca z zespołem klasowym,
      • przezwyciężanie trudności w komunikacji i w relacjach,
      • przewlekły stres,
      • wsparcie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
      • i inne

      - prowadzenie bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli, rodziców i specjalistów (trenerzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w prowadzeniu szkoleń dla rodziców i nauczycieli). Szkolenia są online, ale powadzone metodą warsztatową, w kontakcie. Aktualnie w ofercie mamy łącznie kilkadziesiąt szkoleń z następujących obszarów:

      • Budowania wspierających relacji z uczniem
      • Wzmacnianie odporności psychicznej
      • Wykorzystania relacji socjoterapeutycznej w codziennej pracy wychowawczej
      • Komunikacji empatycznej opartej o porozumienie bez przemocy,
      • Rozwiązywania sytuacji konfliktowych
      • Radzenia sobie z trudnymi emocjami jak złość, wstyd, poczucie winy,
      • Kompetencje głębokie w pracy nauczyciela
      • Pomoc uczniom z krótkowzrocznością

      - wkrótce nasza oferta poszerzy się o następujące obszary:

       

      • Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
      • Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole

      • Rozwijanie warsztatu metodycznego nauczycieli i wychowawców
      • Profilaktyka zachowań ryzykownych i uzależnień behawioralnych
      • Edukacja domowa
      • i  inne

      Wszystkie szkolenia i konsultacje w ramach poradnictwa są online i bezpłatne. W każdym tygodniu poszerzamy ofertę szkoleń i dostępnych specjalistów.

      Na czacie (min 8 godzin dziennie) pełniony jest dyżur osób służących informacją na temat programu i platformy (w tym wspieranie w procedurze logowania, zapisu na szkolenia oraz nawigacji po stronie)

       

      Platforma umożliwia również uzupełnienie ankiety do badań przeprowadzanych w ramach programu we wrześniu, dla osób, którym nie udało się jej wypełnić w terminie.

       

      Koordynatorem Województwa Opolskiego w Programie "Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli MEiN" jest Pani Beata Marcinkowska, tel.: 517-513-335, mail: b.marcinkowska@mcwe.opole.pl

     • ZOSTAŃ MOIM MIKOŁAJEM

      22.11.2021

      Tak jak w poprzednim roku postanowiliśmy wziąć udział w akcji „Mikołajkowa Paczka dla Bezdomniaczka”, której celem jest zbiórka karmy dla zwierząt z Przytuliska w Głubczycach. Wybraliśmy do obdarowania pieska i kotka.

      Stefan to malutki ok. 6-7-letni piesek, który uwielbia się przytulać. Dla zdrowia przyda się mu każda mokra karma dobrej jakości, np.: Dolina Noteci, Animonda Carny, Lukullus, Rocco i inne lub sucha Bosch, Brit, Josera, Fitmin i inne.

      Zora to jedna z 3 dziewczynek, znalezionych jako maleństwa pod DPS-em. Ucieszą ją kocie zabawki – myszki czy piłeczki, i oczywiście dowolna karma mokra lub sucha dobrej jakości, np. Felix, Smilla, Animonda Carny, Dolina Noteci, Feringa i inne, może być Winston z Rossmana. Prosimy w ich imieniu lepiej kilka puszek lub saszetek lepszej karmy, niż dużo karmy marketowej, bo zwierzaczki w Przytulisku są częściej narażone na różne bakterie czy wirusy.

      Bardzo prosimy wszystkich Uczniów/Rodziców/Nauczycieli/Pracowników o zbiórkę karmy dla naszych przyjaciół. Karmę można zostawiać w wyznaczonych kartonach, które są ustawione przy wejściu do szkoły od ulicy Słonecznej oraz od ulicy Szkolnej w godzinach od 8-15. Termin do 3 grudnia.