• Dzień Babci i Dziadka

      24.01.2023

      Co roku w styczniu obchodzimy Ich Święto, które jest wyrazem wdzięczności wnuków za: miłość, dobroć, cierpliwość, zabawę i poświęcony czas 20 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Uczniowie klas pierwszych a i b oraz zespoły wokalne PROMYKI, MINISZAG przygotowali w prezencie wiersze, piosenki oraz inscenizację

      Pamiętajmy o swoich Babciach i Dziadkach

     • Dzień piżamy

      24.01.2023

      DZIEŃ PIŻAMY 20.01.2023 r. - koniec tygodnia (piąteczek )- uczniowie naszej szkoły spędzili w wesołej atmosferze. Tego dnia większość uczniów I tych najmłodszych, I tych starszych pojawiła się w niecodziennych strojach- PIŻAMACH!Na szkolnych korytarzach można było spotkać słoniki tygryskizajączki misiaczki I inne postaci z bajek. Niektórzy mieli nawet dodatkowe akcesoria- podusie, szlafroczki I kapcie. Na jednej przerwie wszyscy pojawili się na głównym holu szkoły, wspólnie zatańczyli , zaśpiewali i chwilkę się pobawili. Każdy "piżamowiec" został nagrodzony slodyczem ufundowanym przez Radę Rodziców. Po takiej przerwie każdy z uśmiechem wracał na lekcje. Czekamy na kolejne pomysły! Wasz Samorząd Uczniowski

     • Konkursy przedmiotowe

      20.01.2023

      KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

      Wielbiciele literatury pięknej i znawcy polskiej gramatyki mogli dzisiaj sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.Do konkursu przystąpiło pięcioro uczestników, uczniów szkół podstawowych naszej gminy.

      I miejsce zajęła Zuzanna Adamska z SP Włodzienin

      II miejsce ex aequo zajęli: Zuzanna Chalińska z naszej szkoły i Kacper Krauze z SP Włodzienin

      III miejsce zajęła Iga Pięciak, również reprezentująca naszą szkołę

      W konkursie brał udział także Sebastian Papuga, reprezentujący Szkoła Podstawowa Włodzienin, któremu gratulujemy zmierzenia się z zadaniami konkursowymi.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!

      Tym samym zakończyliśmy gminny etap konkursów przedmiotowych

     • Konkursy przedmiotowe

      20.01.2023

      KONKURS BIOLOGICZNY WIELKI SUKCES!!! 18.01.2023 r. w SP w Branicach odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W etapie gminnym wzięło udział 8 uczennic. Z SP w Branicach: Z. Chalińska, M. Baca, M. Górniak, P. Piwek, A. Szewczyk, przygotowywane przez Panią Alicję Alferowicz. Z SP z Włodzienina: Adamska K., Trzebuniak K. i Kałuża M, przygotowywane przez Panią Sabinę Kościółek. Dziewczyny wykazały się bardzo dobrą wiedzą z różnych dziedzin biologii. Najwyższy wynik (85%), który jednocześnie zapewnił kwalifikację do etapu Wojewódzkiego uzyskała Zuzanna Chalińska, II Zuzanna Adamska, III Karolina Trzebuniak. Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy, szczególnie Zuzannie Chalińskiej, która bedzie reprezentowala naszą Szkołę w Opolu !!!

     • Konkursy przedmiotowe

      20.01.2023

      Kolejny Gminny Konkurs Przedmiotowy za nami. Tym razem pełen sukces w konkursie geograficznym osiągnęły dwie uczennice, które reprezentowały Szkoła Podstawowa Włodzienin, a były to: Karolina Trzebuniak i Karolina Sałacka oraz uczennica klasy VIIIB Amelia Szewczyk reprezentująca naszą szkołę. Dziewczyny wykazały się ogólną wiedzą geograficzną, bardzo dobrą znajomością mapy świata i umiejętnością rozpoznawania obiektów geograficznych na podstawie ich opisu. Test nie należał do najłatwiejszych, ale uczennice poradziły sobie z nim bardzo dobrze.

      Karolina Sałacka zajęła pierwsze miejsce uzyskując 73% poprawnych odpowiedzi

      Karolina Trzebuniak uplasowała się na miejscu drugim.

      Trzecie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Amelia Szewczyk. W konkursie brał udział także Tymoteusz Kleczek, któremu również gratulujemy zmierzenia się z wyzwaniem konkursowym.

      GRATULACJE I WIELKIE BRAWA

     • Z kolędą w Boboluszkach

      20.01.2023

      15 stycznia zespoły wokalne naszej szkoły SZAG i PROMYKI śpiewem uświetniły uroczystą mszę świętą niedzielną Jeszcze raz powróciła magia Świąt Bożego Narodzenia w świetle choinek i szopki z małym Jezuskiem Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

     • " Mały Olimpijczyk"

      15.01.2023

      12 stycznia 2023 roku w Kietrzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Grach i Zabawach " Mały Olimpijczyk" w kategorii chłopców i dziewcząt ( klasy czwarte i młodsi). Branicką szkołę jako mistrzowie gminy reprezentowana była przez drużynę chłopców. W zawodach wzięli udział również chłopcy reprezentujący szkoły z Baborowa, SP 1 Głubczyc i Kietrza. Po rozegraniu ośmiu konkurencji nasza drużyna zajęła trzecie miejsce.

