• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W KLASACH VII-VIII

      29.06.2021

      ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W KLASACH VII-VIII

      Po zakończeniu uroczystych apeli kończących rok szkolny w klasach I-VI, w hali sportowej odbyła się  akademia z okazji zakończenia roku szkolnego w klasach najstarszych. Oprócz uczniów i pracowników szkoły uczestniczyli w niej zaproszeni goście: przedstawicielki organu prowadzącego szkołę w osobach pań Beaty Nowak i Grażyny Margiel oraz rodzice uczniów kończących szkołę.

      W pierwszej części akademii uczniowie klas siódmych i ósmych, wyróżniający się w nauce, zostali nagrodzeni pamiątkowymi książkami i dyplomami. Nagrodzeni zostali również uczniowie biorący udział w konkursach przedmiotowych na szczeblu miejsko- gminnym oraz wojewódzkim. Dla uczniów kończących szkołę przygotowane zostały  nagrody za pracę w ZHP, Samorządzie Uczniowskim oraz Zespole Branickie Mażoretki ”Kaprys”.

      Pan Dyrektor pożegnał odchodzącą Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Ewelinę Redel oraz wręczył podziękowania rodzicom uczniów klas ósmych za ich pracę na rzecz szkoły w Radzie Rodziców.

      W drugiej części akademii głos przejęli uczniowie klas ósmych, którzy przygotowali krótki, ale niezwykle wzruszający  program artystyczny z okazji ukończenia przez nich szkoły podstawowej. Na zakończenie wręczyli na ręce Pana Dyrektora prezent dla szkoły- dwa piękne klasowe tabla, które znajdą swoje miejsce na szkolnych ścianach.

      Wszystkim uczniom życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom powodzenia w kolejnym etapie życia.

     • Zakończenie roku szkolnego.

      28.06.2021

      😃😃👍👍Dnia 25.czerwca w Szkole Podstawowej w Branicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. 🌹🍀🌹Uczniowie klas I- III i klas IV- VI rozpoczęli swoje spotkanie o godzinie 8.30 w oddzielnych salach. Na obu apelach odśpiewane były hymny państwowy i szkolny. W klasach I- III przewodniczący klas składali raporty. Następnie wychowawcy wręczyli nagrody książkowe i dyplomy dla dzieci i rodziców. Po apelu wszyscy udali się do sal lekcyjnych, aby otrzymać świadectwa. Wszystkim uczniom życzymy słonecznych ☀️☀️i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.😀😃👍👍☀️☀️🤗🍀🌺🌺🌹🌹

     • Komers na zakończenie szkoły

      21.06.2021

      „Poloneza czas zacząć!” Tymi słowami dyrektor Tomasz Kaliwoda uroczyście rozpoczął komers klas ósmych w upalne popołudnie 17.06. Absolwenci naszej szkoły bawili się wspaniale podczas swojego pierwszego, prawdziwego balu. Dziękujemy rodzicom za świetną organizację oraz uczniom za miło spędzony wieczór.

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Braniach

      18.06.2021

      Powróćmy do naszej tradycji!

      Dawniej społeczność uczniowska naszej szkoły była podzielona na 3 grupy:

      - klasy 1-3 - “Pisklęta”,

      - klasy 4-6 - “Wilczęta”

      - klasy 7-8 - “Orły”

      Na zawołanie grupy, ta donośnie odpowiadała:

      “Pisklęta”: „Grzeczne!”, „Pilne!”, „Uczynne zawsze są!”

      “Wilczęta”: „każdemu zawsze ku pomocy”

      “Orły”: “Wysoko, wysoko wzniesiemy biało-czerwoną”.

      Tradycja ta była częścią historii szkoły i chcemy do niej wracać. Nowe logo szkoły i hasło "Rozwiń skrzydła" są również nawiązaniem do niej i podkreślają możliwości jakie daje Szkoła Podstawowa w Branicach.

