• Wakacje - "Zakończenie roku szkolnego 2021/2022"

      30.06.2022

       

        Dnia 24.czerwca w Szkole Podstawowej w Branicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Jednocześnie dla uczniów klas VIII był to ostatni dzień, kiedy wspólnie zgromadzili się na apelu jako uczniowie SP.  Oprócz uczniów i pracowników szkoły uczestniczyli w niej zaproszeni goście: Wójt Gminy Branice Pan Sebastian Baca, Pani Iwona Kopaniecka, Pani Grażyna Margiel, s.Daniela i pani Agnieszka Surma z zaprzyjaźnionego ,,Ziarenka” oraz rodzice uczniów. Po części oficjalnej akademii głos przejęli uczniowie klas ósmych, którzy przygotowali humorystyczny program artystyczny. Następnie  uczniowie klas 6-8, wyróżniający się w nauce, zostali nagrodzeni pamiątkowymi książkami i dyplomami. Nagrodzeni zostali również uczniowie klas ósmych, biorący udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych czy w działalności artystycznej. Podziękowań i łez wzruszenia nie było końca. Naszym absolwentom życzymy więc powodzenia w kolejnym etapie życia, a przede wszystkim „rozwijajcie skrzydła” i spełniajcie Wasze marzenia. Zaś wszystkim uczniom, pracownikom szkoły życzymy wakacynego, słonecznego wypoczynku i ...do zobaczenia we wrześniu.

     • Wakacje tuż tuż

      24.06.2022

      Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dzielą nas od nich tylko godziny. A pamiętacie, jak pierwszego dnia wiosny przewodnicząca SU Malina Baca rozpoczęła odliczanie dni do wakacji??? Wtedy wydawało się, że nigdy nie nadejdą. A JUTRO… „Wakacje! Znów będą wakacje! Na pewno mam rację. Wakacje znowu są

     • Wybory Samorządu Uczniowskiego

      24.06.2022

      Dnia 15 czerwca 2022 roku odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Głosowali w nich uczniowie klas 4-8.

      Po przeliczeniu głosów wyłoniono dwie osoby, które miały ich najwięcej. Przewodniczącą samorządu szkolnego została Maja Nowak, a jej zastępczynią - Zuzanna Chalińska.Nowy samorząd natychmiast rozpoczął działanie.

      Już 20 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie, na którym ustaliliśmy składy pocztów sztandarowych.

      Podzieliliśmy się również swoimi pomysłami i - co najważniejsze - wspólnie wybraliśmy nowego opiekuna samorządu uczniowskiego – Panią Alicję Alferowicz.

      Bardzo dziękujemy za zaufanie i obiecujemy, że nie zawiedziemy tych, którzy oddali na nas głosy!

      Poniżej zamieszczamy listę osób, które stanowią nowy samorząd szkolny:

     • Komers 2022

      24.06.2022

      14 czerwca 2022 roku odbył się komers uczniów klas ósmych. Jak tradycja nakazuje, kiedy wybiła 17.00, reprezentanci klas rozpoczęli uroczystość polonezem otrzymując na koniec gromkie brawa. Następnie wszyscy przystąpili do biesiady i zabawy. Jedzenie było pyszne a zabawa i tańce trwały do północy.  Ogromnym powodzeniem cieszyła się też foto - budka. Dziękujemy Rodzicom za świetną organizację, sympatyczne przyjęcie oraz miło spędzony czas.

     • Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tabliczce Mnożenia

      16.06.2022

      W dniu wczorajszym 2.06.2022r. mieliśmy okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Tabliczce Mnożenia organizowanych przez @SP Włodzienin. Nasza czteroosobowa reprezentacja, w mocnym składzie: Karolina Kawulok, Iga Pięciak, Dawid Pełechaty, Igor Telega, walczyła z przedstawicielami Szkół z Bogdanowic, Klisina i Włodzienina. Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Ostatecznie udało nam się wywalczyć III miejsce zespołowo, a indywidualnie I miejsce w grze "Krzyżak" zdobyła szybka i niezawodna Karolina!!! Gratulujemy zwycięzcom z SP Bogdanowice, ale także wszystkim uczestnikom! Ogromne brawa należą się również naszym Uczniom za chęci, ducha walki i determjnację.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału.