      Skład drużyny: Atłachowicz Alan, Biernat Filip, Kavalenka Ilya, Skrzypiciel Bartłomiej, Suzański Ksawery, Kukuczka Miłosz, Małyszek Dawid, Janocha Szymon, Pawęski Kacper. Opiekunem drużyny jest Pan Łukasz Kędzierski.

     • Konkursy przedmiotowe

      15.01.2023

      11.01.2023 odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego na etapie gminnym. W konkursie wzięło udział łącznie 17 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Branicach i we Włodzieninie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, pomimo że test był niezmiernie trudny. I miejsce zajął Cyprian Poremba, II miejsce zajęła Iga Pięciak (oboje reprezentowali naszą szkołę, a ich opiekunem jest p. Tadeusz Krupa), natomiast III miejsce zajął Kacper Krauze (uczeń reprezentujący SP Włodzienin, którego opiekunem jest p. Katarzyna Komarnicka). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Konkursy przedmiotowe

      15.01.2023

      Konkursy przedmiotowe w roku 2023 czas zacząć.

      Na sam początek przynosimy świetną informację dotyczącą naszej uczennicy Martyny Zakowicz. Martyna zajęła w dniu dzisiejszym pierwsze miejsce w etapie gminnym w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym. Uczennica ósmej klasy kontynuuje wspaniałe tradycje naszych wychowanków, którzy zajmowali czołowe lokaty w konkursach przedmiotowych w poprzednich latach.

      Jesteśmy dumni z tego, że nasza praca przynosi tak wysokie efekty. Trzymamy kciuki za pozostałych przedstawicieli naszej Szkoły w innych konkursach.

      Ogromne podziękowania ślemy władzom gminy Branice za wsparcie w organizacji konkursu.

     • “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      10.01.2023

       

           Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      Termin Akcji: 16.01.2023r – 27.01.2023r.

      Miejsce Akcji: plac wewnętrzny Szkoły Podstawowej w Branicach

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

       

       

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły – otrzymają potwierdzenie przekazania sprzętu do utylizacji.

       

      PARTNERZY  AKCJI :


       

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail:eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

       

     • KONKURS NA STYPENDIUM

      10.01.2023

      Stowarzyszenie Edukacyjne
      im. Julianny Junosza-Szaniawskiej
      zd. Oberländer.

      Jeśli jesteś uczniem ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Branicach i zamierzasz kontynuować naukę  w szkole średniej, zapoznaj się z Regulaminem Stypendium  im. Julianny Junosza-Szaniawskiej zd. Oberländer.

      Jeżeli spełniasz kryteria tego Regulaminu, pobierz załączniki i wypełnij komplet dokumentów, a następnie złóż wraz z pisemną pracą (wymaganą w Regulaminie) u Pani Teresy Czyszczoń lub u Pani Urszuli Sipel-Wiechy.

      Termin składania wniosków o przyznanie stypendium upływa dnia 10 lutego 2023 roku. Konkurs zostanie rozstrzygnięty pod koniec lutego 2023 roku, a jego wynik podany do publicznej wiadomości.

      Konkurs rozstrzygnie Rada Stypendialna złożona z 2 przedstawicieli Stowarzyszenia, jednej osoby reprezentującej Szkołę Podstawową w Branicach oraz jednej osoby reprezentującej Bank Spółdzielczy.

      W razie jakichkolwiek wątpliwości może uzyskać informacje i pomoc u Pani Teresy Czyszczoń lub u Pani Urszuli Sipel-Wiechy.

      ZALaCZNIK_1._Regulamin_Stypendium.doc

      ZALaCZNIK_2._Zaswiadczenie_o_sytuacji_finansowej.doc

      ZALaCZNIK_3._Zgoda_rodzica.doc

      ZALaCZNIK_4_-_Podanie.doc

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia

      24.12.2022

      Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc

      Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole

      Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas,

      Gdy siedzimy wszyscy w kole, i mamy bliskich przy stole.

      Spokojnych i Zdrowych Świąt!

      Już dzisiaj mogliśmy poczuć magię świąt. W klasach odbyły się spotkania wigilijne, a wszyscy - uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i rodzice - kolędowaliśmy wspólnie podczas szkolnych jasełek. Niezwykły występ przygotowany przez klasy ósme pod czujnym okiem s. Joanny wywołał uśmiech na twarzach widzów. Całości dopełniła oprawa muzyczna przygotowana przez dzieci i młodzież pod kierunkiem Pań: Jadwigi Misiurki i Jolanty Dudek, Było uroczyście, radośnie i wzruszająco. Na koniec Pan Dyrektor Tomasz Kaliwoda złożył wszystkim życzenia świąteczne. 

     • Świąteczne prace

      24.12.2022

      Przedświąteczne zmagania naszych uczniów klas 1-3 w odnowionych pracowniach: kuchennej i technicznej, wyposażonych w odpowiedni sprzęt AGD i zestawy do budowania obwodów elektrycznych zakupionych w ramach projektu Laboratoria#Przyszlosci, Laboratoria #Przyszłości dostarczyły uczniom wiele radości, umożliwiły naukę przez zabawę wdrożyły do pracy zespołowej oraz działania zgodnie z instrukcją lub wg własnych pomysłów. Uczniowie chętnie gotowali makiełki, lukrowali i zdobili pierniki, piekli tosty, wykonywali ozdoby z ciasta solnego. Natomiast w pracowni technicznej umiejętnie łączyli obwody elektryczne poznając zasady działania prądu Świetna nauka, praca i zabawa, którą trzeba powtórzyć