      Nasza szkoła to przecież połączenie tradycji i nowoczesności.

     • Karta rowerowa – pierwsze prawo jazdy.

      13.06.2021

      Jak co roku na wiosnę w naszej szkole, odbył się egzamin na kartę rowerową. Ten dokument można uzyskać mając ukończone dziesięć lat, więc standardowo szkolenie i przygotowanie uczniów odbywa się w 4 klasie SP na zajęciach wychowania komunikacyjnego (technika). Pogoda oczywiście dopisała i egzamin mógł się odbyć na boisku szkolnym. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał przedstawiciel Policji z Kietrza Pan asp. sztab. Piotr Poleszczuk. Pomimo dużych nerwów i stresu wszyscy uczestnicy zdali egzamin i będą mogli odebrać pierwsze prawo jazdy.

      Do egzaminu uczestników przygotowuje Pan Maciej Nowak.

     • Wycieczka na zakończenie szkoły.

      09.06.2021

      ZOO, Hellios, Magnolia i inne atrakcje.

      Wczoraj uczniowie klas ósmych pojechali na wycieczkę szkolną do Wrocławia. Głównym punktem programu była wizyta w ZOO. Odwiedziliśmy Afrykarium, gdzie mogliśmy zobaczyć różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, m.in. kolorowe ryby, płaszczki, rekiny, żółwie morskie, a także meduzy, manaty, krokodyle, czy hipopotamy nilowe. Ciekawą atrakcją była także wizyta w gorącej dżungli otaczającej rzekę Kongo. Poza tym, odwiedziliśmy pawilony tematyczne (małpiarnię, motylarnię, ranczo) oraz stałych mieszkańców wrocławskiego zoo – żyrafy, zebry, małpy, słonie, nosorożce, wilki, niedźwiedzie… Na koniec wybraliśmy się do kina na seans familijnego filmu „Cruella”. Pogoda dopisała nam fantastycznie, słonko grzało i wszyscy spędziliśmy miło czas. Mamy nadzieję, że wycieczka będzie miłą pamiątką dla klas ósmych, które już niedługo opuszczą mury naszej szkoły. Organizatorami byli wychowawcy klas P. Teresa Czyszczoń i P. Maciej Nowak.

     • Dzień Dziecka w SP Branice

      01.06.2021

      Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jak co roku świetnie bawiliśmy się z naszymi  nauczycielami. Przed szkołą urządziliśmy piknik, który obfitował w różne atrakcje. Graliśmy w krokieta, przeciąganie liny, skakaliśmy przez skakanki i  uczestniczyliśmy w różnych grach ruchowych. Inni, korzystając z pogody, wyruszyli w teren, bawiąc się w podchody i zwiedzając okolice. Wspólnie też zatańczyliśmy „Belgijkę” i „Macarenę”. Niektórzy sami zrobili pyszne gofry lub zorganizowali w salach kina klasowe.

      Z naszych twarzy nie schodził uśmiech, a przecież o to chodzi w Dzień Dziecka!

      Bardzo dziękujemy za urozmaicony poczęstunek: Gminie Branice za  lody, Stowarzyszeniu „Ziarenko” za watę cukrową i popcorn oraz Radzie Rodziców za ufundowanie pizzy i napojów.

     • Oceanarium w szkole 🙂

      01.06.2021

      31 maja gościliśmy w naszej szkole mobilne oceanarium. W sali gimnastycznej pojawił się namiot w kształcie kopuły. Uczniowie mogli odbyć wirtualną podróż do odległych zakątków oceanu, podziwiać rośliny i zwierzęta żyjące w tych wodach. Byli świadkami tworzenia się przepięknych raf koralowych. Była to niezwykła lekcja ukazująca fascynujący świat podwodny.

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Branicach
     • +77 4860910 kom. 501 619 848
     • ul. Szkolna 8, 48-140 Branice Poland
    • Logowanie