     • "Yakari i wielka podróż"

      16.06.2022

      14.06.2022 roku klasy I-III były w kinie w Glubczycach na filmie pt. "Yakari i wielka podróż" Film opowiadał o małym chłopcu Yakari z plemienia Siuksów, który wyruszył w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustangaFilm się podobał Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni

      Wychowawczynie klas I-III

     • Wycieczka przyrodniczo-krajobrazowa do Krnova.

      16.06.2022

      Pomimo zapowiadającej się od kilku dni złej deszczowej pogody zaplanowaliśmy wraz z rodzicami pieszą wycieczkę dla klasy 4b. Zawsze trzeba być optymistą i wierzyć, że wszystko będzie dobrze i tak było dzisiaj. Dla pozytywnie zakręconych zawsze świeci słońce. Wycieczka udała się w 100% a dzieci były bardzo zadowolone. Już snują plany na następne trasy. Główną atrakcją był przejazd czeskim vlakiem. Na trasie nie zabrakło atrakcji, super widoków, fajnej atmosfery, lodów i pieczonych kiełbasek przygotowanych przez Pana Janusza i Adama. Wychowawca Maciej Nowak

       

     • WYCIECZKA NAD POLSKIE MORZE

      03.06.2022

      Dzień Pierwszy -29.05.2022 roku uczniowie klas ósmych z wychowawcami Panią A. Alferowicz, Panią E. Kopczyńską, Panem Ł. Kędzierskim i Panem M. Nowakiem pojechali na wycieczkę nad polskie morze. Do przebycia było wiele kilometrów dlatego zdecydowano się na podróż w nocy. Warunki były survivalowe, otoczenie za to przepiękne, teren bezpieczny, jedzenie wyśmienite. W pierwszym dniu zaplanowano rejs promem Gdańskiej Żeglugi Morskiej przez tereny portowo- stoczniowe. Uczniowie zobaczyli miejsca kluczowe dla polskiej historii: stary Port, Stocznie Gdańską, Twierdzę Wisłoujście i Westerplatte. Po rejsie jeszcze spacer po reprezentacyjnym placu w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, które pełni funkcję rynku i tworzy tzw. Drogę Królewską. Po powrocie krótki odpoczynek i wyjście na plażę- Stogi.

      -Dzień drugi- 31.05.2022 roku.

      Wycieczkowicze udali się do Gdyni, wyruszyli w rejs statkiem pirackim po porcie Gdyńskim. Następnie odwiedzili lokalne akwarium morskie. Grupa skierowała się także na Plac Solidarności .. Wieczorem wybrali się na plażę, aby podziwiać zachód słońca.

      -Dzień trzeci- 01.06.2022 roku.

      W drodze powrotnej do domu grupa udała się do Centrum Edukacji i Promocji Regionu Szymbark, dzięki któremu mieli możliwość obejrzenia drewnianych, kaszubskich domów i przedmiotów codziennego użytku. Znajduje się tam także dom, który stoi na dach, deska najdłuższa na świecie oraz największy fortepian świata. Miejsce to pozwala także dowiedzieć się sporo o przeszłości, historii Sybiraków. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć Zamek krzyżacki w Malborku. . Po posiłku powrót do domu, długa droga, ale przyjemna z aktywnymi przerwami przeplatanymi drzemkami. Rankiem wszyscy dotarli szczęśliwie do domów . P.s. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas, który na długo zostanie w naszej pamięci. Organizatorzy

       

     • Konkurs interdyscyplinarny

      03.06.2022

      Wczoraj odbyła się IX edycja konkursu interdyscyplinarnego "Na Płaskowyżu Głubczyckim", organizowanego przez SP Włodzienin. Drużyna naszej szkoły reprezentowana przez Zuzannę Chalińską i Martynę Zakowicz zajęła I miejsce Opiekunem dziewcząt była pani Alicja Alferowicz.

     • Karta rowerowa

      02.06.2022

      Jak co roku pod koniec maja zaplanowany jest egzamin na kartę rowerową. Uczniowie klas czwartych w ciągu roku na zajęciach techniki (wychowanie komunikacyjne) uczą się przepisów ruchu drogowego (teoria) i jazdy rowerem (praktyka) czego wynikiem jest egzamin i uzyskanie uprawnień do swobodngo poruszania się po drogach publicznych. Egzamin odbył się pod bacznym okiem Policjantów Ruchu Drogowego KPP w Głubczycach. Zajęcia z przepisów ruchu drogowego prowadził p. Maciej Nowak.

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910

      kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8,
      48-140 Branice

      Poland
    • Logowanie